0
Opublikowano 9 marca 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Inteligenty hotel dla wymagających gości
 
 

Inteligenty hotel dla wymagających gościHotele to miejsca w których każdego dnia przebywa tysiące osób. Nie brakuje tu zarówno turystów zwiedzających okolice jak i ludzi biznesu odbywających podróże służbowe. Muszą to być miejsca komfortowe oraz wygodne dla wszystkich klientów. W związku z tym coraz więcej właścicieli hoteli wprowadza nowoczesne rozwiązania „smart”.Zarówno w Polsce jak i na całym świecie ciągle przybywa nowoczesnych „inteligentnych hoteli” i innych smart obiektów. To nowatorska idea nastawiona jest na to, aby były one zarządzane w sposób ekologiczny, nowoczesny, oszczędny oraz niezwykle efektywny. Dzięki temu pomysłowi goście hoteli mogą korzystać z niezwykle ciekawych, inteligentnych rozwiązań umilających ich pobyt w tym miejscu.

Smart rozwiązania umilające pobyt gości w hotelach

Dedykowane w wielu nowoczesnych hotelach aplikacje mobilne pozwalają gościom nie tylko zarezerwować pokój, lecz także zarządzać jego funkcjami. Otóż za pomocą tabletu, smartfona, czy komputera można wybrać termin pobytu, zarezerwować miejsce na parkingu oraz zamówić interesujące klienta usługi.
Od pewnego czasu standardem są również uniwersalne kontakty w pokojach do różnych wtyczek, stacje ładujące do tabletów czy smartfonów oraz gniazda HDMI znajdujące się przy biurku.
W wielu hotelach zainstalowane są na ścianach cyfrowe ekrany na których można oglądać zdjęcia. Nie brakuje też innowacyjnych pryszniców, które zapamiętują preferowaną przez gościa temperaturę wody. Natomiast lustra na których wyświetlane są filmy, pomagają w porannych treningach jogi.
Co więcej w wielu hotelach istnieje możliwość otwierania drzwi przy pomocy własnego smartfona.
Nowoczesne systemy potrafią też zapamiętać ulubiony program telewizyjny gościa, który to często zostaje uruchomiony zaraz po jego wejściu do pokoju. Ponadto system odpowiada na pytania o atrakcje turystyczne okolic, włącza ulubioną muzykę oraz ustawia odpowiednią temperaturę w pokoju.
Dzięki aplikacjom mobilnym każdy klient smart hotelu, może dostosować funkcjonalność pokoju do własnych potrzeb. Może on odpowiednio ustawić zasłony czy też system audio. Natomiast zainstalowane czujniki podczerwieni informują pokojówkę czy gość jest w pokoju.
W wielu hotelach interakcja międzyludzka jest bardzo ograniczona. W lobby można znaleźć stół recepcyjny z panelami dotykowymi za pomocą których można samodzielnie zameldować się w pokoju. Każdy klient ma również dostęp do projektora oraz do funkcjonalnych ekspresów do kawy, które aktywuje się za pomocą karty hotelowej.

Innowacyjne, ekologiczne oraz energooszczędne rozwiązania w hotelach smart.

Nowoczesne marki hotelowe w naszym kraju mocno dbają o swój idealny wizerunek i stawiają na ekologię. Coraz częściej w wielu hotelach można spotykać ekologiczne środki czystości, żarówki energooszczędne, kosze do segregacji śmieci czy też kosmetyki wykonane na bazie naturalnych składników.
Coraz częściej można spotkać w recepcji inteligentne roboty, które to wykonują zadania związane z obsługą klienta.
Nie obca jest również kanalizacja podciśnieniowa, energooszczędne lampy led-owe czy komfortowy, chlorowany basen.
Coraz więcej hoteli jest zbudowanych w taki sposób, że w zrównoważony sposób czerpią one korzyści z natury. Zainstalowany system potrafi zarządzać zarówno każdym z apartamentów z osobna, jak i całym obiektem jednocześnie. W dniu przyjazdu gości zawsze temperatura w zarezerwowanym apartamencie jest ustawiana na odpowiednim poziomie. Natomiast wcześniej w nieużywanych pokojach ogrzewanie jest przez system wyłączane. Takie rozwiązania znacznie obniżają koszty funkcjonowania hotelu. Niezwykle inteligentnymi rozwiązaniami są również stacje pogodowe, które informują o aktualnym stanie pogody. Dzięki temu można dostosować warunki wewnątrz budynku do sytuacji na zewnątrz.
Dzięki smart rozwiązaniom pobyt gości w takich hotelach jest bardziej atrakcyjny oraz komfortowy.

Technologia Smart Cię kręci? Sprawdź blog:
https://dariuszstasik.com/smart-city-a-walka-ze-smogiem/

Spis treści: Inteligenty hotel dla wymagających gości

Słowa kluczowe: jakie sa dane mojego konta, prograam chkdsk, rozmiar xp jaki to, wentylatory pc test, wentylatory pc test akasa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.