0
Opublikowano 10 stycznia 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Efektywne zarządzanie transportem przez oprogramowanie GPS
 
 

Efektywne zarządzanie transportem przez oprogramowanie GPSNowoczesne oprogramowanie TMS potrafi efektywnie wspierać zarządzanie transportem – także na bazie nawigacji GPS.

Specjalistyczne oprogramowanie pozwalające na zarządzanie transportem pozwala na lepszą organizację pracy, a tym samym pozwala firmom na generowanie większych zysków. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się oprogramowanie GPS, które pozwala na oznaczanie położenia geograficznego pojazdów we flocie.

Łatwiejsze zarządzanie transportem przez specjalistyczne oprogramowanie

Systemy TMS (ang. Transport Management System) kompleksowo wspierają planowanie, dystrybucję, a także rozliczenia w branży transportowej.

Obecnie z rozwiązań tego rodzaju korzysta wiele firm, które dzięki nim mogą łatwiej zarządzać swoją flotą i optymalizować organizację dostaw i innych usług. To niezawodne wsparcie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na uzyskaniu większej efektywności biznesowej przez skuteczne zarządzanie transportem w swojej firmie.

W użyciu znajduje się szereg różnych systemów TMS, które wspomagają zarządzanie transportem zarówno w spedycji, jak również dla flot osobowych. Oferują szereg różnych narzędzi, które pracują na wspólnej bazie danych, dzięki czemu upraszczają ich wymianę i komunikację pomiędzy użytkownikami.

Oprogramowanie dla transportu obejmuje funkcjonalności takie jak:

 • ekspedycja
 • planowanie tras
 • harmonogram zleceń
 • analiza i raportowanie
 • kontrola ładunków
 • rozliczanie pojazdów i kierowców
 • integracja z systemami GPS, viaTOLL i inne

Obecnie zarządzanie transportem często wspiera oprogramowanie GPS, które wykorzystuje usługę oznaczania lokalizacji pojazdów we flocie. Na czym polega monitoring pojazdów dzięki GPS i jakie daje korzyści?

Jak działa monitoring pojazdów przez GPS?

Monitoring floty przez GPS wspierany przez oprogramowanie GPS współpracujące z systemami zarządzania flotą pozwala na dokładne zbieranie danych i oznaczanie pozycji geograficznych pojazdów.

Pobrane dane są w następnej kolejności przekazywane na serwery, a następnie, na bazie systemów wspierających zarządzanie transportu, pozwalają na podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących organizacji transportu.

Stały monitoring GPS pojazdów pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy kierowców, a pracownikom odpowiedzialnym za zarządzanie flotą ułatwia kontrolowanie i planowanie wszystkich związanych z tym procesów.

Zatem oprogramowanie GPS tego rodzaju niesie ze sobą szereg korzyści, które powodują, że jest ono opłacalną inwestycją dla biznesu.

Systemy tego rodzaju dostarcza między innymi firma IT Center z Warszawy, w której ofercie znajduje się szeroka gama różnych programów dla biznesu.

Oprogramowanie do zarządzania transportem GPS ATRAX od IT Center jest dostępne w dwóch wariantach – dla spedycji i dla flot osobowych. Poniżej można zapoznać się z jego kluczowymi zaletami dla firm zajmujących się transportem.

Kluczowe zalety oprogramowania GPS dla spedycji:

 • komunikator – ułatwia kontakt pomiędzy spedytorem a kierowcą, pozwalając na przekazywanie zleceń i wskazówek, zdalne wyznaczanie tras i ułatwiając przekazywanie pojazdów i naczep między kierowcami
 • kontrola paliwa – system pomaga w rozliczaniu zużycia paliwa, monitoruje poziom paliwa, a także zapobiega jego nagłym ubytkom i eliminuje fałszywe tankowania na karty paliwowe
 • monitorowanie stacji paliw – rozpoznawanie pracowników pobierających paliwo i przypisywanie paliwa do konkretnego pojazdu, wspiera generowanie dokumentów kosztowych dla pojazdów i baków
 • kontrola czasu pracy kierowcy – monitoring rozpoczęcia i zakończenia pracy, wspomaga łatwiejsze rozliczanie czasu pracy i postojów
 • rozliczanie czasu pracy kierowcy – prostsze obliczanie godzin pracy kierowców zalogowanych, a także przez zdalne pobieranie plików DDD (karta kierowcy, tachograf), eliminuje nadużycia związane z czasem pracy
 • integracja danych – możliwość integracji z systemami PasCom FLOTA II lub TRANS.EU dla jeszcze większych oszczędności

Więcej informacji o oprogramowaniu dla transportu GPS ATRAX od IT Center można znaleźć pod adresem: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/oprogramowanie-dla-transportu/.

Wobec tego nowoczesne oprogramowanie wspierające zarządzanie transportem to korzystna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa, które chce jeszcze efektywniej zajmować się planowaniem i realizacją swoich celów.

Poprzez oprogramowanie GPS możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych wyników – stały dostęp do informacji o lokalizacji pojazdów zapewnia optymalną alokację zasobów, redukuje zbędne koszty, a także pozwala na oszczędność czasu!

Spis treści: Efektywne zarządzanie transportem przez oprogramowanie GPS

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.