10
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Najlepsze komunikatory internetowe, czyli czym zastąpić Gadu-Gadu
 
 

Najlepsze komunikatory internetowe, czyli czym zastąpić Gadu-Gadu


Komunikatory to wspaniałe aplikacje, dzięki którym możemy porozumiewać się w sposób łatwy i przyjemny. Umożliwiają one darmowe rozmowy głosowe, tekstowe oraz wiele więcej. Poniżej przedstawiam kilka aplikacji najbardziej godnych twojej uwagi. Którego używasz? Praktycznie każdy internauta korzysta z komunikatora. Te niewielkie, aczkolwiek niezwykle przydatne aplikacje doskonale sprawdzają się w komunikacji tekstowej, głosowej, a nawet wideo. Zainstaluj aplikację, która najbardziej przypadła ci do gustu, a możliwość internetowej pogawędki stanie przed tobą otworem. Przedstawione w tym artykule komunikatory szyfrują przesyłany tekst. Dzięki temu w wypadku przechwycenia wiadomości przez osoby niepowołane nie można jej odczytać. Wszystkie komunikatory są programami darmowymi. Przesyłanie danych, rozmowy głosowe i konferencje wideo są bezpłatne. Płacimy jedynie za funkcje dodatkowe, takie jak telefon (jeśli aplikacja oferuje taką usługę).

TLEN.PL

Tlen.pl to polski komunikator firmowany przez portal o2.pl. Pozwala na rozmowy tekstowe, głosowe, konferencje wideo, oraz na przesyłanie plików. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych wtyczek możemy dowolnie rozszerzyć funkcjonalność naszego komunikatora (na tej stronie znajdziesz mnóstwo skórek, ikonek, pluginów oraz rozszerzeń). Tlen.pl umożliwia nam korzystanie z Tlenofonu – telefonii internetowej. Za połączenia możemy zapłacić przed (prepaid) lub po (postpaid) wykonaniu usługi. W Polsce, dzwoniąc na telefony stacjonarne zapłacimy 0,09 zł/min, natomiast na dzwoniąc na komórkę – 0.61 zł/min (pełny cennik znajduje się tutaj ). Komunikator działa w Windows 98/Me/2000/XP. Po instalacji zajmuje nieco ponad 6 MB. Tlen oprócz swojej, obsługuje sieć GG. Dzięki specjalnemu pluginowi obsłuży również Jabber’a i ICQ. Obsługa programy nie sprawia problemu, jest wygodna i przyjemna. Program posiada duże możliwości konfiguracyjne. Wyszukiwanie użytkowników jest bardzo wygodne. Tlen posiada przydatną funkcję, jaką jest autoryzacja kontaktu. Gdy któryś z użytkowników zechce dodać cię do swojej listy kontaktów, będzie musiał cię o to poprosić. Natomiast, jeśli tego nie zaakceptujesz – nie będzie możliwa z tobą rozmowa. Dzięki konferencji będziesz mógł porozmawiać więcej, niż z jedną osobą. Wyszukiwarka w archiwum sprawi, że zawsze odnajdziesz ważną wiadomość, w stosie innych. Minusem programu jest to, iż wyświetla on dosyć uciążliwe reklamy w oknie rozmowy oraz podczas włączeniu programu.

Tlen zużywa średnio 15 MB pamięci RAM. Program umożliwia wysyłanie smsów do polskich oraz zagranicznych sieci (w drugim przypadku konieczna będzie instalacja dodatkowej wtyczki). Uciążliwe jest również to, że wyświetla dwie lub nawet trzy ikony w zasobniku systemowym. Program posiada ładne i kolorowe emotikony. Na uwagę zasługuje ciekawa funkcja. Mianowicie, gdy twój rozmówca pisze do ciebie wiadomość, zapala się czerwona ikonka. TlenJava umożliwia nam korzystanie z komunikatora poprzez przeglądarkę WWW. Możemy więc korzystać z niego na dowolnym komputerze podłączonym do sieci, bez potrzeby instalacji. Rozmowa z kilkoma osobami wcale nie musi oznaczać konieczności wyświetlania wielu okienek na raz. Wygodniej jest, gdy w komunikatorze są zakładki. Zintegrowanie programy pocztowego z komunikatorem jest wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy logować się poprzez przeglądarkę, aby odczytać maile. Z poziomu programu łatwo dostaniemy się na stronę portalu o2.pl, porozmawiamy na czacie, lub wyślemy sms-a.

