0
Opublikowano 1 lutego 2022 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Rolki do kas fiskalnych – rodzaje i zastosowanie
 
 

Rolki do kas fiskalnych – rodzaje i zastosowanieTypy rolek do kas fiskalnych

Kasy fiskalne drukarki, ale i wagi sklepowe mogą stosować różnego rodzaju rolki. Wyróżnia się wśród nich kilka typów:

  • rolki termiczne – służą do kas fiskalnych. Są wyjątkowo ciche, a nadruk na takim papierze powstaje pod wpływem wysokich temperatur. Tego rodzaju rolki do kas fiskalnych są pokryte specjalną chemiczną warstwą, która reaguje termicznie z mechanizmem drukarki;
  • rolki offsetowe – stosuje się je w przypadku drukarek, w których wykorzystuje się tradycyjnych druk przy pomocy tuszu. Rolki te to tak właściwie zrolowany papier o standardowym rozmiarze;
  • rolki samokopiujące – drukuje paragon w dwóch egzemplarzach. Warto zauważyć, iż stosuje się je coraz rzadziej.

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań posiada zarówno zalety, jak i wady. Znajomość tych produktów pozwala dobrać najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy. O czym warto pamiętać wybierając rolki do kas fiskalnych? Rolki kasowe offsetowe są bardzo tanie, a ich druk jest dość trwały. Należy zauważyć, że jeśli takie rolki zostaną źle umieszczone w kasie – urządzenie nadal może normalnie drukować paragony. Z kolei rolka termiczna reaguje na warunki atmosferyczne, co należy mieć na uwadze podczas przechowywania tego produktu. W jej przypadku bardzo ważny jest także montaż, gdyż najczęściej dodatkowa warstwa chemiczna jest zamieszczona tylko z jednej strony, zatem jeśli zostanie umieszczona w kasie nieprawidłowo, może to skutkować brakiem wydruków. Natomiast rolka samokopiująca jest przydatna jedynie w przypadku tych przedsiębiorstw, w których zbiera się kopie paragonów.  Obecnie w różnego rodzaju sklepach oraz w restauracjach stosuje się specjalny system pos, który nie wymaga drukowania dwóch paragonów. System elektroniczny pozwala na przechowywania danych o sprzedaży w bardzo trwałym formacie. Ponadto umożliwia na analizę różnych wartości, takich jak stan magazynów itp.

Jak wybrać rolkę do danej kasy fiskalnej?

Wszelkie urządzenia, które drukują paragony, takie jak kasy fiskalne czy też wagi sklepowe bądź inne, potrzebują odpowiednich rolek. Jak wybrać rolki do kas fiskalnych? Jeśli nie ma pewnością co do rodzaju rolki, należy ustalić trzy ważne aspekty, czyli typ rolki (czy jest to rolka termiczna, offsetowa czy też samokopiująca), jej długość, a także i szerokość. Znając te dane można spokojnie ustalić, jakie rolki do kas fiskalnych są potrzebne. W razie problemów warto skontaktować się z hurtownią czy producentem, u którego zamawia się rolki. 

Ile kosztują rolki do kas fiskalnych i gdzie je kupić?

Rolki do kas fiskalnych to niezbędne elementy, bez których nie można legalnie prowadzić biznesu. Produkty te są bardzo tanie, ale podczas wyboru odpowiednich rolek należy zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej zaopatrywać się w produkty u sprawdzonych producentów lub w hurtowniach z wieloletnim doświadczeniem. 

Spis treści: Rolki do kas fiskalnych – rodzaje i zastosowanie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.