Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC » Strona 6

Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+wydajność (w swojej klasie)
+wsparcie producenta
+łatwy montaż
+śrubokręt w zestawie
+dobra pasta w komplecie
+6 lat gwarancji

Wady


- cena mogłaby być niższa


Kilka słów o teście

Chłodzenie Noctua NH-L9 jest na rynku już dość długo. Zatem nic dziwnego w tym, że producent postanowił wydać jego następcę. Noctua NH-L9x65, bo o nim mowa jest nieco wyższy od poprzednika. I tu, na pierwszy rzut oka zmiany się kończą. Bez obaw, w tekście przyjrzymy się wprowadzonym modyfikacjom dokładniej. Zapraszamy do lektury!

0
Opublikowano 30 kwietnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

noctua_nh_l9x65_1

Noctua NH-L9x65 to całkiem interesujący cooler. Oferuje bardzo dobrą wydajność (oczywiście biorąc pod uwagę swoje przeznaczenie). Procesor Intel Celeron G1610 w tandemie z chłodzeniem L9x65 rozgrzał się jedynie do 48 stopni Celsjusza (przy ustawieniu prędkości obrotowej wentylatora na ok. 1300rpm). W takiej konfiguracji dołączony „wiatrak” z poziomu uszu był niesłyszalny. Oczywistą sprawą jest to, że na maksymalnych obrotach dołączone śmigło będzie dość głośne, ale zazwyczaj procesory montowane w komputerach HTPC nie wymagają aż takiego „huraganu”. Instalacja coolera jest bardzo prosta i przebiega bezproblemowo, dzięki użyciu sprawdzonego systemu montażu SecuFirm 2. Mimo wszystko ze względu na to, że w obudowach HTPC zazwyczaj jest mało miejsca, to na czas montażu zalecamy wymontować płytę główną. Wymiary chłodzenia pozwolą na bezproblemowe użytkowanie w każdej obudowie HTPC i płycie mATX czy nawet mITX. Standardowo na sam koniec pozostawiliśmy cenę testowanego produktu. Krótko mówiąc – Noctua się ceni. Oczywiście związane jest to z wysoką wydajnością chłodzenia, kulturą pracy, 6-letnią gwarancją i wsparciem producenta (posiadając dowód zakupu możemy otrzymać całkowicie za darmo zestaw montażowy pod najnowszą platformę Intela). Noctua NH-L9x65 został wyceniony przez producenta na około 45 Euro, czyli (zgodnie z kursem tej waluty w dniu publikacji testu) 180zł. To dość sporo, ale trzeba przyznać – otrzymujemy niemało. Według nas warto rozważyć zakup testowanego coolera.

Cooler Noctua NH-L9x65 otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała wydajność i doskonała kultura pracy

wydajnośćKultura pracy

Sprzęt do testów dostarczył:

Serdecznie dziękujemy

Spis treści: Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)