Tlen, internetowy komunikator, poczta o2

Tlen - internetowy komunikator związany z pocztą o2

Informacje: www.tlen.pl , www.ekipa.tlen.pl

Pobierz: TLEN.PL

GADU-GADU

Fenomen popularności tego programu można tłumaczyć najdłuższą obecnością na rynku. Gadu – Gadu podobnie jak Internet Explorer, można wyróżnić za dużą liczbę użytkowników oraz bardzo łatwą obsługę, ale nic ponad to. Program wyposażony został w funkcję konferencji wideo (o marnej jakości) oraz możliwość rozmów telefonicznych. Gadu na Głos (tak nazywa się usługa) oferuje taką samą stawkę, jak Tlenofon za połączenia na numery stacjonarne – 0,09 zł/min, natomiast za połączenia na numery komórkowe zapłacisz 0,78 zł/min., czyli drożej, niż w konkurencyjnym Tlenofonie (pełen cennik znajduje się na : tutaj ). Gadu nagłos umożliwia przypisanie numeru telefonicznego do numeru GG. Opcja ta pozwoli ci na odbieranie połączeń ze zwykłych numerów stacjonarnych i komórkowych w twoim komunikatorze. Jest to ciekawe i godne uwagi rozwiązanie. Niestety, usługa ta nie działa we wszystkich rejonach polski. Gadu – Gadu obiecuje, że wkrótce usługa ruszy w innych województwach. Komunikator nie jest jednak doskonały. Zastrzeżenia budzą luki w zabezpieczeniach programu (powstały już konie trojańskie, które korzystają z błędów aplikacji i umożliwiają przejęcie pełnej kontroli nad pecetem). Jeśli używamy GG, warto zwrócić uwagę na dodatki. Poszerzają one funkcjonalność, ale nie zostały oficjalnie zaakceptowane przez autorów programu.

Zdecydowanie największą zaletą programu jest łatwość obsługi i intuicyjność. Program nie posiada zbyt wielu opcji konfiguracyjnych, co sprawia, że nawet początkujący internauta doskonale poradzi sobie z obsługą Gadu – Gadu. Po instalacji program zajmuje 14 MB miejsca na twardym dysku. Współpracuje z Windows 98/Me/2000/XP. Ciekawą funkcją jest Gadu Radio. Dzięki niej możemy umilić sobie czas słuchając muzyki podczas rozmowy. Na dzień dzisiejszy dostępnych jest 16 kanałów. Możemy posłuchać między innymi: Rocka, Hip – Hopu, Disco Polo lub alternatywy. Ostatnio za pośrednictwem tego radia odbyło się ciekawe przedsięwzięcie – Gadu – dyktando. Miejmy nadzieję, że Gadu – Gadu jeszcze wkrótce to powtórzy. Skupmy się teraz na możliwościach programu. Aplikacja nie pozwala na autoryzację nowego kontaktu, nie obsługuje również innych sieci i protokołów. Gadu – Gadu umożliwia nam przeprowadzenie konferencji (rozmowy z więcej, niż jedną osobą), rozmowę głosową ( niestety o słabej jakości).

Aplikacja pochłania około 20 MB pamięci RAM, co stawia ją na czele najbardziej pamięciożernych komunikatorów. Niestety nowsze wersje pochłaniają po kilkaset megabajtów skutecznie spowalniając starsze komputery. Wyślemy z niej smsy jedynie do polskich operatorów komórkowych. GG podobnie jak Tlen wyświetla banery reklamowe – w głównym oknie aplikacji oraz w oknie rozmowy. Nie chcesz widzieć uciążliwych reklam? Usuń je niewielkim programem GG Banner Killer 2 v2.3 (do pobrania: stąd ). Gadu – Gadu oferuje uczestnictwo w ciekawym portalu społecznościowym – Moja generacja. Biorąc w nim udział mamy możliwość zawarcia nowych przyjaźni i znajomości (www.mojageneracja.pl) Jeżeli zależy ci na funkcjonalności i szerokim zastosowaniu swojego komunikatora, nie instaluj Gadu – Gadu, są lepsze aplikacje.

