0
Opublikowano 25 stycznia 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Czemu zmieniamy telefon?
 
 

Czemu zmieniamy telefon?Telefony zmieniamy z różnych przyczyn. Niekiedy jest to atrakcyjna promocja operatora, chęć przetestowania nowego modelu, a czasem po prostu awaria starego aparatu. To normalne, że pojawia się w naszych rękach prędzej czy później nowa zabawka – na rynku jest przecież ogromny wybór modeli. Jakie są zatem najczęstsze powody zmiany telefonu?

Co musi mieć twój nowy telefon?

Nowy czy używany? Smartfon czy tradycyjny model z fizyczną klawiaturą? Prostota obsługi czy dostęp do technologicznych nowinek? Pytań, na które musisz odpowiedzieć przy wyborze nowego telefonu, jest naprawdę sporo. Powinieneś zastanowić się, czy ważniejsze są dla ciebie wydajne podzespoły i duży wyświetlacz, czy też wytrzymała bateria. Należy również wybrać system operacyjny oraz przeanalizować wady i zalety każdego z nich. Zanim jednak zadasz sobie te pytania, warto odpowiedzieć na jedno, zdecydowanie od nich ważniejsze – kiedy wymienić telefon? Lepiej zastanowić się nad tym jeszcze przed kontaktem z konsultantem, który będzie kusić cię szybką zmianą.

Gdy się zepsuje

Awaria lub poważne zużycie telefonu to zdecydowanie najczęstszy powód wymiany komórki. Nic dziwnego – nagła sytuacja sprawia, że przecież trzeba nabyć nowy model. Dziś bez telefonu żyje się trudno, gdy służy nam za aparat, tablet i komputer w jednym. Zdarzają się sytuacje, szczególnie w przypadku kilkuletnich już aparatów, gdy telefon ulegnie awarii, jego naprawa okazuje się nieopłacalna. Trzeba więc wtedy rozważyć nabycie innego modelu.

Kupno nowszego urządzenia lub wybór któregoś z używanych, budżetowych modeli – które rozwiązanie będzie korzystniejsze? My polecamy to pierwsze. Tanie używane telefony, najczęściej poprzednich generacji, nawet jeśli wydają się być w dobrym stanie, mogą posiadać mocno zużyte podzespoły. A to oznacza, że kolejna wymiana będzie konieczna szybciej niż się spodziewasz. Ponadto, często nie otrzymasz gwarancji i tak naprawdę kupujesz ,,kota w worku”. Wybierając opcję z salonu, jesteś zabezpieczony przed oszustami, którzy sprzedają stare telefony jako te ,,bez usterek” i ,,jak nowe”. Poza tym, silna konkurencja na rynku sprawia, że operatorzy prześcigają się wzajemnie i proponują coraz lepsze warunki abonamentów z telefonem dla swoich klientów.

Koniec abonamentu

Inną, równie kuszącą, okazją do wymiany telefonu jest kończąca się umowa abonamentu i przejście na nową ofertę. Tę opcję wybierają zwykle użytkownicy, którzy cenią sobie możliwość korzystania z nowych technologii, ale jednocześnie nie czują potrzeby testowania każdego modelu ulubionego producenta. To też sposób, by nowy sprzęt kupić w okazyjnej cenie, o czym można przekonać się sprawdzając aktualne promocje na telefony w Orange na http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony.

Nowy model

Sporą grupę stanowią również klienci, którzy zmieniają telefon średnio raz w roku. Na kupno nowego smartfona najczęściej decydują się wczesną wiosną – a więc kilka tygodni po premierach nowych modeli najważniejszych producentów. Dla technologicznych geeków to zdecydowanie najlepszy czas na zakupy, bo smartfony, które w danym roku weszły już na rynek, zostały już dobrze opisane przez recenzentów, a niektóre egzemplarze w świetnym stanie dostępne są na rynku wtórnym.

Spis treści: Czemu zmieniamy telefon?

[Głosów:1    Średnia:3/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.