0
Opublikowano 5 grudnia 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Nowoczesne rozwiązania technologiczne w laptopach
 
 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w laptopachObecnie w kwestii technologicznej wiele się dzieje. Na rynku komputerowym możemy obserwować sporo ciekawych rozwiązań. Producenci prześcigają się we wdrażaniu pomysłów, które poprawiają komfort pracy na laptopach, oferują lepszą jakość obrazu, wpływają na mobilność sprzętu, czy też ogólnie dają więcej możliwości. Poniżej kilka ciekawych przykładów.

Ewolucja ekranów

Ewolucja, jaką przeszły laptopy od momentu, gdy pierwszy raz zostały wprowadzone na rynek, jest niesamowita. Zmieniło się praktycznie wszystko, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o możliwości. Szczególnie gdy mowa o tym pierwszym, to należy powiedzieć przede wszystkim o zmniejszeniu rozmiarów, wagi, czy linii produktu. Obecne modele są naprawdę mobilne, nie tylko z nazwy. Natomiast tworząc niewielkie maszyny, posunięto się jeszcze o krok dalej.

Chcąc powiększyć ekran, ale nie kosztem zwiększania rozmiarów samego urządzenia, zastosowano niemal bezramkowy wyświetlacz, przez co przestrzeń robocza widocznie się zwiększyła. Przykładem takiego modelu jest Dell XPS 13 dostępny w Euro. Nie trzeba z pewnością wspominać już o jakości takiego obrazu, która jest nieporównywalna do tego, co mogliśmy oglądać jeszcze parę lat temu.

Praktyczne rozwiązanie 2w1

Dzisiaj sporo osób poszukuje artykułów, które pełnią więcej aniżeli jedną funkcję. Jeśli produkt łączy w sobie kilka cech, to często patrzymy bardzo przychylnie na taki zakup, który wydaje się okazjonalny. Przykładem jest tutaj połączenie notebooka, z tabletem, a konkretnie chodzi o dotykowy monitor, który w niektórych sytuacjach jest rzeczą praktyczną. Mamy więc sprzęt, który możemy używać, jak tablet, jednak jest on o wiele wydajniejszy.

Gdy do tego dochodzi także odczepiana klawiatura, to można powiedzieć, że mamy 2 w 1. Bez wątpienia dużo osób, korzystających z takiego urządzenia docenia jego praktyczność. Możemy bowiem w zależności od potrzeb odpiąć fizyczną klawiaturę i zabrać ze sobą jedynie część tabletową, która zajmuje mniej miejsca.

Działanie baterii

Jeszcze nie tak dawno czymś niesamowitym była możliwość pracy bezprzewodowej na komputerze. Na samym początku użytkownicy nawet o tym nie marzyli, nie mówiąc już w ogóle o bardzo długim czasie działania na samej baterii. Dziś to już wymóg, na który kupujący zwracają baczną uwagę. W końcu, po co nam mobilne urządzenie, które stale musimy podłączać do źródła prądu.

Natomiast należy powiedzieć, że czas takiej pracy bezprzewodowej znacznie się wydłużył i obecnie jest to nawet około dziesięciu godzin, gdy mowa o modelach z wyższej półki. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na to, że jest to zależne od tego, co na takim sprzęcie robimy. Różne czynności bowiem pochłaniają inną ilość energii komputera. Jednak nie ulega wątpliwości, że możliwość korzystania z laptopa nawet pięć, czy sześć godzin jest dobrym wynikiem i z pewnością to zasługa nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

To tylko kilka przykładów, jednak już na ich podstawie widzimy, że gdy chodzi o mobilny, sprzęt wiele się zmieniło. A sporo z takich zmian miało miejsce zaledwie w ciągu kilkunastu lat. Warto zatem śledzić nowości, jakie pojawiają się na rynku i korzystać z ich dobrodziejstw na co dzień.

Spis treści: Nowoczesne rozwiązania technologiczne w laptopach

Słowa kluczowe: laptop najnowsze rozwiazania

[Głosów:1    Średnia:5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.