Gadu-Gadu w wersji 7

Gadu-Gadu w wersji 7

Informacje: www.gadu-gadu.pl

Pobierz: GADU-GADU 11

SKYPE

Skype to znana wszystkim internautą aplikacja, z której korzystają codziennie miliony ludzi na świecie. Zapewnia ona doskonałą jakość rozmów głosowych. Jakiś czas temu polski portal Onet.pl zakupił licencję od producenta i dostosował aplikację do własnych potrzeb. Niewiele różni się ona od oryginalnej. Dodano za to pomoc w języku polskim. Twórcy aplikacji postawili głównie na rozmowy głosowe oraz wideokonferencje Jednak Skype umożliwia również prowadzenie tekstowych pogawędek. Za jej pomocą możesz przesyłać pliki bądź rozmawiać z kilkoma osobami naraz. Połączenia nawiązywane z innym użytkownikiem tejże aplikacji są bezpłatne. Po wykupieniu kredytu możesz korzystać ze SpypeOut, który pozwoli ci dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe. Zapłacić możesz smsem bądź kartą płatniczą. Ceny pakietów zaczynają się od 4,45 zł do 88,94 zł. Dzwoniąc na numery stacjonarne zapłacisz 8 groszy za minutę, natomiast na numery komórkowe 92 grosze za minutę. Jeżeli połączenie trwa dłużej, niż 5 sekund Skype nalicza jednorazową opłatę w wysokości ok. 1 grosza (pełen cennik znajduje się na : stronie ).

Komunikatory niestety nie obfituje w duże możliwości konfiguracyjne. Pozwala na autoryzację nowego kontaktu oraz na komunikację wideo. Po instalacji Skype zajmuje 30 MB miejsca na dysku. Działa w Windows 2000 i XP. Są również wersje przeznaczone na platformę Linux, Mac OS X oraz Pocket PC. Do sprawnego działania wymaga procesora o taktowaniu 400 MHz oraz 128 MB RAM. Jeśli chcesz skorzystać z wideokonferencji musisz posiadać procesor powyżej 1 GHz i 256 MB RAM. Komunikator pochłania średnio 15 MB zasobów systemowych. Niestety program nie obsługuje innych sieci i protokołów. Skype umożliwi ci dodanie własnego zdjęcia, które będzie widoczne dla innych osób twojej listy. Dużym plusem jest to, że aplikacja nie wyświetla reklam, ani żadnych bannerów.

Skype, Onet, rozmowy telefoniczne, VOIP

Onet poleca do rozmów program Skype

Informacje: www.skype.onet.pl

Pobierz: SKYPE

AQQ MULTIJET

AQQ jest ciekawym, rodzimym multikomunikatorem obsługującym oprócz własnej sieci także GG, Tlen, ICQ, Spik i MSN. Aplikacja daje użytkownikom dużo możliwości konfiguracji i modyfikacji wyglądu. W programie znajdziemy funkcjonalne i przydatne narzędzia (m.in.: antyspam, organizer, odtwarzacz wideo). AQQ umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych oraz wideo. Przy jego pomocy wyślesz również smsa. Na uwagę zasługują liczne dodatki, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Dużym plusem AQQ jest jego niezawodność oraz stabilność działania. Dzięki rozbudowanemu systemowi przesyłania plików z łatwością wyślesz przyjacielowi utwór mp3 lub fotkę z wakacji. Wygląd aplikacji jest bardzo efektowny.

