0
Opublikowano 21 maja 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Zadbaj o swój telefon
 
 

Zadbaj o swój telefonSmartfon staje się naszym przyjacielem. Dzięki niemu możemy mieć stały kontakt z bliskimi, którzy mieszkają bardzo daleko. Internet i telefonowe aplikacje bardzo ułatwiają nam życie. Dlatego też staramy się dbać o te elektroniczne urządzenia. Chronimy ekrany specjalnymi foliami lub szkłem hartowanym, kupujemy etui i pilnujemy, by telefon nie spadał z dużych wysokości. Dokładamy starań, by smartfon był czysty. Ekran można wyczyścić na przykład antybakteryjnym sprayem i wytrzeć mikrofibrą. Używa się też wody destylowanej lub alkoholu izopropylowego.

Pora na „odchudzenie” smartofna

Telefon potrzebuje jednak też, abyśmy zadbali o porządek w jego „wnętrzu”. Zbyt dużo zainstalowanych aplikacji to wolno działający sprzęt, zawieszający się i powodujący irytację właściciela. Warto zrobić przegląd oprogramowania. Czy faktycznie potrzebuję wszystkich zainstalowanych aplikacji? Kilka minut porządków i telefon powinien działać sprawnie. Pamiętajmy też o aktualizacjach, by w pełni wykorzystać funkcjonalność smartfona i zwiększyć bezpieczeństwo. Bardzo łatwo jest robić zdjęcia, ale może nie potrzebujesz ich tak dużo? Zdarza się robić kilka podobnych ujęć, a zostawiając tylko te najlepsze, zwolnimy trochę miejsca w pamięci urządzenia lub na karcie SD.

Mój telefon jest wyjątkowy

Standardowe ustawienia graficzne telefonu dotykowego są raczej atrakcyjne wizualnie i niekoniecznie trzeba je zmieniać, ale oczywiście jest taka możliwość. Bynajmniej nie chodzi tylko o samą tapetę na głównym ekranie, ale również o ekran blokady czy wygaszacz ekranu. Można też sprawdzać, jak menu prezentuje się z różnymi czcionkami. Skoro wizualnie jest już bardzo ładnie, pomyśl o innych aspektach. Gdzie znaleźć fajne dzwonki na telefon?

Dźwięk wcale nie musi być taki sam, jak u innych

Pokaż mi swój dzwonek, a powiem ci kim jesteś. Może w tym zdaniu jest sporo przesady, ale dźwięk dzwoniącego telefonu może coś sugerować. Jeśli rezygnujesz ze standardowej propozycji danego modelu, możemy wybrać fragment ulubionego utworu. Dzwonki z komercyjną muzyką można ściągnąć z serwisów, które na tym właśnie zarabiają, ale jeśli znasz podstawy obróbki dźwięku, możesz samodzielnie przygotować fajne dzwonki na telefon. Nawet przy pomocy bezpłatnego, ale dość funkcjonalnego programu Audacity, bez większych problemów wytniesz fragment ulubionego utworu. Jeśli chcesz pójść na łatwiznę, możesz ustawić jako dzwonek całą piosenkę, ale wtedy podczas dzwonienia będzie ona odtwarzana od samego początku. Lepiej wybrać na przykład refren lub początek zwrotki. Nie każdy wie o takich możliwościach, lecz dość przyjemną funkcją większości smartfonów jest indywidualne dopasowanie dzwonka do konkretnego kontaktu. Jeśli na przykład chcemy wyróżnić w ten sposób jedną osobę, po melodii poznamy, że do nas dzwoni.

Google ci pomoże

Nie da się ukryć, że w Internecie jest mnóstwo fajnych dzwonków na telefon. Wyszukiwarka pomoże szybko je znaleźć, ale trzeba uważać – z pozoru bezpłatne serwisy do ściągania dźwięków mogą być pułapką i źródłem wirusów. Dobrze zastanów się również, jeśli witryna oczekuje podania numeru telefonu. Takie komunikaty powinny dać nam do myślenia.

Spis treści: Zadbaj o swój telefon

[Głosów: 0   Average: 0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.