Portal komputerowy » Akasa DuoDock X2 – test stacji dokującej » Strona 2

Akasa DuoDock X2 – test stacji dokującej

 
akasa duodock x2
akasa duodock x2
akasa duodock x2

 
Opinia
 

Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 

Plusy


+funkcja klonowania dysków
+2 złącza SATA
+obsługa dysków 2,5" i 3,5"

Minusy


- cena mogłaby być nieco niższa


Kilka słów o teście

Dzisiaj coraz popularniejsze stają się dyski SSD, które mają swoje niepodważalne zalety, takie jak szybkość, czy wytrzymałość. Mają też (jak na razie) bardzo słaby stosunek ceny do pojemności. W związku z tym wiele osób na dyskach SSD zamieszcza ważniejsze dane, do których potrzeba szybkiego dostępu, a te których używa się tylko raz na jakiś czas na „talerzowcu”. By jednak nie katować dysku twardego ciągłymi startami i zatrzymaniami talerzy oraz parkowaniem głowic wiele osób decyduje się wymontować z komputera dyski służące do magazynowania danych. Jeśli tak postąpimy musimy potem rozkręcać obudowę komputera by móc „dostać się” do danych. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą stacje dokujące, które pozwalają szybko uzyskać dostęp do danych umieszczonych na nośnikach danych, bez użycia narzędzi. Jedną z takich stacji dokujących jest Akasa DuoDock X2 którą otrzymaliśmy do testów. Zapraszamy do lektury.

0
Opublikowano 26 sierpnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Prezentacja stacji dokującej

Stację dokującą Akasa DuoDock X2 otrzymaliśmy w niezłej jakości kartonowym opakowaniu. Na pudełku nadrukowano podobiznę sprzętu oraz jego specyfikację techniczną.

akasa duodock x2 pudelko

Bohater dzisiejszego testu ma dość małe wymiary. Swoim rozmiarem i kształtem przypomina radio-budzik. Jego obudowę wykonano z (w zależności od wersji) czarnego lub białego plastiku. Front wygląda spokojnie i bardzo prosto, znajduje się na nim tylko nazwa sprzętu oraz LEDowe podświetlenie informujące o pracy nośników danych. Z tyłu ulokowano przełącznik pomiędzy trybami „PC” i „Clone”, przycisk „Start Clone” (o funkcji tychże rzeczy później), miejsce na wtyczkę zasilającą oraz złącze USB 3.0. Top stacji dokującej Akasa DuoDock X2 został przystosowany do pracy z dwoma dyskami 3,5″ lub 2,5″. Na prawej krawędzi umieszczono przycisk ułatwiający wyciąganie nośników danych.

akasa duodock x2 4

 

akasa duodock x2 6

 

akasa duodock x2 8

akasa duodock x2 3

W górnym rogu obudowy umieszczono włącznik stacji dokującej. Przycisk ma dość duży skok, przez co ciężko go wcisnąć przez przypadek, nie musimy się obawiać, że niechcący stracimy ważne dane.

akasa duodock x2 7

Spis treści: Akasa DuoDock X2 – test stacji dokującej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)