1
Opublikowano 22 stycznia 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Polacy coraz chętniej kupują urządzenia szpiegowskie!
 
 

Polacy coraz chętniej kupują urządzenia szpiegowskie!Szpiegowski boom w Polsce

Zainteresowanie sprzętem szpiegowskim, systematycznie wzrasta już od kilku lat. Spowodowane jest to przede wszystkim łatwiejszym dostępem do niego, zarówno do akcesoriów profesjonalnych, jak i tych odpowiadających potrzebom przeciętnego Kowalskiego. Zakupów możemy dokonać w sklepach stacjonarnych lub online, nie wychodząc z domu. Mamy także zagwarantowaną anonimowość, co dla większości z nas jest szczególnie ważne.

Duży wpływ na ich ogromną popularność ma również ogólnodostępny, szybki internet i mobilne urządzenia, które są nam do korzystania z nich niezbędne. Również nie bez znaczenia pozostaje fakt, że są coraz tańsze i łatwiejsze w użyciu. Jednak tak głównym powodem, dla którego kupujemy urządzenia szpiegowskie, jest chęć posiadania informacji, które zawsze stanowiły dobro najcenniejsze, dające poczucie władzy i wskazówkę jak lepiej pokierować swoim życiem.

Tyle wstępu, a jak wyglądają statystyki? Wielu z nas jest na pewno ciekawych, jak przekłada się to na sprzedaż urządzeń w naszym kraju? Czy jest to opłacalna branża? Według szczegółowych informacji zebranych przez jeden z najdłużej działających i oferujących najszerszą gamę tych produktów, sklep detektywistyczny AlfaTronik, zmiany sprzedaży charakteryzują się dużą dynamiką. Wzrost wyniósł od 18% na przełomie 2013 i 2014, aż do 81% w 2017 roku. Przy niektórych produktach, np. kamerach WiFi było to 212%, a wykrywaczach podsłuchów 122%. Jak widać stanowi to niesamowity wynik. Szacuje się, że cały krajowy rynek produktów szpiegowskich, wart jest kilkaset milionów złotych.

Dlaczego szpiegujemy?

Po pierwsze lubimy mieć pełną kontrolę nad swoim życiem i nad tym co dzieje się dookoła, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Po drugie, jak już zostało wspomniane wcześniej, żyjemy w erze informacji, to właśnie one stanowią o tym, kto posiada władzę nad innymi. Dotyczy to nie tylko polityków, czy osób zajmujących się szeroko pojęta gospodarką. Urządzenia szpiegowskie mogą stanowić nieocenione źródło wiadomości dla każdego z nas.

Jak często mamy wątpliwości co do nowo przyjętej opiekunki? Niektórzy nie do końca ufają swoim współmałżonkom czy partnerom. Nie zawsze wierzymy również w szczere intencje naszych pracowników. Właśnie akcesoria detektywistyczne umożliwiają nam rozwianie wszelkiego tego rodzaju wątpliwości. Czasami niezbyt przyjemna i bolesna prawda jest lepsza niż życie w niewiedzy przez lata. Informacje zdobyte przy pomocy urządzeń szpiegujących pozwalają nam na szybkie podjęcie decyzji, na temat tego co robić dalej, ale również sprawią, że będziemy czuć się znacznie bezpieczniej. A dla każdego kto posiada rodzinę jest to chyba najważniejsze.

Z jakich urządzeń najczęściej korzystają klienci?

Na rynku dostępne są urządzenia w pełni profesjonalne, jak i te stworzone z myślą o wszystkich, którzy chcą wykorzystywać je w życiu prywatnym. Pierwsze znajdują zastosowanie w instytucjach państwowych i służbach porządku publicznego. Jest to głównie sprzęt zapewniający bezpieczeństwo, taki jak wykrywacze narkotyków, metali i materiałów wybuchowych, a także skanery rentgenowskie.

Natomiast zakup amatorskich urządzeń zależny jest przede wszystkim od płci klienta. Największą grupą docelową są mężczyźni ( 60%), w wieku do 40 lat. Kobiety zaś stanowią 40% użytkowników tego rodzaju sprzętu i najczęściej są w przedziale wiekowym 25 – 34 lata. W sklepie AlfaTronik, zakupy robią głównie klienci indywidualni (69%), rzadziej instytucje i firmy (31%).

Czym konkretnie w czasie zakupów zainteresowani są mężczyźni? Przede wszystkim kupują kamery z możliwością przesyłania obrazu na żywo poprzez WiFi, a także systemy lokalizacji GPS do auta. A jakiego wyboru dokonują przedstawicielki płci pięknej? Paniom zależy przede wszystkim na kwestiach związanych z bezpieczeństwem najbliższych, szczególnie dzieci. Dlatego też stawiają na dyskretne podsłuchiwanie rozmów, a także podgląd tego, co dzieje się na przykład w domu pod ich nieobecność.

Kategoriami, które cieszą się największą popularnością wśród obu grup są: rejestratory obrazu i minikamery (24%), dyskretne podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów (19%), lokalizacja pojazdu lub osoby (16%), oprogramowanie Spyphone (15%) oraz wykrywacze podsłuchów (11%). Zwłaszcza przy zjawisku, jakie można ostatnio zaobserwować, a jest nim szpiegostwo przemysłowe, wykrywacze sprawdzają się idealnie.

Branża detektywistyczna, z roku na rok, rozwija się coraz prężniej. Oferta urządzeń szpiegowskich dostępna jest dla wszystkich i na każdą kieszeń. Dlatego nie dziwi boom na tego rodzaju sprzęt. Jeśli mamy zwiększyć bezpieczeństwo swoje, rodziny, czy firmy za 500 czy 1.000 zł, to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości?

Spis treści: Polacy coraz chętniej kupują urządzenia szpiegowskie!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.