Po zainstalowaniu programu masz do wyboru cztery, ładnie wyglądające skiny. Obsługa programu jest wygodna i intuicyjna. W dolnej części aplikacji zebrano przyciski do poszczególnych protokołów (GG, Tlen, AQQ). AQQ posiada własną telefonię VoIP o nazwie FoniQ, w której dostępne jest naliczenie sekundowe. Dzwoniąc z niego na polskie telefony stacjonarne zapłacimy 0,06 zł/min, natomiast na komórkę 0,32 zł/min. Porównując więc, jest to najtańsza i najbardziej korzystniejsza oferta spośród innych komunikatorów. Każdy użytkownik ma również możliwość własnego numeru stacjonarnego, co umożliwi bezpośrednie odbieranie połączeń telefonicznych na AQQ. Są one jednak dostępnie tylko w większych miastach (więcej informacji znajdziesz tutaj: tutaj ). AQQ oferuje swoim użytkownikom ciekawy program lojalnościowy. Za każde dzienne logowanie otrzymujemy jeden punkt. Uzyskując ich odpowiednią ilość, zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia. Na każdy poziom przypada 20 punktów. Za każdy kolejny punkt użytkownik otrzymuje 10 wapsterów (www.wapster.pl jest portalem oferującym gadżety na komórkę). Autorzy komunikatora przewidują także specjalne usługi i oferty, które już wkrótce dostępne będą dla osób posiadających najwyższe rangi.AQQ posiada bardzo bogate dane teleadresowe dla kontaktu. Dla danej osoby możemy przyporządkować różnorodne dane (imię, nazwisko, data urodzenia, telefon, e-mail, itp.) przypisać awatar lub indywidualny dzwonek.

Po instalacji AQQ zajmuje nieco ponad 7 MB miejsca na twoim dysku twardym. Wykorzystuje od 2 do 6 MB pamięci RAM naszego peceta. Program umożliwi ci wysyłanie wiadomości sms do polskich oraz zagranicznych sieci komórkowych. Komunikator wyposażony został w funkcję autoryzacji nowego kontaktu. Używając AQQ przeprowadzimy konferencję z kilkoma osobami. Na podanej poniżej stronie znajdziesz wiele dodatków, skinów oraz wtyczek do tejże aplikacji.

AQQ, Wapster, zamiennik gadu-gadu

AQQ związany z Wapsterem, oferuje możliwości starego GG

Informacje: www.aqq.eu

Pobierz: AQQ MULTIJET PL

SPIK

Spik jest sztandarowym komunikatorem portalu Wirtualna Polska. Jest ciekawą i ładnie zaprojektowaną aplikacją. Sieć Spika została oparta na ogólnie dostępnym protokole Jabber. Obsługuje również sieć GG, Tlen, ICQ, oraz Jabber. Plusem aplikacji jest bardzo łatwa i wygodna obsługa. Dzięki aplikacji, możesz przesyłać pliki, prowadzić konferencje wideo i rozmowy głosowe. Spik umożliwia wysyłanie smsów do polskich sieci komórkowych. Prosty interfejs sprawia, że łatwo ‘odnajdziesz’ w programie. Poprzez komunikator możesz w łatwy sposób dostać się do swojej skrzynki e-mail (założonej na portalu wp.pl). Szkoda, że nie została ona zaimplementowana tak, jak w wypadku komunikatora Tlen.pl. Niestety, Spik nie obsługuje wtyczek – nie rozbudujesz jego funkcjonalności. Dla niektórych może być minusem to, iż aplikacja nie oferuje zbyt dużo funkcji konfiguracyjnych. Spik wyposażony został we własną telefonię VoIP – neofon tp. Usługa umożliwia prowadzenie rozmów wyłącznie z numerami stacjonarnymi w sieci tp. Aby móc skorzystać z dobrodziejstw tejże telefonii musimy: założyć konto, podpisać umowę z tp, oraz odpowiednio skonfigurować aplikację. (więcej informacji znajdziesz na stronie ). Spik wykorzystuje około 22 MB przestrzeni dyskowej. Działa w Windows 98/Me/2000/XP. Wyszukiwanie użytkowników w katalogu nie sprawi ci trudności. Brak reklam w programie sprawia, że używanie aplikacji jest czystą przyjemnością. Spik wykorzystuje od 2 do 10 MB pamięci ram naszego komputera. Aplikacja posiada przydatną funkcję, jaką jest synteza mowy. Dzięki niej nie musimy czytać otrzymywanych wiadomości – przeczyta je za nas program. Program pozwala na łatwą autoryzację nowego kontaktu. Jeśli mamy problem ze Spikiem, zawsze możemy skorzystać z pomocy konsultanta, co jest bardzo pomocne. Aplikacja umożliwia na przełączanie się pomiędzy różnymi trybami pracy. Do wyboru jest tryb prosty (przeznaczony głównie dla początkujących użytkowników), oraz tryb zaawansowany (oferujący znacznie więcej przydatnych funkcji). Pomimo, iż dostępnych jest aż osiem dostępnych skinów, nieznacznie różnią się one wyglądem. Najlepiej jest zostawić domyślny styl. Pomimo tych wszystkich niedogodności, Spik jest godną uwagi aplikacją, znacznie przewyższającą możliwości popularnego GG.

