0
Opublikowano 3 marca 2016 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » 5 porad przy wyborze komputerowego sklepu internetowego
 
 

5 porad przy wyborze komputerowego sklepu internetowegoSklep internetowy umożliwia zakup towaru bez wychodzenia z domu. Jeszcze do niedawna takich sklepów było bardzo mało. Dziś można w nich kupić nie tylko odzież, żywność i pozostałe rzeczy niezbędne do codziennego życia, ale też przede wszystkim komputery. Znajdując odpowiedni sklep, można kupić wymarzony zestaw komputerowy w przystępnej cenie.

Ekspert portalu www.komputery360.pl radzi, szukając sklepu komputerowego, należy pamiętać o tym, aby:

  1. Sklep cieszył się pozytywnymi opiniami klientów – taki sklep będzie najbardziej wiarygodny. Z opinii pozostałych kupujących będzie można dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest solidny, wysyła towar zgodny z opisem i czy w ogóle warto zrobić w nim zakupy.
  2. Jego oferta była szeroka – w sklepie powinny znajdować się komputery każdego producenta, a przynajmniej tych najpopularniejszych. Poza tym warto, aby oferta obejmowała komputery stacjonarne oraz laptopy. W dodatku dobrze jest jeszcze, gdy wśród urządzeń znajdują się komputery multimedialne – do użytku w domu, komputery dla graczy, komputery biurowe, komputery dla profesjonalistów – grafików i architektów. Im większy wybór komputerów, tym lepiej.
  3. Ceny były przystępne – komputery znajdujące się w sklepie internetowym powinny być atrakcyjne cenowo. Nie chodzi o to, by szukać sklepu z zaniżonymi cenami, ale też nie powinno się wybierać tego, który oferuje sprzęt po zawyżonych cenach. Niektóre sklepy oferują duży wybór dobrego sprzętu, który wyceniany jest zdecydowanie korzystniej niż w sklepach stacjonarnych. Takiego trzeba szukać.
  4. Sklep udzielał minimum 24-miesięcznej gwarancji – sklep oferujący komputery powinien udzielać minimum 24-miesięcznej gwarancji. Niektóre sklepy udzielają gwarancji tylko na 12 miesięcy. Warto wybrać ten, który zapewnia jak najdłuższą gwarancję.
  5. Sklep oferował fachowe doradztwo – wybierając komputer, warto poprosić sprzedawcę o fachowe doradztwo. Trzeba tylko najpierw rozejrzeć się za sklepem, który takich porad udziela. Oczywiście nikt nie musi wierzyć sprzedawcom na słowo. Jednak wskazówki mogą okazać się pomocne przy wyborze tego sprzętu.

Nie daj się oszukać!

Wybierając sklep internetowy z komputerami, należy przede wszystkim postępować w taki sposób, aby nie dać się oszukać. Trzeba na spokojnie zapoznać się z asortymentem sklepu, samodzielnie oceniając, czy jest bogaty, czy też nie. Nikt nie powinien wierzyć na słowo. Niektóre sklepy mają jedynie pięć komputerów, a swoją ofertę opisują słowami typu – najbogatszy wybór sprzętu komputerowego. Dlatego wszystko to należy sprawdzić. Jeżeli właściciel sklepu internetowego wspomina o tym, że oferuje najtańsze komputery, też nie należy wierzyć na słowo. Trzeba porównać ceny w kilku sklepach i dopiero wybrać ten najtańszy. Czasem sklepy, aby zdobyć jak największą liczbę klientów, chwalą się pozytywnymi opiniami, a w rzeczywistości w internecie można znaleźć zupełnie inne wypowiedzi. To również warto sprawdzić, aby nie dać się oszukać.

Sklep internetowy zajmujący się sprzedażą komputerów powinien mieć bogaty wybór sprzętu, przystępne ceny i dobre opinie. Dobry sklep internetowy zwykle udziela minimum 24-miesięcznej gwarancji, a także gwarantuje fachowe doradztwo. Wybierając sklep ze sprzętem komputerowym, należy postępować w taki sposób, aby nie dać się pod żadnym względem oszukać. Warto poświęcić na to tyle czasu, ile tylko potrzeba, bo od właściwego wyboru naprawdę wiele zależy. Raz dobrze wybrany sklep to przede wszystkim gwarancja zawsze udanych zakupów.

Spis treści: 5 porad przy wyborze komputerowego sklepu internetowego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.