0
Opublikowano 24 lipca 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Nowoczesny i funkcjonalny smartfon dla każdego
 
 

Nowoczesny i funkcjonalny smartfon dla każdegoJak wybrać telefon praktyczny i dostosowany do potrzeb każdego użytkownika? Doskonałą propozycją takiego urządzenia jest Sony Xperia.

Uniwersalny i wszechstronny telefon

Z perspektywy czasu aż trudno uwierzyć, jak szybko smartfon stał się urządzeniem, bez którego nie możesz sobie wyobrazić nawet jednego dnia. Telefon komórkowy to nie tylko najszybszy i poręczny środek komunikacji z bliskimi, ale również z całym światem. Dzięki obsłudze LTE, taki telefon jak np. Sony Xperia XA, za pomocą zaledwie kilku kliknięć w wyświetlacz pozwala wejść do krainy nieograniczonych możliwości.

Zresztą Sony od co najmniej kilku lat zaskakuje premierami kolejnych modeli smartfonów. Dzięki licznym ośrodkom badawczym na całym świecie oraz dużym nakładom finansowym związanym z poszukiwaniem nowych i innowacyjnych rozwiązań, firma ponownie stała się potentatem na rynku telefonii komórkowej. Produkty japońskiego koncernu nie ustępują jakością oraz funkcjonalnością konkurencji, a często są dostępne w lepszych cenach.

Sony Xperia XA – kompleksowa nowoczesność

Telefony z rodziny Xperia od zawsze wyróżniały się unikalnym designem. Można go określić jako znakomitą hybrydę nowoczesnego wzornictwa i lekkiej domieszki klasycznego, czasem nawet nieco surowego, stylu. Taka niezwykła kombinacja sprawia, że urządzenia te prezentują się elegancko i są miłe dla oka. Między innymi dlatego cieszą się dużą popularnością zarówno wśród osób pracujących na wysokich i odpowiedzialnych stanowiskach, jak i wśród ludzi młodych, ceniących sobie praktyczne i multimedialne rozwiązania.

Właśnie w kategorii multimediów Sony Xperia XA zasługuje na specjalne wyróżnienie. Telefon posiada m.in. aparat z hybrydowym mechanizmem automatycznej ostrości i matrycą o rozdzielczości 13 Mpix. Dzięki temu wszystkie zdjęcia są nadzwyczaj ostre i wyraziste. Z pewnością nie powstydziłby ich się nawet zawodowy fotograf. Co więcej aparat automatycznie ustawi ostrość nie tylko po wciśnięciu guzika zapisującego zdjęcie, lecz również po kliknięciu na dowolny obszar na wyświetlaczu – nawet w rogach.

Bardzo dobre parametry posiada też przedni aparat. Matryca o rozdzielczości 8 Mpix pozwala na uchwycenie dowolnego kadru nawet przy słabym oświetleniu. Każde wykonane selfie będzie prawdziwym dziełem sztuki, które w kilka chwil można zamieścić na dowolnym portalu w social media. Umożliwia to obsługa standardu LTE.

Szybki Internet to jednak więcej niż zamieszczanie zdjęć lub materiałów wideo w sieci. Na Sony Xperia możesz oglądać kanały swoich ulubieńców na YouTube, a nawet filmy i seriale. Zapomnij o żmudnym oczekiwaniu na zbuforowanie materiału – wideo można oglądać od razu.

Z pewnością niejednokrotnie telefon rozładował ci się w momencie, kiedy nie mogłeś podłączyć go do ładowarki. Strata jest niewielka, jeśli akurat dojeżdżasz do domu. Sprawa nabiera jednak większego znaczenia, gdy właśnie jedziesz na spotkanie z klientem albo czekasz na ważny telefon. Taka sytuacja nie zdarzy się z Sony Xperia XA – urządzenie to posiada akumulator o pojemności 2300 mAh, a dzięki inteligentnym systemom zarządzania energią zostało dostosowane do ciągłej pracy nawet przez 2 dni. A jakby tego było mało, Sony wdrożyło tu innowacyjną technologię szybkiego ładowania, co pozwala na uzupełnienie poziomu baterii w 10 minut na tyle, by smartfon nie rozładował się nawet przez kolejne 5,5 godziny.

Spis treści: Nowoczesny i funkcjonalny smartfon dla każdego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.