0
Opublikowano 25 stycznia 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Korzystasz z UPC? Sprawdź, jak najszybciej uzyskać pomoc w ważnych sprawach!
 
 

Korzystasz z UPC? Sprawdź, jak najszybciej uzyskać pomoc w ważnych sprawach!Potrzebujesz pomocy na już, zaraz, teraz albo nawet na wczoraj? Internet nie działa poprawnie, nie wiesz dlaczego, a pilnie go potrzebujesz? A może nie masz pewności czy została opłacona ostatnia faktura? W takich sytuacjach możesz iść do salonu UPC lub zadzwonić na infolinię, ale jest szybszy sposób, żeby uzyskać wsparcie! Większość problemów rozwiążesz z pomocą internetowego działu pomocy UPC. Jest skuteczniejszy, niż myślisz!

Potrzebujesz informacji, wsparcia technicznego czy masz pilną kwestię związaną z płatnościami? To w sumie nieistotne, bo w każdej sprawie warto najpierw wejść na stronę UPC pomoc i sprawdzić, czy tam nie ma rozwiązania! W większości przypadków JEST. Jak to działa?

Po prostu spytaj

Na górze strony, pod pytaniem „Masz pytanie lub chcesz rozwiązać problem?”, znajdziesz pole, w którym trzeba wpisać, co się dzieje. Możesz to zrobić w formie pełnego zdania np. „Nie działa mi internet”, pytania „Jak korzystać z Horizon Go?” czy hasła „przeniesienie usług”. Wyszukiwarka jest tak skonstruowana, że i tak dopasuje najlepszą odpowiedź. Baza wiedzy, z której korzysta, oparta jest na najczęściej zadawanych pytaniach w salonach i na infolinii UPC. Zawiera odpowiedzi i sugestie działań dla najczęstszych problemów technicznych, a także wskazówki co robić w sytuacjach bardzo nietypowych, takich jak np. kradzież sprzętu UPC.

Zyskaj 20 minut

Dlaczego warto z tej wyszukiwarki skorzystać? Wyobraźmy sobie sytuację dość częstą: przestaje działać internet. Co robisz? Jeśli dzwonisz na infolinię, zwykle musisz standardowo odczekać co najmniej kilka, a w niektóre dni kilkanaście, minut na połączenie z obsługą UPC. Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, technik zada szereg pytań o położenie i działanie routera. W 99 procentach przypadków poprosi cię najpierw o jego zresetowanie. Możliwe, że będzie też konieczne ponowne uruchomienie komputera, a jeśli masz inne urządzenie, technik może poprosić o sprawdzenie jak na nim działa usługa. Tak naprawdę możesz to wszystko zrobić bez pomocy technika, a zresetowanie routera rozwiązuje większość problemów z internetem. Jest proste do wykonania, a instrukcję znajdziesz właśnie na stronie upc.pl/pomoc/. Są tam też dokładne wskazówki ze zdjęciami pokazującymi krok po kroku co trzeba zrobić w wielu innych, problemowych sytuacjach np. jeśli nie masz internetu a korzystasz z systemu operacyjnego Windows 10 czy porady jak i gdzie ustawić router, żeby internet działał wszędzie i szybko. A co, jeśli wytyczne z internetowego działu pomocy nie zadziałają? Wtedy, dzwoniąc na infolinię, możesz śmiało powiedzieć, co zostało zrobione, a technik od razu przejdzie do szukania innych rozwiązań.

Wszystkie faktury w jednym miejscu

W kwestiach finansowych i związanych z fakturami dużym ułatwieniem jest Moje UPC. To specjalnie przygotowane miejsce w internecie dla klientów UPC, gdzie po zalogowaniu można sprawdzić archiwalne i bieżące faktury oraz stan konta. Aby po raz pierwszy skorzystać z Mojego UPC, trzeba się zarejestrować, co zajmuje tylko 3 minuty. Wystarczy podać swój numer identyfikacyjny, które jest na każdej fakturze lub na dokumencie, który zostawia monter po instalacji usługi UPC, oraz swoje nazwisko. Warto, bo po zarejestrowaniu logowanie w Moim UPC zajmuje dosłownie kilka sekund i można to zrobić o każdej porze dnia i nocy!

Spis treści: Korzystasz z UPC? Sprawdź, jak najszybciej uzyskać pomoc w ważnych sprawach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.