0
Opublikowano 26 czerwca 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Zakrzywiony ekran 4K: czy warto?
 
 

Zakrzywiony ekran 4K: czy warto?Przeglądając oferty telewizorów z pewnością spotkałeś się z modelami z zakrzywionym ekranem. To nowatorskie rozwiązanie, które zdobywa popularność dopiero od kilku lat. Wielu potencjalnych nabywców ciągle jednak waha się, czy aby na pewno warto postawić na zakrzywiony ekran 4K? Jak się okazuje, rozwiązanie to zdecydowanie może spotęgować przyjemność z filmowych seansów.

Cechą charakterystyczną telewizorów zakrzywionych, tzw. telewizorów curved, jest takie „wygięcie” ekranu, by widz oglądał każdy jego fragment z tej samej odległości. Korzystając z konwencjonalnych odbiorników na pewno miałeś wrażenie, że oglądając dowolny film musisz trochę „gonić” wzrokiem za tym, co dzieje się na ekranie. Zakrzywiony ekran 4K na dobre uwolni Cię od tej niedogodności.

Kształt takiego wyświetlacza sprzyja także temu, abyś był w stanie w pełni skupić się na wyświetlanej treści. Zakrzywiony telewizor 4K ma to do siebie, że lepiej wpasowuje się w Twoje pole widzenia i sprawia, że jesteś w stanie jeszcze bardziej zagłębić się w filmowym seansie.

Jakiej wielkości zakrzywiony ekran?

Pewnie zastanawiasz się, czy zakrzywiony telewizor 4K powinien mieć jakąś konkretną wielkość, aby przynosił pożądany efekt? Oczywiście zawsze większa przekątna ekranu gwarantuje większe doznania, jednak dla zakrzywionego ekranu nie ma znaczenia, czy jest to telewizor 50 cali 4K, czy może większy. Wrażenie i tak będzie spotęgowane.

Najważniejsze, by Twój zakrzywiony ekran 4K nie stał zbyt daleko od punktu, w którym siadasz. Choć dawno temu dominowała zasada, że telewizor powinien stać daleko od Twoich oczu (dla celów zdrowotnych), to teraz możesz śmiało usytuować go nawet w odległości 2 – 3 metrów. Pozwoli to na lepsze objęcie wzrokiem całego wyświetlacza i czerpanie większej frajdy z emitowanych treści.

Dla kogo zakrzywiony telewizor 4K?

Tak naprawdę zakrzywiony ekran 4K jest dobrym wyborem dla każdego odbiorcy. Bez względu na to, czy jesteś prawdziwym kinomaniakiem, czy też telewizor służy Ci tylko do sporadycznego przeglądania kanałów, obcowanie z ekranem curved może dostarczyć Ci o wiele większych doznań.

Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę decydując się na tego typu wyświetlacz, to miejsce, z którego będziesz go oglądał. Warto zadbać o to, abyś mógł usiąść dokładnie naprzeciwko centralnego punktu takiego odbiornika. Pozwoli Ci to na czerpanie maksimum frajdy z oglądanych filmów i pozwoli Ci na pełne wykorzystanie potencjału zakrzywionego ekranu.

Zakrzywiony ekran także dla graczy!

Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, także docenisz walory wyświetlacza curved. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na telewizor 50 cali 4K, czy z innym calarzem, doznania z gier będą o wiele większe. Zakrzywiony ekran pozwoli Ci na prawdziwe zagłębienie się w wirtualnej rozgrywce i sprawi, że poczujesz się tak, jakbyś to Ty był w centrum wydarzeń.

Zakrzywiony ekran? Przynajmniej to rozważ!

Nawet, jeżeli nastawiasz się na wybór konwencjonalnego telewizora, i tak zastanów się nad kupnem telewizora zakrzywionego. Zakrzywiony ekran 4K np. telewizor 50 cali 4K lub większy, to bardzo ciekawa opcja dla każdego widza. Ostatecznie jednak wszystko zależy od Twoich preferencji i przekonań. Ważne, abyś wybrał zgodnie ze swoimi potrzebami!

Spis treści: Zakrzywiony ekran 4K: czy warto?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.