0
Opublikowano 27 lutego 2016 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Outsourcing IT jak odnieść sukces?
 
 

Outsourcing IT jak odnieść sukces?Bardzo popularny w ostatnich latach stał się temat tzw. outsourcingu IT. Okazuje się, że sukces w tej branży odnoszą firmy które stawiają na dobre relacje między dostawcą a klientem. Kluczem dla jak najskuteczniejszej współpracy jest proces, który nazywamy onboarding.

Mianem onboarding’u określamy ten moment relacji między klientem a usługobiorcą, który rozpoczyna się po podpisaniu umowy. Na tym etapie zostają realnie wdrażane ustalenia, które były omawiane wcześniej na etapie negocjacji. Onboarding to tak naprawdę zasadnicza możliwość zbudowania więzi, zaufania i dobrych relacji między klientem a dostawcą rozwiązania.

Bardzo istotnym elementem mechanizmu onboarding’u jest kluczowy podział ról. Decydując się na outsourcing IT kluczowa będzie współpraca z tzw. specjalistą CSM, czyli customer success manager. Jest to osoba przypisywana do klienta bezpośrednio po zakończeniu negocjacji i parafowaniu umowy o współpracy. Specjalista CSM zostaje właścicielem całego procesu onboarding’u. Głównym jego zadaniem jest m.in. wprowadzenie w dany projekt Project Managera, który będzie odpowiedzialny za aspekty techniczne całego procesu. Do zadań CSM’a należą również kontakty z kontrahentem, sporządzenie dokumentacji a także wyłonienie kluczowych pracowników i określenie ich ról w całym procesie onboarding’u.

Onboarding można porównywać do gry gdzie kluczowa jest znajomość zasad, które będą obowiązywać zarówno klienta jak i usługobiorcę. Jeżeli podczas fazy onboarding’u dostawca rozwiązania nie przypilnuje zespołu klienta jak i swojego kooperacja może zakończyć się bardzo szybko. Omawiany proces pozwala właśnie na sprawdzenie czy obie strony są gotowe na współpracę. Jego poprawne wdrożenie umożliwia wytworzenie pozytywnej kultury pracy a także korzystnej relacji obustronnej. Taka postawa gwarantuje owocną współpracę i oczekiwany sukces.

Spis treści: Outsourcing IT jak odnieść sukces?

Słowa kluczowe: jak zmniejszć rozmiar windows 7 ssd, kto cie obserwojr f

[Głosów:2    Średnia:5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.