Spik, komunikator, Wirtualna Polska, komunikator internetowy

Spik - komunikator sponsorowany przez portal Wirtualna Polska

Informacje: www.spik.wp.pl

Pobierz: SPIK

ICQ 6.0 Bulid 5440

ICQ jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Polscy internauci raczej o nim zapomnieli i używają go sporadycznie. Doskonale nadaje się, gdy zechcesz porozmawiać ze znajomym zza oceanu. Aplikacja jest prosta w obsłudze i przyjazna użytkownikom. W bazie ICQ zarejestrowanych jest ponad 100 mln osób. Z racji jego popularności stworzono wiele programów i wtyczek rozszerzających jego możliwości. ICQ dostępny jest na wiele platform m.in. Windows, Linux, PocketPC, oraz PalmOS. Aplikacja ma dużo możliwości konfiguracyjnych, oraz oferuje ciekawe gry online, prowadzone za pomocą komunikatora. Niestety, ze względu, że projekt jest komercyjny, program zawiera sporo reklam. Pomimo, iż ICQ dostępny jest w angielskiej wersji językowej, możesz zainstalować spolszczenie (dostępne na nieoficjalnej, polskiej stronie komunikatora: www.icq.com.pl ). Na tejże witrynie odnajdziesz również mnóstwo pluginów i dodatków do aplikacji. ICQ pozawala na dostosowanie poziomu prywatności do własnych potrzeb, posiada wbudowany filtr antyspamowy. Aplikacja pozwala na przesyłanie plików, prowadzenie rozmów głosowych, tekstowych, oraz wideo. ICQ oprócz swojej, obsługuje protokół AIM. Komunikator pozwala na wysyłanie smsów wyłącznie do zagranicznych operatorów. ICQ wyposażony został we własną telefonię internetową o nazwie ICQ Phone. Dzięki niej możesz dzwonić na wszystkie rodzaje telefonów w większości państw świata. Usługa jest płatna (aby z niej skorzystać należy zarejestrować się na stronie http://www.iconnecthere.com/ ). Doładowanie konta odbywa się metodą pre-paid za pomocą karty kredytowej lub przez Pay Pal. Koszt rozmowy na telefon stacjonarny w Polsce wynosi 0,123 $ / min. Natomiast na komórkę – 0,231 $ / min. Aplikacja wykorzystuje od 2 do 7 MB pamięci RAM. ICQ zajmuje 24 MB miejsca na dysku twardym. Komunikator posiada bogate dane teleadresowe dla kontaktu, oraz umożliwia autoryzację nowego kontaktu i konferencję z wieloma użytkownikami. ICQ jest komunikatorem głównie dla osób, które chcą być w stałym kontakcie z rodziną lub przyjaciółmi przebywającymi poza granicami naszego kraju. Ze względu na małą popularność wśród polskich internautów, aplikacja jest sporadycznie używana w polskiej sieci.

