0
Opublikowano 5 listopada 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Laptopy konwertowalne – komputer i tablet w jednym urządzeniu
 
 

Laptopy konwertowalne – komputer i tablet w jednym urządzeniuLaptopy konwertowane stały się popularne tuż po premierze systemu Windows 8. System ten pozwalał bowiem na jego sprawną obsługę dotykiem, co natychmiast wykorzystali producenci sprzętu komputerowego. Mimo, że od premiery tego OS minęło już parę ładnych lat, notebooki konwertowalne, a w szczególności laptop Lenovo z serii Yoga, w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród miłośników ekranów dotykowych i tabletów.

Laptop konwertowalny – co to takiego?

Inaczej nazywany także hybrydą, laptop konwertowalny na pierwszy rzut oka przypomina zwykły notebook. Bardzo popularnym modelem jest laptop Lenovo z serii Yoga, który dla wielu użytkowników stał się swoistym symbolem laptopów konwertowalnych. Łączy on w sobie wszystkie zalety komputera przenośnego i tabletu. Jest to cienki i smukły komputer przenośny, którego cechą charakterystyczną jest odwracany, a w niektórych modelach także całkowicie odpinany ekran dotykowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w zaledwie kilka chwil można zamienić swój laptop w funkcjonalny tablet. Rozwiązanie to jest wprost stworzone dla tych miłośników technologii, którzy nie wyobrażają sobie życia zarówno bez notebooka, jak i tabletu. Dzięki laptopom konwertowalnym możliwe jest bowiem posiadanie dwóch tych urządzeń w jednym.

Zalety laptopów hybrydowych

Laptopy konwertowalne łączą w sobie funkcjonalność komputera przenośnego z systemem Windows i tabletu. Pozwalają więc zarówno na tradycyjną obsługę za pomocą klawiatury i touchpada, jak i na korzystanie z komputera wyłącznie za pomocą dotyku. Po odpięciu lub złożeniu części z klawiaturą mamy bowiem do dyspozycji sam ekran komputera, z którego z powodzeniem możemy używać jako tabletu. O tym, w jaki sposób działają laptopy hybrydowe, warto przekonać się osobiście. Najpopularniejszy notebook konwertowalny, laptop Lenovo w Neonet.pl dostępny jest w ofercie stacjonarnej, dzięki czemu można sprawdzić jego funkcjonalność oraz zdecydować, czy jest to taki właśnie sprzęt, jakiego potrzebujemy. Laptopy konwertowalne sprawdzą się bowiem także wśród użytkowników, którzy nie darzą upodobaniem systemu operacyjnego Android, na którym pracuje większość dostępnych w sprzedaży tabletów.

Laptop Lenovo Yoga – najbardziej charakterystyczny z laptopów konwertowalnych

Laptopy Lenovo z serii Yoga to bowiem najbardziej znani przedstawiciele laptopów konwertowalnych. Jest to linia urządzeń 2w1, które łączą w sobie praktyczność i wygodę pracy z laptopem z mobilnością korzystania z tabletu. Z komputerów przenośnych z tej serii możemy korzystać aż na 4 sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny „laptop”, drugi to tzw. „namiot”, w którym urządzenie składa się na pół i wykorzystuje się do jego obsługi sam ekran dotykowy. Trzeci określany mianem „podstawki”, powstaje kiedy klawiatura odwrócona do dołu staje się podstawką laptopa. W ostatnim z kolei sposobie zwanym „tabletem” komputer zamyka się ekranem skierowanym do góry i urządzenie w ten sposób staje się dotykowym tabletem.

Spis treści: Laptopy konwertowalne – komputer i tablet w jednym urządzeniu

Słowa kluczowe: komputer tablet w jednym

[yasr_visitor_votes]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.