Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Sony Xperia T3. Czy wciąż ma rację bytu i warto ją kupić? » Strona 7

Test Sony Xperia T3. Czy wciąż ma rację bytu i warto ją kupić?

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
3.5/5


User Rating
3 total ratings

 

Zalety



+ Atrakcyjny wygląd,
+ Dobra jakość wykonania,
+ Zdjęcia z głównego aparatu,
+ Fizyczny spust migawki aparatu,
+ Czas pracy na akumulatorze,
+ Niewielka grubość urządzenia,
+ Wysoka jasność maksymalna wyświetlacza,
+ Rozbudowana aplikacja aparatu/kamery,
+ Wsparcie dla modułów LTE 150/50, HSPA+, NFC, GPS, WiFi, Bluetooth.

Wady



- Głośnik monofoniczny,
- Brak obsługi audio .dts i ac3,
- Tylko 8 GB pamięci wewnętrznej,
- Brak wodo- i kurzo-odporności,
- Nieaktualna wersja oprogramowania,
- Niezbyt szybki oraz już nie na czasie procesor Snapdragon 400,
- Za duże rozmiary obudowy jak na przekątną 5.3 cala
- Brak możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci
- Słabej jakości frontowy aparat,


Kilka słów o teście

Sony Xperia T3 – wydajność smartfona oraz moduły łączności Sony Xperia T3 posiada bardzo leciwy już dziś procesor Qualcomm Snapdragon 400 oparty o cztery rdzenie Cortex-A7, które pracują z zegarem 1,4 GHz. Układ ten sparowano z GPU Adreno 305, taktowanym zegarem 450 MHz. Całość uzupełnia 1 GB pamięci operacyjnej RAM, co w dzisiejszych czasach jest już absolutnie wartością minimalną, szczególnie […]

0
Opublikowano 24 stycznia 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia T3 – wydajność smartfona oraz moduły łączności

Sony Xperia T3 posiada bardzo leciwy już dziś procesor Qualcomm Snapdragon 400 oparty o cztery rdzenie Cortex-A7, które pracują z zegarem 1,4 GHz. Układ ten sparowano z GPU Adreno 305, taktowanym zegarem 450 MHz. Całość uzupełnia 1 GB pamięci operacyjnej RAM, co w dzisiejszych czasach jest już absolutnie wartością minimalną, szczególnie gdy producenci dorzucają swoje niekiedy ociężałe nakładki graficzne zintegrowane z Androidem.

cpu-z1 xperia t3

cpu-z2 xperia t3 cpu-z3 xperia t3

Według aplikacji Androbench, zainstalowana pamięć RAM nie należy do najwolniejszych – patrząc na klasyfikację cenową smartfona, także jest tu dobrze.

androbench xperia t3

W testowanej Xperii T3 producent zamontował modem LTE kategorii 4 (800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz) oraz modem 3G pobierający dane z prędkością do 42 Mb/s (900 / 2100 MHz). Telefon współpracuje oczywiście także z sieciami 2G w paśmie: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz. Do dyspozycji otrzymujemy dodatkowo: dwuzakresową kartę sieciową Wi-Fi IEEE802.11 a/b/g/n, moduł Bluetooth 4.0 LE, odbiornik GPS/GLONASS, moduł NFC, analogowe radio FM oraz port microUSB 2.0 z obsługą Host USB. Niczego istotnego, może poza portem IR i funkcją pilota, nie brakuje. Zestaw wbudowanych w urządzenie czujników obejmuje: akcelerometr, żyroskop, czujnik oświetlenia, zbliżeniowy oraz pola magnetycznego.

wifi analyzer1 wifi anallyzer 2

siła sygnału tuż przy routerze

Moduł GPS (z obsługą A-GPS i GLONASS) nie działa perfekcyjnie, ale spokojnie wystarcza do nawigacji – także pieszej. Kolejna pochwała idzie za szybkość łapania sygnału.

gps test honor 7

Smartfon wyposażono tylko w 8GB pamięci flash, niemniej dla użytkownika pozostaje wolne jedynie około 4,98GB miejsca. Obecnie smartfony które kosztują podobne pieniądze co Xperia T3, mają z reguły wbudowane 16GB pamięci flash. Jedyna rada dla Ciebie, byś mógł mieć więcej miejsca – zaopatrz się w dodatkową kartę pamięci microSD (do 64 GB) choć niektórych problemów i tak to nie rozwiąże. Na kartę bowiem można przenosić multimedia (muzykę, zdjęcia, wideo) i dokumenty, ale nie gry i aplikacje (tylko część ich danych). Cóż, zdecydowanie nie jest to sprzęt dla zapalonych amatorów mobilnego grania.

pamięć wbudowana Sony T3

Ilość pamięci po zainstalowaniu karty microSD:

sony-xperia-t3-pamięc wbudowana

sony-xperia-t3-pamięcwbudowana3 sony-xperia-t3-pamięc wbudowana2

Przeglądanie Internetu przebiega przyjemnie – nawet na domyślnej przeglądarce którą jest Chrome.

Screenshot_2015-09-25-15-09-56 Screenshot_2015-09-25-15-10-23 Screenshot_2015-09-25-15-10-27

Praca ze smartfonem na co dzień jest z reguły bezproblemowa. Mimo iż wiekowy dziś Snapdragon 400 to nie jest wydajny SoC (ale nie ma on tendencji do nagrzewania się, co się chwali) – to jego wydajność z reguły wciąż powinna zadowolić tych mniej wymagających użytkowników, którzy używają swojego smartfona tylko do typowych codziennych obowiązków (no może poza graniem).

Antutu (dla wielu „wyznacznik wydajności w Androidzie) w teście syntetycznym wybija nam skromne nieco ponad 20.000 punktów. Szału to tu nie ma. No bo co by tu mówić – dzisiejsza półka średnia dostępna w cenie zakupu Xperii T3 spokojnie przekracza barierę 40.000 punktów. Układ graficzny też nie ma w sobie pokładów niezmierzonej wydajności. Pozwala bez drastycznych problemów komfortowo pograć w niskich czy ewentualnie średnich detalach graficznych w każdy grę dostępną na rynku, ale to tylko tyle. Praktyczny test zabawy w takie tytułu, jak: Angry Birds Go!, Eternity Warriors 3 oraz Real Racing 3, pokazał jednak, że Xperia T3 nieźle sprawdzi się w roli przenośnej konsoli do grania. Musimy być mimo to świadomi drobnych ograniczeń – na przykład niższej jakości efektów graficznych w Real Racing 3.

Podsumowując. Mimo wieku, całość chodzi dobrze, system „nie tnie” oraz nie szarpie podczas animacji – nie zaobserwowaliśmy też gubienia klatek między przejściami menu. Tutaj smartfon zaliczył nasz egzamin.

antutu xperia t3

Screenshot_2016-01-06-17-37-35 Screenshot_2016-01-06-17-19-25

basemark os II xperia t3 gfxbench xperia t3 vellamo xperia t3

ice storm xperia t3 ice storm2 xperia t3 ic storm unlimited xperia t3 ic unlimited2 xperia t3 is extreme xperia t3 is extreme2 xperia t3

basemarkX medium xperia t3

basemarkX2 xperia t3

Spis treści: Test Sony Xperia T3. Czy wciąż ma rację bytu i warto ją kupić?

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)