icq, komunikator internetowy

icq - zagraniczny komunikator

Informacje: www.icq.com.pl

Pobierz: ICQ 6.0 Bulid 5440

PAPLA INSTANT 3.6

Jeden z najłatwiejszych w obsłudze komunikatorów klient sieci Jabber. Zbyt małe możliwości programu nie zadowolą wymagających użytkowników. Brakuje mu funkcji autoryzacji nowego kontaktu. Nie prześlesz też za jego pomocą plików. Papla nie wymaga za to instalacji. Jest bardzo małym programem – zajmuje tylko 0,7 MB. Komunikator obsługuje różnorodne sieci, takie jak: GG, Tlen, ICQ, MSM, oraz Jabber. Niestety, Papla nie obsługuje dodatków i rozszerzeń. Umożliwia wysyłanie smsów do polskich operatorów komórkowych. Funkcje programu są mocno ograniczone. Nie przeprowadzisz rozmowy głosowej, wideo, oraz nie prześlesz plików. Plusem aplikacji jest brak bannerów reklamowych, oraz dostępność czatów. Program działa w Windows 98/Me/2000/XP. Wykorzystuje około 15 MB pamięci operacyjnej. Z Papli skorzystasz także poprzez przeglądarkę internetową, wystarczy, że zalogujesz się na witrynie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności, gdy porozmawiać chcesz korzystając z innego komputera. Korzystając z Papli musimy zaakceptować dosyć ‘surowy’ wygląd aplikacji – autorzy nie umożliwili jego modyfikacji. Skromny komunikator, dla osób lubiących prostotę.

Papla, Jabber, komunikator internetowy

Papla to klient sieci Jabber

Pobierz: PAPLA INSTANT 3.6

Informacje: www.komunikator.papla.pl

KONNEKT 0.6.22.137

Konnekt jest multikomunikatorem, znajdującym się jeszcze w fazie tworzenia i testów. Jednak bez obaw śmiało możemy z niego korzystać. Jego główną zaletą jest elastyczność i funkcjonalność. Aplikację możemy dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Zaawansowani użytkownicy mogą pisać własne wtyczki rozszerzające możliwości programu. Konnekt wyposażony został przydatne gadżety. Znajdziesz tam m.in.: k.Board umożliwiający wspólne rysowanie pomiędzy użytkownikami Konnekta lub k.Games, umożliwiający granie w kółko i krzyżyk. Siła aplikacji tkwi we wtyczkach. To dzięki nim program jest doskonałym komunikatorem o ogromnym potencjale. Z programu można korzystać na kilku poziomach zaawansowania (poziom łatwiejszy ukrywa dodatkowe opcje konfiguracyjne). Jest to bardzo ważne, szczególnie dla początkujących użytkowników, których nadmiar opcji mógłby zniechęcić do używania Konnekta. Aplikacja obsługuje sieć: Jabber (musisz dodatkowo założyć konto na jednym z serwerów, np. chrome.pl), GG, Tlen, ICQ, Spik, oraz sieć lokalną (LAN). Konnekt w pełni obsługuje przesyłanie plików w sieci GG. Aplikacja nie posiada takich dodatków, jak konferencja wideo czy rozmowa głosowa. Jednak dla wielu osób są to zbędne funkcje. Wszystkie przyciski zebrano w Konnekcie w jednym miejscu. Zapewne, na początku trudno będzie ci się przyzwyczaić. Aplikacja wyposażona została w funkcję autoryzacji nowego kontaktu. Możesz zaopatrzyć się również w filtr antyspamowy, instalując odpowiednią wtyczkę. Konnekt umożliwia wysyłanie wiadomości sms do polskich, oraz zagranicznych sieci komórkowych. Jeżeli twój komputer pracuje w sieci lokalnej, aplikacja umożliwi ci komunikowanie się z innymi użytkownikami w tejże sieci.

Actio to usługa telefonii internetowej (VoIP) dostępna w komunikatorze Konnekt. Umożliwia ona prowadzenie tanich połączeń z telefonami stacjonarnymi (0,09 zł/min), oraz komórkowymi (o,7 zł/min). Połączenia między użytkownikami Actio są bezpłatne. Pełen cennik znajdziemy tutaj. Usługa działa w systemie pre- paid, co oznacza, że aby móc rozmawiać musisz wykupić kartę doładowującą (poprzez sms-a, kartą płatniczą, przelewem bankowym, przekazem pocztowym lub w sklepie internetowym Actio). Konnekt działa w Windows 98/Me/2000/XP. Program wykorzystuje średnio od 10 do 15 MB pamięci operacyjnej peceta. Aplikacja zajmuje 18 MB przestrzeni dyskowej. Konnekt wolny jest od reklam. Niewątpliwie jest to dużą zaletą. Podsumowując, aplikacja przeznaczona jest głównie dla wymagających użytkowników, którzy oczekują dużo więcej od swojego komunikatora internetowego.

