Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Chieftec LIBRA LF-02B – Test obudowy Midi Tower » Strona 10

Chieftec LIBRA LF-02B – Test obudowy Midi Tower

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
60 total ratings

 

Zalety


+ CENA!
+ Dużo miejsca dla kart graficznych oraz chłodzeń CPU
+ Beznarzędziowy montaż dysków HDD(3,5") i napędów optycznych
+ Bogaty panel I/O (1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Opatentowany regulowany uchwyt kart graficznych z możliwością montażu jednego 120mm wentylatora
+ Obudowa jest przystosowana do chłodzenia cieczą (otwory z tyłu obudowy)
+ Innowacyjny przedni panel obudowy
+ Możliwość montażu 7 wentylatorów

Wady


- Mało miejsca za tacką montażową oraz brak otworu na kabel EPS 8pin
- Brak filtrów przeciwkurzowych
- Słabo przewiewna w podstawowej konfiguracji (tylko jeden wentylator w zestawie)
- Niepraktyczne wyłamywane śledzie


Kilka słów o teście

Podsumowanie Nie ma co okrywać, że recenzowany produkt od firmy Chieftec jest konstrukcją budżetową, która do idealnych nie należy, lecz posiada parę ciekawych rozwiązań i niską cenę, co jest jej największym atutem. System zarządzania okablowaniem w obudowie LIBRA LF-02B jest dostateczny. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Oczywiście same otwory nie […]

0
Opublikowano 14 grudnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Nie ma co okrywać, że recenzowany produkt od firmy Chieftec jest konstrukcją budżetową, która do idealnych nie należy, lecz posiada parę ciekawych rozwiązań i niską cenę, co jest jej największym atutem.

System zarządzania okablowaniem w obudowie LIBRA LF-02B jest dostateczny. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Oczywiście same otwory nie są wykończone wkładkami, ponieważ podwyższyłoby to cenę obudowy. Jedyne do czego mogę się tu przyczepić to brak dedykowanego otworu na poprowadzenie wtyczki EPS 4/8Pin oraz zbyt mała odległość od tacki do prawego panelu, co skutkuje bardzo małą ilością miejsca na ułożenia okablowania.

Warto wspomnieć również, że tacka montażowa posiada bardzo duży otwór służący do montażu chłodzenia na CPU bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy. Jest to przydatne przy jego montażu. Niestety producent zapomniał o przepuście na kabel EPS zasilającym CPU, więc użytkownicy posiadający krótkie kable od zasilacza mogą napotkać problem podczas montażu.

Obudowa została wyposażona w szybki i beznarzędziowy system montażu napędów optycznych oraz dysków HDD, co jest bardzo wygodne, ponieważ używanie śrubokręta podczas montażu zostało ograniczone do minimum. Do szczęścia brakuje nam szybkośrubek do montażu kart rozszerzeń oraz normalnych śledzi, ponieważ zastosowane tutaj wyłamywane są archaiczne i bardzo nie praktyczne.

Nie możemy zapomnieć o innowacyjnym regulowanym wsporniku kart graficznych, który podeprze nasze długie i ciężkie karty graficzne przed ich wyginaniem się. Dodatkowo możemy na nim zamontować jeden 120mm, który idealnie będzie wtłaczał powietrze pomiędzy obydwie karty, co poskutkuje mniejszymi temperaturami.

Producent obudowę wyposażył w otwory do wyprowadzenia węży od chłodzenia cieczą, co spodoba się entuzjastom posiadającym tego typu „zabawki”.

Minusem obudowy jest słaba przewiewność w podstawowej konfiguracji wentylatorów – jedno śmigło to ewidentnie za mało, aby schłodzić bardziej rozbudowaną konfigurację. Do szczęścia brakuje nam jeszcze jednego wentylatora lub dwóch z przodu obudowy. Oczywiście możliwość montażu dodatkowych sześciu wentylatorów robi na nas spore wrażenie, tym bardziej, że jeśli to zrobimy, to produkt jest wówczas całkiem przewiewny i nadaje się nawet do bardziej rozbudowanej konfiguracji ^^.

Chieftec LIBRA LF-02B została wyposażona w filtr przeciwkurzowy na frontowym panelu. Szkoda tylko, że producent nie umieścił ich w innych potrzebnych miejscach. Zamocowany filtr nie zabezpieczy w pełni naszych podzespołów przed kurzem, więc musimy się liczyć z częstszym zaglądaniem do wnętrza obudowy w celu „odkurzania” podzespołów^^.

Ostatnim minusem są śledzie. Nie dość, że musimy je wyłamać, to później nie możemy przykręcić ich z powrotem na swoje miejsce. Jest to archaiczne rozwiązanie – dziwię się, że producenci stosują to jeszcze w swoich produktach.

Obudowa otrzymuje ocenę 4,5/5. Oczywiście posiada parę niedociągnięć, takich jak: fabryczny (tylko jeden) wentylator, niedostatek filtrów oraz mało miejsca za tacką montażową, lecz nadrabia to ewidentnie CENĄ oraz paroma innowacyjnymi rozwiązaniami i częściowym beznarzędziowym montażem. LIBRA LF-02B od Firmy Chieftec otrzymuje wyróżnienie w kategorii doskonała Cena!

Podziękowania dla Chieftec za wypożyczenie obudowy LIBRA LF-02B do testów.

 

 

 

 

 

 

Spis treści: Chieftec LIBRA LF-02B – Test obudowy Midi Tower

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)