0
Opublikowano 5 sierpnia 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Wszystko, co powinieneś wiedzieć o słuchawkach bezprzewodowych
 
 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o słuchawkach bezprzewodowychMoże się wydawać, że wybór słuchawek bezprzewodowych jest dość łatwy i nie powinien przysporzyć trudności. Tak zapewne myślą osoby, które nigdy ich nie szukały, a dostały na przykład je od kogoś na urodziny. Tymczasem można się zdziwić, jakie to trudne zadanie, a szczególnie z tego powodu, że do wyboru są różne rodzaje słuchawek. Przed kupnem warto dowiedzieć się, czym konkretne z nich się cechują.

Czy same zalety?

Wiele osób myśli o kupnie słuchawek bezprzewodowych zwłaszcza przez jeden mankament, który występuje w tradycyjnym rozwiązaniu – oczywiście przez kabel, który jest niewygodny, przeszkadza i łatwo się niszczy, zwija i plącze. Bez niego jest o wiele wygodniej, co nie oznacza, że sprzęt ten ma same zalety, bo i warto tu wspomnieć o wadach. Najlepiej je znać przed zakupem, aby już po fakcie nie odkryć tego, co może drażnić.

Znanym minusem jest to, że omawiany sprzęt do działania potrzebuje zasilania, a więc co jakiś czas trzeba będzie je podładować. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, trzeba będzie robić to częściej lub rzadziej.

Innym negatywem jest to, że łatwo je… zgubić. Brak kabla, co jest przecież zaletą, może okazać się wadą, gdyż nie mamy ich jakby “przywiązanych” do urządzenia grającego. A przez to łatwo je gdzieś zostawić. Niemniej, mimo tych wad warto zmienić model na lepszy, bo mają bardzo (zdecydowanie większe niż tradycyjne) zastosowanie, a dowodem jest tych 5 sytuacji, w których przydadzą Ci się słuchawki bezprzewodowe. A teraz sprawdźmy, co mamy do wyboru!

 

Pchełki”, czyli słuchawki douszne

Chyba najbardziej znane, nazywane pieszczotliwie “pchełkami” są tak skonstruowane, by swobodnie leżeć w płytkich warstwach małżowiny usznej. Mają albo otwartą, albo częściowo otwartą obudowę, a więc powietrze może przez nie przepływać w każdym kierunku. Dzięki swojej budowie, świetnie tłumią dźwięki z otoczenia, a co również ważne – są dość tanie.

Słuchawki dokanałowe – głęboko w uchu

Są małe, a – dokładnie tak jak wskazuje nazwa – wkładamy je głębiej do ucha. Ważną rolę odgrywają tu nakładki (mogą być gumowe, silikonowe lub piankowe), dzięki którym dopasowują się one do kształtu uszu. Świetnie tłumią dźwięki z otoczenia, są jednocześnie efektywne, bo już przy niższym poziomie głośności usłyszymy więcej, nawet dość niewyraźnych, dźwięków.

Słuchawki zauszne – idealne dla sportowców

Wyposażone są w specjalne uchwyty, dzięki którym łatwiej je założyć na ucho. To pewne mocowanie słuchawek docenią zwłaszcza osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Możemy w nich biegać bez obaw, że wypadną nam z uszu. Nie trzeba też się martwić o to, że trzeba będzie je co jakiś czas poprawiać, co byłoby dość denerwujące.

Dedykowane dla sportowców

Jak powiedzieliśmy, poprzednie modele są bardzo dobre dla ludzi aktywnych, ale nie są specjalnie dedykowane dla sportowców. Takie zadanie zaś mają omawiane słuchawki, które z jednej strony cechują się tym, co sprzęt powyżej (dobre mocowanie), z drugiej – mają coś więcej, sprawiając, że są bardziej atrakcyjne dla biegaczy. Przykładowo niektóre modele zostały wyposażone w pulsometr, ale i zdarza się, że także w asystenta, który może być pomocny szczególnie dla początkujących biegaczy.

Na uwagę zasługują również:

  • bezprzewodowe słuchawki nauszne, które sprzedawane są przeważnie w postaci zamkniętej, a to zapewnia, że lepiej tłumią dźwięki z otoczenia oraz
  • bezprzewodowe słuchawki wokółuszne – duże i ciężkie, najlepsze więc do słuchania muzyki, gdy jesteśmy w domu.

Poznaliśmy wszystkie dostępne na rynku modele i już mniej więcej wiemy, czego powinniśmy szukać. Każde są przeznaczone do trochę innych warunków, a więc w zależności od tego, w jakich sytuacjach chcemy ich używać, łatwiej nam będzie dobrać te najlepiej dopasowane.

Spis treści: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o słuchawkach bezprzewodowych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.