0
Opublikowano 1 listopada 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Dylemat gracza-studenta – komputer stacjonarny czy laptop?
 
 

Dylemat gracza-studenta – komputer stacjonarny czy laptop?Nadszedł czas wyjazdu na studia do innego miasta? Pakując się na najbliższy rok akademicki, powinieneś zabrać wszystkie przedmioty, które będą Ci potrzebne na co dzień – w końcu teraz Twoim domem będzie akademik. Co jednak zrobić z komputerem stacjonarnym, który służy Ci do grania w ulubione gry – zabrać czy wymienić na laptop? Podpowiadamy!

Laptop – dlaczego sprawdza się na studiach?

Nie ulega wątpliwości, że nic nie sprawdzi się tak dobrze w czasie studiów jak laptop cy netbook. Urządzenie jest lekkie, niewielkie i łatwe do przenoszenia – wystarczy tylko wrzucić go do torby raz z zeszytami i wyjść. Laptop bez problemu zabierzesz ze sobą na nudny wykład, na laboratoria, na których potrzebny jest dostęp do internetu czy nawet do biblioteki – by podczas wykonywania projektu na zaliczenie nie irytować się, korzystając z dostępnych na miejscu pecetów.

Równie jasne jet jednak także to, że klasyczny laptop nigdy nie zapewni Ci takich odczuć w czasie grania jak komputer stacjonarny. Najważniejsze są tutaj parametry techniczne, które zdecydowanie nie zachęcają do grania – grafika jest mniej wyraźna, gra laguje lub wręcz zacina się bez zapisania, co chyba jest najbardziej irytującą rzeczą jaka może spotkać gamera. Oczywiście są też laptopy stworzone po to, by na nich grać – ich cena jest jednak poza zasięgiem przeciętnego studenta.

2_Dylemat gracza-studenta – komputer stacjonarny czy laptop.jpg

Komputer stacjonarny – niezawodny kompan podczas grania

Jeśli choć trochę interesujesz się grami komputerowymi, z pewnością jesteś świadomy tego, że granie na standardowym pececie jest o niebo lepsze od tego, co możesz osiągnąć na laptopie. Nic dziwnego, że chcesz zabrać go ze sobą na studia. Zastanów się jednak nad tym, czy wywożenie go z domu rodzinnego jest dobrym pomysłem – weź pod uwagę to, że nie będziesz mógł zabrać go ze sobą w walizce, wracając tam na wakacje czy na święta. Wyjściem z te sytuacji może być prezentowany przez nas poniżej sposób – zobacz, czym sprawdzi się również w Twoim przypadku!

A może kompromis?

Nie chcesz rezygnować z dobrej jakości gry, a jednocześnie kusi Cię komfort i mobilność przenośnych laptopów? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które można niejako nazwać kompromisem w tej sytuacji – a do jego realizacji wystarczy Ci już budżet na poziomie 3000 zł. O czym mowa? O zakupie zestawu składającego się z komputera stacjonarnego, na którym będziesz cieszyć się wysokim poziomem rozgrywki, w pakiecie z netbookiem – którego z kolei wpakujesz do torby i zabierzesz wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny.

3_Dylemat gracza-studenta – komputer stacjonarny czy laptop.jpg

Na zakup średniej jakości laptopa wystarczy Ci w zupełności 1000 zł – sprzęt ten będzie Ci w większości do nauki, dlatego też nie musi być z górnej półki. Inwestycja w dobry komputer stacjonarny w pozostałym budżecie, czyli do 2000 zł, nie należy do prostych zadań – nie jest jednak niemożliwe. Co ważne, parametry techniczne pecetów można później dowolnie podkręcać, gdy otrzymasz większy napływ gotówki. Z czasem rozbudujesz go więc tak, by jak najlepiej spełniał swoją rolę.

Spis treści: Dylemat gracza-studenta – komputer stacjonarny czy laptop?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.