Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 

Zalety


+szerokie kąty widzenia,
+bogaty panel I/O,
+wąskie ramki wokół ekranu,
+wbudowane głośniki,
+dobre odwzorowanie kolorów,

Wady


- jasność mogłaby być nieco większa,


Kilka słów o teście

W dzisiejszym teście przyjrzymy się budżetowemu monitorowi firmy AOC. Dokładniej mówiąc jest to konstrukcja oparta na 24″ panelu IPS. Jak sprzęt wypadnie w testach? Czy gdzieś w pogoni za cięciem kosztów nie zapomniano o jakości? Nasz test odpowie! Zapraszamy do lektury.

0
Opublikowano 5 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Monitor AOC I2490VXQ to budżetowy monitor przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. Mimo to jesteśmy całkiem miło zaskoczeni funkcjonalnością testowanego sprzętu. Dużym plusem są wbudowane głośniki. Nie są one najwyższych lotów, ale najważniejsze jest to, że po prostu są. Pozwalają komfortowo korzystać z komputera, oszczędzić miejsce na biurku, czy nawet służą pomocą w razie awarii zewnętrznego sprzętu audio. Miło zaskoczył nas również sam obraz. Full HD oraz 24″ to bardzo dobre połączenie „do wszystkiego”. Obraz jest wystarczająco ostry, a przy tym nie obciąża zbyt mocno komputera, zaś rozmiar panelu to kompromis pomiędzy ostrością, a komfortem użytkowania. Jeśli chodzi o sam obraz to tutaj też jest wszystko w porządku. Czerń jest całkiem niezła (jak na możliwości technologii IPS), a kolory zaś naturalne, żywe. Nie ma tutaj typowego taniego przekupywania klienta przejaskrawionymi barwami oderwanymi od rzeczywistości. Kolejnym istotnym plusem jest bogaty panel I/O, a w szczególności obecność złącza DisplayPort. Warto wspomnieć także o komfortowym sposobie poruszania się w menu OSD. Joystick jest bardzo wygodny w obsłudze, umożliwia szybką i bezproblemową regulację ustawień monitora. Minusem testowanego sprzętu jest niestety nieco zbyt niska jasność, przydałoby się parę nitów więcej, tak, by poprawić czytelność np. w sytuacjach, gdzie słońce świeci prosto na ekran. To jednak mały niuans, który nie wpływa zbytnio na odbiór testowanego sprzętu. Czy zatem monitor AOC I2490VXQ jest wart zakupu? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Jest to bardzo ciekawa propozycja w przedziale cenowym 500-600zł.

 

Monitor AOC I2490VXQ otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała cena!

dla monitora AOC I2490VXQ

Sprzęt do testów dostarczył:

Znalezione obrazy dla zapytania aoc logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)