0
Opublikowano 10 marca 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Operator sieci komórkowej, który działa przez subskrypcję! Zobacz na czym ona polega!
 
 

Operator sieci komórkowej, który działa przez subskrypcję! Zobacz na czym ona polega!W dzisiejszych czasach niemal każdy obywatel Polski posiada telefon komórkowy i korzysta z niego na co dzień. Oznacza to, że każdy musi korzystać z usług jakiegoś operatora sieci komórkowej. Obecnie, w tej kwestii, rynek jest już tak wysoce zaawansowany, że wszystkie sieci mogą zaoferować swoim klientom naprawdę interesujące usługi, a cały czas przodujące w tej dziedzinie firmy prześcigają się w coraz to nowszych technologiach i ułatwieniach. Jedną z takich nowinek jest sieć komórkowa, która działa na zasadzie subskrypcji, sprawdź, na czym to polega.

Możliwości, jakie daje nam smartfon

Za początek telefonii komórkowej w Polsce uznaje się rok 1996, kiedy to 1 października rozpoczęto komercyjne nadawanie sygnału. Ówczesne telefony były jednak bardzo drogie i na ich posiadanie mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni, którzy mieli dobre zarobki i umowę o pracę. Dodatkowo, komórki w latach 90-tych znacznie różniły się od obecnie dostępnych modeli. Były bardzo ciężkie, a ich rozmiar porównywano do cegły i obowiązkowo musiały mieć antenę do odbierania sygnału. Wyświetlacz był mały i oczywiście czarno biały, dlatego ilość funkcji urządzenia była mocno okrojona, a czasem samo połączenie stanowiło trudności, gdyż zasięg sieci komórkowych, nie był tak rozległy. Przez dwie dekady zdążyło się w tej kwestii zmienić bardzo wiele. W 2009 roku do Polski zawitał pierwszy model telefonu typu smartfon, a w późniejszych latach pojawiło się ich na rynku znacznie więcej. Dziś niemal każdy posiadacz numeru komórkowego obsługuje telefon dotykowy, który pozwala nie tylko na nawiązywanie połączeń, wysyłanie wiadomości czy robienie świetnej jakości zdjęć, ale także daje możliwość nawiązywania połączenia z internetem, dzięki czemu smartfon staje się urządzeniem multifunkcyjnym i wiele czynności, które niegdyś możliwe były do wykonania wyłącznie na komputerze, można zrobić niezwykle szybko, będąc na mieście za pomocą telefonu komórkowego. Taki rozwój technologii biorą pod uwagę operatorzy sieci komórkowej, dostosowując swoje usługi do potrzeb klientów, przez zapewnienie chociażby pakietu internetowego.

W dobie aplikacji

Istotą funkcjonowania smartfona jest aplikacja. Pod nazwą tą kryje się oprogramowanie przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy właśnie telefon komórkowy. To ona pozwala na obsługiwanie wielu stron i znacznie rozszerza funkcję telefonu. Aplikacje można pobierać za pomocą sklepu Google bądź Applestore, a ich ilość jest naprawdę zatrważająca, Pozwalają na takie działanie jak obróbka zdjęć, sprawdzanie pogody, robienia zakupów przez internet, monitorowanie snu, mierzenie odległości biegu, aż po przeróżne gry i zabawy. Niedawno na rynku pojawił się operator sieci komórkowej, który postanowił wykorzystać potęgę aplikacji, do stworzenia sieci komórkowej, która działa na zasadzie subskrypcji.

Jak działa operator sieci komórkowej przez subskrypcję?

Nowa sieć komórkowa Folx działa przez aplikację, którą każdy użytkownik smartfona może ściągnąć na swój telefon. Posiada bardzo korzystną ofertę, która zawiera takie same usługi, jak te oferowane przez innych operatorów sieci komórkowej na rynku, w korzystnej cenie. Jej atutem jest brak zbędnych formalności i wygoda rozpoczęcia subskrypcji z dowolnego miejsca za pomocą internetu. Nie ma wiążącej umowy, można dołączyć i zrezygnować z usługi w dowolnym momencie. Płatności odbywają się przez podpięcie karty kredytowej, oszczędzając klientom zbędnych faktur i konieczności pamiętania o rachunkach. Konsultanci dostępni są na czacie przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Ściągnij aplikację Folx na swój telefon i sprawdź, jakie to wygodne.

Spis treści: Operator sieci komórkowej, który działa przez subskrypcję! Zobacz na czym ona polega!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.