Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » ZOTAC ZBOX PI320 Pico – test miniaturowego komputerka. » Strona 2

ZOTAC ZBOX PI320 Pico – test miniaturowego komputerka.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena: , ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety


Mniejszy od rzeszy współczesnych smartfonów,
w cenę urządzenia wliczony jest Windows 8.1 Bing Edition,
absolutnie bezgłośne działanie całej jednostki,
pobór energii elektrycznej na bardzo niskim wręcz poziomie.

Wady


Wydajność ledwie wystarczająca do codziennej pracy,
bardzo słaba wydajność we współczesnych, mało wymagających grach,
nie da się podpiąć większego gabarytowo Pendriva USB tuż przy kablu HDMI,
urządzenie wymaga specjalnego zasilacza,
bardzo wysokie temperatury pracy.


Kilka słów o teście

Odwieczny dylemat dotyczący wojenki typu laptopy – miniPC brzmi: kupić tani minikomputer czy może zainwestować w odpowiedniego cenowo laptopa?

0
Opublikowano 14 września 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

ZOTAC ZBOX PI320 Pico – wygląd i wyposażenie

Zbox PI320 Pico sprzedawany jest niewielkim pudełku. W oczy rzuca się tutaj przede wszystkim sygnatura omawianego produktu i dane techniczne.

Zotac PICO opakowanie

Zotac PICO opakowanie 2

W środku znajdziemy odpowiednio: testowany komputerek, zasilacz, podstawkę do mocowania VESA i płytę DVD ze sterownikami. Żadnego nośnika z systemem Windows tutaj nie uświadczymy, bowiem urządzenie ma już go zainstalowanego na pokładzie.

Zasilacz może dostarczyć 15 W (natężenie 3 A przy napięciu 5 V) energii. To dużo, bo na rynku dominują przeważnie zasilacze 5 lub 15 Watowe. Można się przyczepić do tego iż urządzenia nie zaprojektowano w taki sposób, aby mogło być zasilane za pomocą złącza mikro-USB. Zwiększyłoby to mobilność całego komputerka.

Zotac PICO opakowanie 3

Do budowy urządzenia wykorzystano plastik i aluminium. Pokrywa wykonana jest z czarnego, połyskującego się plastiku, ramki boczne natomiast zrobiono ze srebrnego aluminium. Całość wygląda fajnie, estetycznie. Nie ma się do czego przyczepić. No może poza tym że pokrywa bardzo łatwo zbiera odciski palców.

Zotac ZBOX Pico spód urządzenia

ZBOX_PI320_12

Urządzenie zawiera szereg podstawowych złącz potrzebnych do codziennego korzystania z komputerka. Na lewej ściance Zotaca umieszczono srebrny, okrągły przycisk włączania. Przednia krawędź poza slotem na kartę microSD nie zawiera żadnych wejść.

Zotac ZBOX Pico włącznik

Zotac ZBOX Pico wejście microSD

Dwa kolejne boki pokazują nam odpowiednio: złącze USB, wyjście HDMI do wyświetlania obrazu i miejsce na wtyczkę zasilacza. Tylna ścianka udostępnia nam: gniazdo audio do słuchawek/głośników, dwa porty USB 2.0 i port Ethernet.

Zotac ZBOX Pico wejście HDMI

Zotac ZBOX Pico złącza USB

W komplecie producent dodał też plastikową ramkę do montażu typu VESA, wraz ze śrubkami. Przyda się ona w przypadku instalacji urządzenia na monitorze. Całą ramkę wykonano z całkiem elastycznego materiału sztucznego, dlatego zdejmowanie urządzenia z owego monitora nie powinno przysporzyć jakiś większych problemów.

Zotac Pico ramka VESA

Zotac Pico ramka VESA 2

Spis treści: ZOTAC ZBOX PI320 Pico – test miniaturowego komputerka.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)