0
Opublikowano 5 grudnia 2016 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Laptop do 3000 dla graczy – dlaczego warto kupić?
 
 

Laptop do 3000 dla graczy – dlaczego warto kupić?Jeszcze kilka lat temu laptop był synonimem komputera biznesowego, przeznaczonego na potrzeby wyjazdów służbowych, konferencji itd. Utarło się nawet stwierdzenie mówiące, że laptopy są drogie i znacznie mniej wydajne niż jednostki stacjonarne. Jednak wyniki sprzedaży pokazują jasno – nastał czas laptopów. Specjaliści szacują, że już za kilka lat sprzedaż komputerów stacjonarnych drastycznie spadnie, na rzecz laptopów oczywiście. Już w 2015 szala zaczęła się przechylać właśnie na korzyść urządzeń przenośnych.

Cena, a jakość

Zwolennicy tradycyjnych pecetów, jako sztandarową ich przewagę nad laptopami, wskazują możliwość rozbudowy i wymiany podzespołów. Faktycznie w przypadku komputerów przenośnych zadanie to jest trudne, ale nie niemożliwe, jednak producenci wyposażają najnowsze modele w elementy o takich parametrach, które zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie nawet przez kilka lat.

laptop do 3000 dla graczy dlaczego warto-kupic-rtv-euro-agd-11_m-2

Dobry laptop do 3000 zł to urządzenie, które z pewnością usatysfakcjonuje nawet wymagających graczy. Modele z tego przedziału są zazwyczaj wyposażone np. w ekran Full HD czy czterordzeniowy, wydajny procesor. Pewnym standardem wśród laptopów z tej półki cenowej są np. karty graficzne GTX (np. Nvidia GeForce GTX 950M) – pozwalają one na grę na najwyższych parametrach.

Wygoda użytkowania

Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść komputerów przenośnych jest właśnie wygoda ich użytkowania. W przeciwieństwie do desktopów nie zajmują wiele miejsca na biurku i można je swobodnie przenosić. Wbrew pozorom jednak laptopy przez wzgląd na swoją mobilność nie są mniej przyjazne, niż jednostki stacjonarne. Te dedykowane dla graczy bowiem są wyposażone np. w monitor o przekątnej 17, 3 cala co gwarantuje wysoką jakość rozrywki. Ponadto na rynku dostępne są już modele obsługujące standard 4k, dzięki czemu grafika komputerowa gier jest wyświetlana w znakomitej jakości – takich standardów można oczekiwać w dobrych laptopach do 3000.

laptop do 3000 dla graczy-dlaczego-warto-kupic-rtv-euro-agd-32_m-1

Dodatkowo kolejnym udogodnieniem w laptopach gamingowych jest klawiatura. Najczęściej jest ona podświetlana, co pozwala się łatwo zorientować w układzie klawiszy nawet, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Ponadto klawisze najczęściej używane podczas gry np. strzałki kierunkowe, są w pewien sposób wyróżnione.

Dodatkowe atuty

Niewątpliwie na korzyść laptopów przemawia ich energooszczędność. Komputery przenośne zużywają znacznie mniej energii, niż jednostki stacjonarne, co może być szczególnie istotne, jeśli gracze spędzają przed ekranem długie godziny. Laptopy przeznaczone dla graczy wyróżniają się też często wzmacnianą obudową, czy wodoodporna klawiaturą oraz ciekawym designem.

Jak widać, przewaga komputerów stacjonarnych nad laptopami jest jedynie pozorna, a kompaktowe kształty i możliwość łatwego przenoszenia przy wysokich parametrach podzespołów, z pewnością przyczyniają się do coraz większej popularności laptopów wśród graczy.

Spis treści: Laptop do 3000 dla graczy – dlaczego warto kupić?

Słowa kluczowe: laptop dla gracza parametry loc:PL

[Głosów:1    Średnia:2/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.