1
Opublikowano 2 października 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Aplikacja Orange Flex – sprawdź, jak to działa
 
 

Aplikacja Orange Flex – sprawdź, jak to działa
Co to jest Orange Flex?

Orange Flex to oferta, która w całości działa przez aplikację mobilną. Dzięki apce prosto i wygodnie aktywujesz numer, wybierasz a później zmieniasz swój Plan komórkowy, włączasz i wyłączasz dodatkowe usługi, a także płacisz w formie miesięcznej subskrypcji, przez co nie musisz pamiętać o rachunkach.

 Co więcej, w Orange Flex nie masz żadnych długoterminowych umów i możesz zrezygnować w każdej chwili.. Wszystko dzieje się online, co oznacza brak wypełniania dokumentów, składania podpisów i wizyt w salonie.

Aplikacja Orange Flex – co to jest i jak działa?

Żeby skorzystać z oferty, wystarczy pobrać aplikację Orange Flex na telefon lub założyć konto przez stronę operatora (sprawdź szczegóły na https://flex.orange.pl/). W obu przypadkach możesz zarejestrować się przez e-mail, Google lub Facebooka. Aplikacja Orange Flex jest szybka, zajmuje niewiele miejsca na telefonie, ma nowoczesny design oraz jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze.

 Wybierasz Plan, który Cię interesuje, a następnie decydujesz, czy chcesz przenieść dotychczasowy numer, czy otrzymać nowy oraz zamawiasz darmową dostawę karty SIM lub aktywujesz eSIM. Na koniec zostały już tylko dwa ważne kroki, czyli:

 1. Weryfikacja tożsamości. Robisz zdjęcie dokumentu i swojej twarzy. Operator nie przechowuje tych plików. Jeśli jesteś już klientem Orange, wystarczy z kolei, że wpiszesz numer PESEL.

     2. Podpinasz kartę płatniczą, z której będą ściągane opłaty za usługę. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz zasilić konto za pomocą szybkich i bezpiecznych płatności BLIK.

Zarządzanie ofertą Orange Flex

Dzięki aplikacji Orange Flex możesz też wygodnie i w prosty sposób zarządzać swoim kontem, czyli między innymi:

 • raz w miesiącu zmienić Plan komórkowy na niższy lub wyższy. Za nowy Plan płacisz od kolejnego miesiąca, ale jeżeli zwiększasz liczbę dostępnych gigabajtów, to masz je do dyspozycji od razu;
 • włączać lub wyłączać dodatkowe usługi (m.in. pakiety: minut na połączenia międzynarodowe czy danych w roamingu oraz Passy: Music, Video lub Game, dzięki którym korzystasz z serwisów internetowych określonego typu bez pomniejszania pakietu GB. Social Pass jest domyślnie włączony i darmowy);
 • uzyskać pomoc konsultantów na czacie w aplikacji Flex, który działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
 • skorzystać z usługi Flex Rodzina. Do jednego konta możesz dodać aż 5 dodatkowych numerów z wybranymi Planami, których używać będą Twoi bliscy;
 • dzielić się gigabajtami z dowolnymi znajomymi, którzy też są w Orange Flex;
 • sprawdzać stan zużycia danych z podziałem na kategorie (np. muzyka czy wideo);
 • zamówić za darmo dodatkową kartę SIM z tym samym numerem.

Plany komórkowe w ofercie Orange Flex

Oferta Orange Flex obejmuje 4 Plany komórkowe. Każdy daje Ci nielimitowane minuty oraz wiadomości SMS i MMS w kraju, a także w roamingu w UE. Każdy ma też wbudowany Social Pass, dzięki któremu można korzystać z najpopularniejszych mediów społecznościowych oraz komunikatorów bez zużycia GB. Plany różnią się liczbą gigabajtów. . Do wyboru masz:

 • 15 GB (w tym 2,65 GB w UE) – płacisz 25 zł miesięcznie;
 • 30 GB (w tym 3,18 GB w UE) – płacisz 30 zł miesięcznie;
 • 50 GB (w tym 5,30 GB w UE) – płacisz 50 zł miesięcznie;
 • 100 GB (w tym 8,47 GB w UE) – płacisz 80 zł miesięcznie.

Dodatkowo, w ofercie Orange Flex możesz skorzystać z usługi Flex Rodzina, gdzie dostępny jest Plan komórkowy bez transferu danych oraz usługi Social Pass, za jedyne 15 złotych miesięcznie. W razie potrzeby zawsze możesz jednak przekazać gigabajty na numer z innego telefonu z rodzinnej grupy.

Spis treści: Aplikacja Orange Flex – sprawdź, jak to działa

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.