Konnekt

Konnekt

Pobierz: KONNEKT 0.6.22.137

Informacje: www.konnekt.info

MIRANDA IM

Popularny i powszechnie znany multikomunikator oparty na Powszechnej Licencji Publicznej GNU GPL. Dzięki temu rozwiązaniu, do Mirandy powstało kilkaset dodatków i wtyczek, które sprawiają, że komunikator daje użytkownikom dużo możliwości konfiguracji. Aplikacji możemy używać w polskiej wersji językowej. Obsługuje sieci GG, Jabber, Tlen, oraz ICQ. Minusem jest brak obsługi połączeń głosowych i konferencji wideo. Miranda pozwala na autoryzację nowego kontaktu. Instalując odpowiednią wtyczkę możemy zaopatrzyć się w filtr antyspamowy. Dużym plusem aplikacji jest brak reklam. Miranda działa w systemach Windows 98/Me/2000/XP. Wykorzystuje od 2 do 8 MB pamięci RAM. Aplikacja zajmuje około 6 MB przestrzeni dyskowej. Miranda umożliwia wysyłanie smsów do polskich sieci komórkowych, oraz tych zagranicznych. Na stronie: www.miranda.im.pl znajdziesz mnóstwo rozszerzeń i dodatków do Mirandy. Strona ta pomoże ci również w konfiguracji programu. Dzięki licznym skórkom wygląd aplikacji możemy dowolnie modyfikować.

Miranda IM, komunikator internetowy

Miranda IM, rozbudowany komunikator wielu sieci, nie zastąpi jednak aplikacji VOIP

Pobierz: MIRANDA IM

Informacje: www.miranda.im.pl

MSN MESSENGER 7.5

Messenger jest sztandarowym komunikatorem firmy Microsoft. Domyślnie, stał się składnikiem systemu Windows XP. Program z założenia miał odnieść sukces porównywalny z przeglądarką WWW Internet Explorer, dołączaną do XP. Zanim będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw Messenger’a, musisz przejść przez dość trudny i żmudny proces rejestracji. Po instalacji okazuje się, iż aplikacja jest łatwa w obsłudze i przyjemnie się z niej korzysta. Messenger pozwoli ci na przesyłanie plików, prowadzenie rozmów głosowych, oraz konferencji wideo w dobrej jakości. Komunikator jest mało popularny wśród polskich internautów, więc nie znajdziesz wielu znajomych, z którymi mógłbyś porozmawiać. Messenger posiada skromne opcje konfiguracyjne, nie rozbudujesz jego funkcjonalności poprzez wtyczki i rozszerzenia. Brak w nim funkcji autoryzacji nowego kontaktu, oraz filtra antyspamowego. Messenger nie oferuje użytkownikom własnej telefonii internetowej. Aplikacja zintegrowana została z programem pocztowym – Outloock’iem Express’em, co ułatwia i upraszcza komunikację. Messenger zajmuje 20 MB miejsca na dysku twardym. Zużywa średnio od 5 do 10 MB pamięci RAM. Dużym minusem jest to, że nie obsługuje konkurencyjnych sieci i protokołów. Aplikacja ze względu na małą funkcjonalność i popularność jest ostatnim komunikatorem, który powinien znaleźć się w twoim pececie…

Messenger, MSN, komunikator Windows, komunikator internetowy

Messenger wbudowany w Windows komunikator, ale czy najlepszy?

Informacje: http://get.live.com/messenger/overview

Spis treści: Najlepsze komunikatory internetowe, czyli czym zastąpić Gadu-Gadu

Słowa kluczowe: rodzaje komunikatorów internetowych, komunikator online bez instalacji, komunikator internetowy, najlepsze komunikatory, konnekt, Komunikatory, komunikatory internetowe lista, komunikatory internetowe

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.