0
Opublikowano 13 marca 2023 w Portal komputerowy » Wiadomości » Gry » Gra w pasjansa online – praktyczny poradnik
 
 

Gra w pasjansa online – praktyczny poradnik


Gry karciane to doskonały sposób na to, aby zapewnić sobie rozrywkę pełną emocji. Stanie się tak jednak wtedy, kiedy znane są nam zasady gry i swobodnie możemy z nich korzystać. To sposób na to, aby więcej zwyciężać i uchronić się przed spadkiem motywacji do rozgrywania kolejnych partii. Pasjans jest grą, która naprawdę uzależnia. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.

Windows Solitare pasjans

Pasjans pająk – co to za gra?

Pasjans to gra odpowiednia dla osób w różnym wieku. Można w nią grać na wiele sposobów. Z uwagi na to, że jest bardzo uniwersalna, a opanowanie jej zasad nie stanowi większego problemu, jest odpowiednia dla każdego, kto lubi spędzać czas przy karcianych rozgrywkach. Pająk to jedna z najchętniej wybieranych odmian pasjansa. Aby cieszyć się ogromną na odpowiednim poziomie, warto znać przynajmniej najbardziej podstawowe zasady.

Sięgając po tą grę, musisz pamiętać, że Twoim celem jest ułożenie siedmiu stosów kart. Należy układać je w odpowiedniej kolejności. Na górze znajdują się karty najmocniejsze, im bliżej dołu zaś, tym ich moc spada. W praktyce oznacza to tyle, że karty układa się od asów do dwójek. Znaczenie mają również ich kolory.

Jak grać w pasjansa i gdzie można to robić?

Na początku gry na każdym ze stosów znajduje się inna liczba kart. Na pierwszym jest jedna, na drugim znajdują się dwie i tak dalej. Twoim zadaniem jest przekładanie kart między stosami, robiąc to tak, aby ułożyć je we właściwej kolejności. Karta, która znajduje się na wierzchu zawsze musi być odkryta. Jeśli wykonanie kolejnego ruchu jest niemożliwe, możesz sięgnąć po karty znajdujące się na stosie rezerwowym. Kiedy ułożysz wszystkie stosy, gra kończy się. Na ogół musisz zrobić to w określonym czasie.

Pasjans pająk – o czym jeszcze warto pamiętać?

Pasjans pająk to stosunkowo prosta gra. Oczywiście będzie tak wówczas, gdy opanujesz wszystkie potrzebne zasady. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio podejść do gry. Musisz obrać jedną strategię, której będziesz przestrzegał, układając kolejne karty. Doświadczeni gracze zalecają, aby zastanowić się nad tym, co chcesz układać w pierwszej kolejności: pola bazowe czy kolumny. Dobrze jest również od razu przyjrzeć się kartom rezerwowym. Duże znaczenie ma to, aby karty układać równomiernie. Pamiętaj, że należy robić to od prawej do lewej. Jeśli będziesz przestrzegał tych prostych zasad, Twoje szanse na sukces w rozgrywce będą zdecydowanie większe.

Spis treści: Gra w pasjansa online – praktyczny poradnik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.