0
Opublikowano 8 sierpnia 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Karta PSN – gdzie możemy kupić ją taniej?
 
 

Karta PSN – gdzie możemy kupić ją taniej?PlayStation Network, czyli w skrócie PSN to darmowa usługa sieciowa, która oferowana jest dla posiadaczy konsol PlayStation takich jak PSP, PS4, PS3, PS Vita z połączeniem do Internetu. Pozwala nam na kupowanie gier oraz innych aplikacji i treści przez przeglądarkę internetową lub bezpośrednio przez aplikację PlayStation.

Aby zrobić zakupy, będziemy potrzebowali karty płatniczej, kredytowej lub specjalnej karty z kodem PSN. Gdzie możemy ją zakupić w niskiej cenie?

Z każdą konsolą powiązane jest konto w PlayStation Network, a z kontem tym z kolei związany jest portfel. W portfelu przechowuje się kredyt, czyli pieniądze możliwe do wykorzystania na zakupy w PSN czy też do wykorzystania na subskrypcje. Portfel ten może pomieścić maksymalnie do 600 złotych, a do jego uzupełnienia możemy wykorzystać kilka różnych metod.

Metody zasilenia konta PlayStation Network

Metody te możemy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na metody cyfrowe oraz tradycyjne. Konto możemy zasilić z wykorzystaniem kart płatniczych lub kredytowych od Visa, MasterCard czy American Express. Możemy też zapłacić przez system płatności Paysafecard.

Dodatkowo karta PSN może być zakupiona w supermarketach oraz w sklepach z grami. Kupujemy wówczas kupon z kodem, który wpisujemy do naszego konta przez przeglądarkę internetową lub aplikację PlayStation.

Kody możemy też kupować przez internet, na przykład w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży, na aukcjach internetowych. To właśnie ta metoda jest obecnie bardzo popularna, ponieważ dzięki niej możemy kupować karty w jeszcze niższych cenach, przykładowo karta PSN o wartości 100 złotych może kosztować nas tylko 89 złotych.

Na co uważać przy zakupach?

Gdy także interesuje cię karta PSN taniej, warto pamiętać o tym, żeby zakupy robić wyłącznie w takich sklepach, które znamy. Może się zdarzyć, że trafimy na oszustów, którzy wysyłają zużyte kody, dlatego wtedy możemy utracić swoje pieniądze.

Przed zakupieniem kodu zawsze sprawdźmy, czy sprzedający jest godny zaufania – poczytajmy o nim komentarze, poszukajmy opinii zamieszczanych w internecie.

Spis treści: Karta PSN – gdzie możemy kupić ją taniej?

Słowa kluczowe: sony xperia z3 budowa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.