0
Opublikowano 4 stycznia 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Dla spokoju o leasing – ubezpieczenie spłaty leasingu
 
 

Dla spokoju o leasing – ubezpieczenie spłaty leasinguJeśli bierzesz auto w leasing, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu jego spłaty. Może się bowiem zdarzyć na przykład tak, że wskutek przyczyn losowych nie będziesz mógł spłacić rat leasingowych, a Twoja firma straci środek transportu lub urządzenia biurowe. Bierzesz leasing? Ubezpieczenie jego spłaty zapewni ci spokojny sen!

Kolejna zaleta leasingu – ubezpieczenie

O zaletach leasingu napisano już bardzo wiele. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że dla biorących leasing, ubezpieczenie jego spłaty może również stanowić spory atut. Oferowane jest coraz częściej przez leasingodawców. Znaleźć je można m.in. w ofercie Volkswagen Financial Services.

Ubezpieczenie leasingu – o co chodzi?

Ubezpieczenie leasingu, a dokładnie ubezpieczenie jego spłaty, zabezpiecza spłatę leasingu przez leasingobiorcę na wypadek zdarzeń losowych uniemożliwiających mu pokrycie rat leasingowych. Zdarzenia losowe to – jak definiuje je ustawa o działalności ubezpieczeniowej – „niezależne od woli ubezpieczającego zdarzenie przyszłe i niepewne, którego nastąpienie powoduje uszczerbek w dobrach osobistych lub w dobrach majątkowych albo zwiększenie potrzeb majątkowych po stronie ubezpieczającego lub innej osoby objętej ochroną ubezpieczeniową”.

Ubezpieczenie w leasingu

Jak widać, ubezpieczenie w leasingu to forma ochrony przed utratą przedmiotu leasingu w wypadku, kiedy leasingobiorca nie może spłacać rat leasingowych. Ta niemożność wynikać może np. z:

  • choroby,
  • uszczerbku na zdrowiu,
  • hospitalizacji,
  • śmierci.

Łatwe zabezpieczenie

Aby dołożyć do umowy leasingowej ubezpieczenie spłaty leasingu – na przykład – w Volkswagen Financial Services, wystarczy odwiedzić najbliższy salon wybranej marki z Grupy Volkswagen, zapytać sprzedawcę o szczegóły ubezpieczenia i poprosić o włączenie składki w ratę leasingu. U tego leasingodawcy za obsługę polis ubezpieczeniowych odpowiada Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A., Cardif Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce. Od ubezpieczyciela także można uzyskać wszelkie niezbędne informacje o tym ubezpieczeniu.

Biorąc leasing, nie trzeba się martwić o to, czy uda się spłacić przedmiot leasingu – w tym przypadku samochód – do końca. Można się zabezpieczyć. Takie ubezpieczenie w leasingu nie jest drogie, a może przynieść naprawdę dużą ulgę i zapewnić spokój.

Spis treści: Dla spokoju o leasing – ubezpieczenie spłaty leasingu

[yasr_visitor_votes]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.