Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test be quiet! Dark Power Pro 10 650W – Recenzja zasilacza z najwyższej półki » Strona 9

Test be quiet! Dark Power Pro 10 650W – Recenzja zasilacza z najwyższej półki

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
26 total ratings

 

Plusy


+ Wygląd
+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Długie przewody z ponad przeciętną ilością złącz
+ Duża liczba zabezpieczeń
+ Stabilne napięcia niczym "skała" ^^
+ Przełącznik overclocking - OCK
+ Wysoka sprawność - certyfikat 80PLUS Gold
+ Cztery złącza do podpięcia wentylatorów
+ Pięć lat gwarancji

Minusy


- Brak etui na niewykorzystane modularne okablowanie
- Wygórowana cena


Bottom Line

Najnowsze zasilacze z serii Dark Power Pro 10 (w której skład wchodzą jednostki 1200W, 1000W, 850W, 750W 650W oraz 550W) reklamowane są jako produkty klasy high-end, oferujące nam najwyższą kulturę pracy, modularne okablowanie, wysoką sprawność oraz jakość wykonania.

3
Opublikowano 25 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Rekomendacja be quiet! Dark Power Pro 10 650W

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro 10 650W jest bardzo dobrym produktem wykonanym z wielką dbałością o najmniejsze detale. Powłoka lakiernicza jest lekko matowa oraz odporna na zarysowania. Podczas kilku montaży i demontaży zasilacza ta powłoka ani trochę nie ucierpiała.

Niepodważalnym plusem zasilacza jest jego modularne okablowanie. Jak wcześniej już pisałem podpinamy tylko te wiązki okablowania, które są nam w danym momencie potrzebne. Ponadto nie można zapominać o wysokiej jakości wykonania modularnego okablowania. Ilość wtyczek jest odpowiednia, aby rozbudować komputer oparty na wielu podzespołach (multi GPU). Sama jakość wykonania przewodów (są bardzo długie niczym węże^^), a także oplotów jest bardzo dobra.

Ważnym parametrem zasilacza jest zdolność do dostarczania stabilnych napięć poszczególnym podzespołom komputera, w pełnym zakresie pobieranej mocy jaki i napięcia zasilania. Moje testy udowodniły, że be quiet! Dark Power Pro 10 650W ma stabilne napięcia niczym „skała” co gwarantuje nam, że nasze podzespoły są zasilane jak najbardziej odpowiednim napięciem.

Kolejnym plusem jest duża liczba zabezpieczeń i kultura pracy zasilacza w spoczynku oraz pod obciążeniem. Zasilacz pracuje bardzo cicho dzięki zastosowanemu tutaj wentylatorowi 135 mm z serii be quiet! SilentWings 2, więc fani ciszy powinny być zadowoleni.

Warto wspomnieć o funkcji OCK, która pozwala wybrać tryb pracy zasilacza Dark Power Pro 10 650W (cztery linie +12V lub jedna mocna linia) – w konkurencyjnych zasilaczach czegoś podobnego nie znajdziemy. Bardzo miłym dodatkiem są cztery złącza dla wentylatorów. Dark Power Pro 10 sam zadba o prędkość obrotową podpiętych do niego „śmigieł” ustawiając ich szybkość w zależności od aktualnego obciążenia i temperatury panującej w obudowie.

Nie możemy zapomnieć o długim okresie gwarancji, który wynosi aż 5 lat. To bardzo dużo – rzadko który zasilacz posiada taki długi okres gwarancji.

Recenzowany produkt posiada tylko dwie wady: pierwszą z nich jest wysoka cena (około 580zł). Oczywiście za wydajność oraz jakość zasilacza trzeba odpowiednio zapłacić. Drugą wadą jest brak etui na niewykorzystane wiązki modularnego okablowania. Mamy tutaj specjalne tekturowe pudełeczko, ale to nie to samo ^^.

be quiet! Dark Power Pro 10 650W otrzymuje ode mnie ocenę 5/5 i mogę polecić go każdemu, kto szuka bardzo wydajnego i zarazem cichego zasilacza do swojego komputera. Nie ulega wątpliwości, że recenzowany produkt nie jest tani, ale na zasilaczu nie powinno się oszczędzać ani złotówki. To właśnie on zasila wszystkie podzespoły w naszym komputerze. Dodatkowo od Redakcji Dark Power Pro 10 650W otrzymuje wyróżnienie w kategorii Wydajność oraz Jakość.

       

Podziękowania dla firmy be quiet! za wypożyczenie sprzętu do testów.

be quiet! logo

Spis treści: Test be quiet! Dark Power Pro 10 650W – Recenzja zasilacza z najwyższej półki

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


3 komentarze


  1.  
    Explo

    Mała uwaga do autora! Na stronie 3 powinno być ,,moc znamionowa”, a nie ,,znamieniowa” 😉




  2.  
    rafbgo

    dzięki 🙂 poprawione 😀




  3.  
    stalker

    moze glupie pytanie ale co jest lepsze jedna mocna linia 12v czy zostawić jak jest i nie wlączać funkcji overclockingu





Dodaj komentarz


(required)