0
Opublikowano 18 maja 2013 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 8 » Porady odnośnie korzystania z wielu ekranów w Windows 8
 
 

Porady odnośnie korzystania z wielu ekranów w Windows 8

gechic on lap, monitor mobilny
gechic on lap, monitor mobilny

Rozwijając Windows 8 Microsoft nie zapomniał o użytkownikach więcej niż jednego monitora, czy ekranu jednocześnie. Jeśli korzystasz z kilku ekranów na raz, odkryjesz w Windowsie wiele usprawnień pozwalających na bardziej wydajną pracę i łatwiejszą personalizację PC-ta. Jednym z ciekawszych jest konfigurowalny pasek zadań, który rozciąga się wzdłuż twoich ekranów. Od lat oferowane przez innych producentów w dodatkach, to rozszerzenie paska zadań jest obecnie funkcją wbudowaną. Personalizacja tła również została zdecydowanie rozszerzona. Możesz teraz ustawić różne tła dla poszczególnych ekranów a także łatwo rozciągać jedno tło poprzez ekrany. Tutaj przedstawiamy różne wieloekranowe porady, które pomogą każdemu użytkownikowi Windowsa 8.

Personalizacja paska zadań

Kliknij prawym przyciskiem na pasku zadań i wybierz właściwości.

W dolnej części tego menu zobaczysz nowe opcje wielu ekranów.

pasek zadań Windows 8, wiele monitorów ustawienia

Zaznacz opcję wyświetlania paska na wszystkich ekranach.

Masz do wyboru trzy opcje, zmieniające sposób wyświetlania przycisków paska:

  1. Na wszystkich paskach
  2. W  pasku głównym i tam, gdzie jest otwarte okno
  3. W pasku tam, gdzie jest otwarte okno

Możesz również zmieniać sposób wyświetlania przycisków na innych paskach, wybierając: „zawsze łącz”, „ukryj etykiety”, „łącz gdy pasek jest pełny” lub „nigdy nie łącz”.

Personalizacja tła pulpitu

Wybierając obraz tła możesz obecnie kliknąć nań prawym klawiszem i wyznaczyć ekran, na którym chcesz by był wyświetlany.

tło pulpitu Windows 8

Możesz także wybierać pośród nowego zestawu ustawień pozycji.

tapeta na dwóch ekranach Windows 8

Rozciągnięcie jest idealne szczególnie dla panoramicznych zdjęć przeznaczonych dla wielu ekranów.

Świat Metro

Czyli aplikacje stylu Metro, które w Windows 8 można przenosić na dowolny ekran przez chwycenie ich na górze okna i przeciągnięcie. Można także przełączać się z daną aplikacją stylu Metro na kolejne ekrany, przez skrót Win + page up / page down.

Wszystkie narożne przełączniki aplikacji, w tym ekranu startowego i zaklęć (charms) pozostają aktywne i to na każdym ekranie. Oznacza to np., że możesz włączyć ekran startowy w dolnym lewym rogu każdego z twoich ekranów/monitorów.

Spis treści: Porady odnośnie korzystania z wielu ekranów w Windows 8

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Stefan