0
Opublikowano 28 lipca 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Różne rodzaje etui – jakie wybrać?
 
 

Różne rodzaje etui – jakie wybrać?Telefony przed pojawieniem się ery smartfonów uchodziły za o wiele trwalsze, niż ma to miejsce dzisiaj. Czasy się zmieniły, a współczesne urządzanie stanowią zupełnie inną ligę zarówno pod kątem konstrukcji, jak i samej technologii.

Zamiast grubego niegdyś plastiku i niewielkich wyświetlaczy, nabywamy cienkie ramki oraz duże, szklane ekrany, które łatwo stłuc. Chcąc zapewnić sobie ochronę telefonu warto zaopatrzyć się w odpowiednie etui.

Po pierwsze: rozmiar

Jedną z najistotniejszych kwestii jest sam rozmiar. Zanim zdecydujemy się na zakup wybranego modelu, warto dokładnie sprawdzić, czy etui znajduje się w odpowiednim rozmiarze. Najpewniejszym rozwiązaniem jest znalezienie oryginalnego, jednakże z tym bywa czasem ciężko, ponieważ nie każdy z producentów posiada w swojej ofercie tego typu akcesoria.

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie na rynku znaleźć można wiele firm zajmujących się produkcją etui na iPhone lub też inne modele smartfonów. Tego typu transakcje mogą być dokonywane za pośrednictwem internetu lub też w wybranym sklepie stacjonarnym. Na opakowaniach etui bardzo często znajduje się informacja, dla jakiego modelu smartfona jest ono przeznaczone.

Po drugie: etui dopasowane do okoliczności

Etui na smartfony musi także pasować do okoliczności. W sytuacji, w której praca wymaga od nas bycia eleganckim, wówczas nie na wszystko można sobie pozwolić. Jaskrawe kolory etui lub też silikon mogą więc w takim momencie okazać się wyborem nietrafionym.

W takim przypadku dobrym pomysłem może okazać się nabycie skórzanej kabury lub też etui w stonowanym kolorze, takim jak czerń, czy też granat. Wiele zależy także od stylu życia. Osoby, które preferują aktywny tryb życia, powinny kierować się przede wszystkim wytrzymałością etui. Podczas jazdy na rowerze, czy też w przypadku bardziej ekstremalnych aktywności, właściwa ochrona smartfona powinna być kwestią pierwszorzędną.

Po trzecie: funkcjonalność etui

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór etui, które z różną skutecznością chronić będą smartfony. Każdy produkt, który zwykliśmy określać mianem etui, można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Można więc nabyć futerały, które dają możliwość zamykania urządzenia, tak zwane „plecki” chroniące w głównej mierze jego tył, jak i narożniki, czy też popularne bumpery montowane na krawędziach sprzętu. Nie bez znaczenia jest także materiał użyty do produkcji etui, jak i jakość wykonania. W sklepach znaleźć można zarówno etui wyprodukowane z cienkiej warstwy plastiku, silikonu, poliwęglanu, czy też włókna węglowego.

Po czwarte: etui na indywidualne zamówienie

Warto również wiedzieć, że coraz więcej sklepów oferuje możliwość zaprojektowania własnego etui. Można je stworzyć poprzez wybranie własnego zdjęcia lub też znalezienie go w sieci. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy mają głowę pełną pomysłów, lubią się wyróżniać i cenią przede wszystkim niebanalne rozwiązania, które odróżniają ich od reszty świata. Taki gadżet z pewnością zrobi wrażenie na znajomych, ale może być także doskonałym pomysłem na prezent, szczególnie dla tych osób, którzy cenią upominki oryginalne i jednocześnie praktyczne.

Spis treści: Różne rodzaje etui – jakie wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.