Portal komputerowy » Klawiatury » Motospeed K87S test mechanicznej klawiatury z podświetleniem RGB

Motospeed K87S test mechanicznej klawiatury z podświetleniem RGB

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie: , ,
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
8 total ratings

 Kilka słów o teście

Ostatnio coraz częściej jesteśmy wręcz zalewani produktami z podświetleniem RGB, gdzie poza garstką zapaleńców nikt nie interesuje się tego typu wynalazkami. Idealnym tego przykładem jest chociażby pamięć RAM. Wiele osób ma bardzo sceptyczne nastawienie co do produktów z podświetleniem RGB. Niestety my również należymy do tej grupy. Tak się składa, że akurat otrzymaliśmy do testów klawiaturę z podświetleniem RGB. Czy w tym przypadku podświetlenie RGB nie jest przesadą? Czy testowany sprzęt przekona nas do zmiany zdania? Przekonamy się .

0
Opublikowano 23 marca 2017 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Motospeed K87S – wrażenia z użytkowania

Klawiatura ze względu na swoją niską cenę musiała doczekać się kilku cięć budżetowych. K87S nie wyposażono w blok numeryczny. Ponadto w ramach oszczędności zastosowano przełączniki mechaniczne o nazwie „Blue” (tak podaje specyfikacja). Szybkie Googlowanie pozwoliło nam dokopać się do informacji, że zastosowano mechanizmy Outemu, popularne w wielu „tańszych” klawiaturach.

Jeśli chodzi zaś o komfort pisania, to w sumie nic nie można zarzucić klawiaturze i charakterystyka pracy jest właściwie taka sama jak na konstrukcjach opartych o przełączniki Cherry MX. „Klik” jest bardzo słyszalny, charakterystyczny właśnie dla mechanizmu „Cherry MX Blue”. Jednak wychwyciliśmy pewną różnicę. Mianowicie w przeciwieństwie do „wzorca” przełączniki Outemu Blue wydają się mieć stały opór. To jednak jedyna różnica jaką udało nam się wychwycić.

W grach jednak nieco potrafi przeszkodzić charakterystyka przełączników Blue – mianowicie powolny powrót klawisza do pozycji początkowej. Dla niedzielnych graczy i osób, które mają pierwszy raz styczność z klawiaturą mechaniczną nie będzie to stanowiło problemu. Jeśli jednak pod ręką ma się klawiaturę wykorzystującą przełączniki „Red” bądź „Brown” da się wspomniane zjawisko zauważyć, ponadto irytować może wyraźnie słyszalny „klik”.

Przełączniki „Blue” nie są przeznaczone do gier. Służą one raczej do pisania, i w tym sprawdzają się wyśmienicie. Dźwięk informujący o aktywacji mechanizmu bardzo umila pisanie i pozwala wychwycić moment, w którym można przestać dociskać klawisz. Brakuje nam nieco bloku numerycznego, jednak da się bez niego przeżyć.

Jeśli chodzi zaś o podświetlenie klawiatury to zainteresowanych odsyłamy do filmiku udostępnionego przez oficjalnego dystrybutora Motospeed. Możliwości ustawienia kolorów jest całe mnóstwo i wbrew pozorom każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Do wyboru mamy między innymi podświetlenie naciśniętego klawisza, falę, delikatne pulsowanie czy podświetlenie klawiszy często używanych w danym typie gry. Warto wspomnieć, że niezależne podświetlenie znajduje się także wokół klawiatury, możne je ustawić niezależnie od podświetlenia klawiszy. Nadaje to całkiem interesujący efekt.

Spis treści: Motospeed K87S test mechanicznej klawiatury z podświetleniem RGB

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)