0
Opublikowano 16 stycznia 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Filmy VR, 360 stopni, Animacje 3d – co jeszcze czeka nas w świecie reklam?
 
 

Filmy VR, 360 stopni, Animacje 3d – co jeszcze czeka nas w świecie reklam?Próbując ocenić reklamę okiem konsumenta przychodzą nam na myśl różne określenia: manipulacja, próba ozłocenia czegoś, co jest zwyczajne. Rzeczywiście, na przestrzeni lat nasza świadomość dotycząca samych reklam zdecydowanie wzrosła, ale to bynajmniej nie oznacza, że staliśmy się absolutnie odporni na tego rodzaju przekazy.

W rzeczywistym świecie reklama ma istotny wpływ na życie każdego z nas – każdy przecież coś kupuje i korzysta z określonego pakietu usług; a wielu z czytających zalicza się także do tych, którzy reklamują swoje towary. Jak to jest z reklamami, a konkretnie czy filmy reklamowe odgrywają rolę w naszych codziennych decyzjach?

Antidotum na twoje problemy

Przyjrzyjmy się, jak działa reklama telewizyjna. Na ogół prezentacja produktu to jej główne zadanie, ale jeśli myślimy, że to wszystko, jesteśmy w dużym błędzie. Dobrze wykonane filmy reklamowe to pełen przekaz korzyści i unikatowych cech, które wpisują się w nasze życie. Po obejrzeniu idealnej produkcji, potencjalny klient powinien stwierdzić, że prezentowany produkt rzeczywiście rozwiąże jakiś problem lub ułatwi życie.

Niektórzy powiedzą, że nie ma dla nich znaczenia, w jaki sposób wykonana jest reklama, bo niezmiennie wyciszają głos w trakcie jej emisji. Siła reklamy filmowej jest niebagatelna i gotowa na takie działanie. To przecież nie tylko dźwięk, ale i obraz, czyli sprytne lokowanie marki i samego produktu. Ciekawy obraz z czasem trafia do podświadomości i koreluje z innymi przekaźnikami tej samej reklamy. W istocie, filmy reklamowe to część rozrywki – przecież to one przerywają nam oglądanie ulubionego programu czy serialu, a więc stają się niejako jego częścią. Im reklama mniej sztampowa, tym bardziej wzbudzająca zainteresowanie widza.

Zalety filmów reklamowych

Współczesny konsument nie lubi tracić czasu, dlatego wplecenie filmów reklamowych pomiędzy cykl programów jest jedną z odpowiedzi na potrzeby. Co więcej, dzisiejsza reklama filmowa oparta jest na wnikliwej analizie i ma bardzo mocne, merytoryczne podłoże. Specjaliści nie tworzą jej w sposób szablonowy, ale unikatowy, który jest połączeniem filozofii firmy, jej marki, produktu z oczekiwaniami i potrzebami klientów. Ocenienie grupy docelowej jest kluczem w tworzeniu odpowiedniego spotu. Popularne animacje 3d idealnie spełniają wszystkie wymagania i pozwalają na stworzenie reklamy, która warta będzie Oscara. Przy tej okazji możemy niejako obalić podejrzenia o wysoką manipulację klientem. Skoro eksperci przed stworzeniem obrazu dokonują tak szerokiej analizy, nie można mówić o przekłamaniu.Musimy wiedzieć, że profesjonalna reklama jest sztuką przedstawienia oczywistych walorów w zupełnie nowym, intrygującym świecie. Podkreślenie atutów produktu lub usługi jest jednym z najważniejszych elementów, które muszą zostać połączone z obrazem korzyści. Mając to na uwadze zauważmy, że animacje 3d perfekcyjnie spełniają się w roli twórcy. Pozwalają na wiele – między innymi na odejście od spotów z udziałem aktorów, wykreowanie nowych postaci i stworzenie absolutnie unikatowej opowieści.

Artykuł poleca Ostro Video – studio realizujące filmy 360 stopni

Spis treści: Filmy VR, 360 stopni, Animacje 3d – co jeszcze czeka nas w świecie reklam?

Słowa kluczowe: animacje vr, silent wings 3 montaz

[Głosów:1    Średnia:1/5]

VR
makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.