0
Opublikowano 20 kwietnia 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Najlepszy laptop dla freelancera – jaki powinien być?
 
 

Najlepszy laptop dla freelancera – jaki powinien być?Zawód: freelancer. Osoby, które zdecydowały się na przejście „na swoje”, doceniają pracę z dowolnego miejsca na świecie oraz szerokie możliwości rozwoju. Głównym narzędziem pracy freelancera jest przenośny komputer. Jak wybrać najlepsze urządzenie?

Czego od komputera wymaga freelancer?

Zanim wybierzesz komputer do pracy, musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań dotyczących charakteru Twojej pracy. Dla wielu freelancerów zagraniczne podróże i praca poza domem to codzienność. Dlatego jednym z podstawowych wymogów w chwili zakupu komputera jest jego mobilność i wydajność. W sytuacji, gdy trudno znaleźć gniazdko, kilku- lub kilkunastogodzinna praca bez konieczności ładowania może okazać się zbawienna.

Jeśli pracujemy w biurze coworkingowym, do którego musimy dojechać komunikacją miejską, warto zadbać o to, żeby noszenie laptopa z pracy i do pracy nie przypominało wizyty na siłowni. Jeśli charakter pracy wymaga częstych podróży, warto zainwestować w sprzęt, który będzie wytrzymały na uszkodzenia i niezawodny niezależnie od warunków, w których przyjdzie nam pracować. Dla osób, które prezentują efekty swojej pracy w obecności klienta, ogromne znaczenie będzie miał także reprezentacyjny wygląd komputera. Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń przez freelancerów jest nowy Macbook Pro. Przyjrzyjmy się jego parametrom.

Jakie zalety ma Macbook Pro?

Macbook Pro to sprzęt, który jest bardzo lekki, ale jednocześnie solidny. W oficjalnym sklepie Apple znajdziemy informację, że pozwala na bezprzewodowe przeglądanie internetu aż do 10 godzin. Niezawodność gwarantuje dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 2,0 GHz i pamięć masowa SSD 512 GB oraz 8 GB pamięci RAM. Komfort pracy zapewnia wyświetlacz Retina, ekran o przekątnej 13,3 cala z podświetleniem LED w technologii IPS, grafika Intel Iris Graphics 540 oraz głośniki stereofoniczne z szerokim zakresem dynamicznym i dwa mikrofony. Zakupu tego sprzętu dokonasz na stronie ispot.pl/mac-macbook-pro

Nowy Macbook posiada dwa porty Thunderbolt 3 i system operacyjny macOS Sierra, który pozwala na swobodne przenoszenie zdjęć i dokumentów między urządzeniami Apple. Ponadto ma wbudowaną pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę wyposażoną w czujnik oświetlenia zewnętrznego oraz gładzik Force Touch, który pozwala na precyzyjne sterowanie kursorem i rysowanie z gradacją nacisku. Nowe urządzenie od Macbooka pozwala na wygodne surfowanie w sieci, tworzenie i edytowanie treści oraz odtwarzanie zdjęć i filmów. Wszystkie udogodnienia zapewniają lepszą efektywność i maksymalny komfort pracy.

Spis treści: Najlepszy laptop dla freelancera – jaki powinien być?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.