0
Opublikowano 10 lipca 2017 w Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Laptopy i Notebooki » Jak wybrać laptopa biznesowego?
 
 

Jak wybrać laptopa biznesowego?Jest nie tylko skutecznym narzędziem biznesowym, które ułatwia pracę, ale również w pewnym sensie także wizytówką. Laptop biznesowy to urządzenie, które należy wybrać ze szczególną starannością. Oto kilka porad, dzięki którym łatwiej dokonasz trafionego wyboru, a laptop biznesowy będzie ci pomocny podczas spotkań biznesowych, wyjazdów i innych służbowych obowiązków.

Komputer używany do celów biznesowych to specyficzny sprzęt. Powinien być niezawodny oraz wyposażony w wysokiej jakości komponenty, aby móc spełniać wszystkie stawiane przed nim zadania. Tego typu urządzenia są z reguły droższe niż komputery przeznaczone do użytku domowego, jednak laptop do 3000 zł z pewnością spełni pokładane w nim oczekiwania.

Wydajność

Laptop biznesowy powinien posiadać przede wszystkim wydajny dysk SSD, który cechuje się znacznie szybszym zapisywaniem i odczytywaniem danych. Takie właściwości będą nieocenione na spotkaniach biznesowych czy podczas przygotowywania materiałów promocyjnych. Poprawne działanie tego typu dysku musi być również poparte odpowiednią ilością pamięci ram – w dobrym komputerze biznesowym powinno jej być przynajmniej 8 GB.

Łączność i moduły

W komputerze biznesowym absolutną koniecznością jest modem 4G LTE lub możliwość jego zainstalowania, a także gniazdo SIM. Zapewni to możliwość dostępu do szybkiego Internetu LTE, który jest udostępniany na coraz większej ilości miejsc. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie pracować, jeśli twoje obowiązki służbowe wymagają korzystania z Internetu.

Ponadto laptop biznesowy powinien być wyposażony w port dokowania, dzięki któremu możliwe będzie rozszerzenie jego funkcjonalności. Uzupełnieniem będzie także moduł Bluetooth.

Bezpieczeństwo danych

Odpowiednie zabezpieczenie przechowywanych danych jest szczególnie ważne w komputerach biznesowych. Chodzi tu przede wszystkim o solidną obudowę – najlepiej, aby była wykonana np. z aluminium, stopu magnezu, czy włókna szklanego lub węglowego. Dodatkowo warto także zdecydować się na model, który posiada zabezpieczenia przeciwwilgociowe oraz przeciwpyłowe. Istnieją specjalne systemy zabezpieczające np. na klawiaturę, dzięki którym płyn wylany na urządzenie, nie uszkodzi go. Może to być szczególnie przydatne np. w podróży służbowej.

Urządzenie powinno być także zabezpieczone przed dostępem przez osoby niepowołane. W tym celu posłużyć może np. czytnik linii papilarnych, który będzie zabezpieczał przed uruchomieniem komputera.

Matryca

Kolejnym elementem, który zadecyduje o tym, czy laptop biznesowy będzie spełniał swoja funkcję, jest matryca urządzenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są laptopy wyposażone w matową matrycę, ponieważ nie daje ona efektu lustra, co mogłoby znacząco utrudniać pracę, zwłaszcza w zmieniającym się otoczeniu w trakcie podróży służbowej.

Jakie elementy powinny jeszcze zwrócić twoją uwagę? Komputer biznesowy powinien również prezentować się elegancko. Jako najładniejsze na rynku postrzegane są komputery marki Apple, jednak są one dość drogie. Ponadto urządzenie nie powinno liczyć więcej niż 15 cali przekątnej, ponieważ w przeciwnym razie byłoby duże i ciężkie, a przez to niewygodne w przenoszeniu.

Spis treści: Jak wybrać laptopa biznesowego?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.