0
Opublikowano 8 grudnia 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » W jakiej sytuacji sprawdzi się podkładka na biurko?
 
 

W jakiej sytuacji sprawdzi się podkładka na biurko?
Choć podkładki pod myszki niektórym osobom kojarzą się przede wszystkim z urządzeniami kulkowymi, namiętnie użytkowanymi na początku obecnego wieku, okazuje się, że również dzisiaj są przydatne. Zwłaszcza w przypadku zastosowań biurowych i gamingowych.

Kiedy podkładka na biurko będzie dobrym zakupem?

Produkty tego typu sprawdzą się zawsze, gdy zależy Ci na precyzyjnej obsłudze komputerowego gryzonia – doskonale wiedzą o tym nie tylko gracze, ale też pracownicy biurowi i tak zwani użytkownicy domowi. Wysokiej jakości podkładka na biurko okaże się także wybawieniem w przypadku użycia myszki słabej jakości.

Tanie urządzenia zazwyczaj korzystają z mało zaawansowanych sensorów, którym wystarczy nawet niewielka nierówność podłoża, by pojawiły się problemy z odczytywaniem pozycji wskaźnika na monitorze. Niezależnie więc od tego, czy wybierzesz myszkę laserową, czy optyczną, jeśli jest to urządzenie za kilka-kilkanaście złotych, wymaga ono całkowicie prostego podłoża. Zapewni je oczywiście odpowiednia podkładka lub cała mata na biurko.

Nie są to jednak wszystkie powody, dla których warto rozważyć zakup omawianych produktów. Gdy bowiem myszka porusza się po gołym biurku, po pewnym czasie doprowadzić do wytarcia materiału, którym pokryty jest blat. Na uszkodzenia narażone są zwłaszcza cienkie okleiny wykorzystywane podczas produkcji większości biurek z niskiej i średniej półki cenowej. Do tego dochodzą również zabrudzenia, które także utrudniają codzienną pracę z myszką.

Mata na biurko a czułość myszy – czy parametry urządzenia mają znaczenie?

Obsługa komputerowego gryzonia nie na każdym materiale będzie przyjemna. Znaczenie ma nie tylko jakość wykonania podkładki, ale też jej prawidłowe dobranie do konkretnego typu sprzętu. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim czułość myszki. W skrócie odpowiada ona za „szybkość”, z jaką porusza się kursor na ekranie. W przypadku wysokiej czułości myszka musi pokonać niewielki dystans, by można było przenieść kursor z jednego końca ekranu na drugi. Im więc niższa czułość, tym potrzebna jest większa powierzchnia podkładki.

Myszki o niskiej czułości służą do działań wymagających precyzji. Korzystają z nich więc przede wszystkim graficy. Gracze natomiast potrzebują przeważnie wysokiej czułości, która pozwoli im na dynamiczne zmienianie położenia kierowanej postaci. Z tego też względu, zalecane są im duże maty na biurko. Dzięki nim operowanie komputerową myszą staje się bardzo komfortowe. Nie naraża ich przy tym na ewentualne błędy, które mogą zadecydować o porażce.

Podkładki na biurko dla graczy, pracowników biurowych i dzieci

Jest jeszcze jeden powód, o którym do tej pory nie wspomnieliśmy. Jest nim bardzo szeroka oferta produktowa, w której każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. W naszym katalogu produktowym znajdują się podkładki i maty na biurko kierowane do niemal każdego użytkownika.

Mowa tu między innymi o podkładkach z antypoślizgowymi gąbkami, które zapewnią pełną stabilność podczas nawet najbardziej dynamicznej rozgrywki. Oferujemy ponadto produkty z planami tygodnia ułatwiającymi organizację pracy, jak również podkładki z ciekawymi grafikami dla dzieci. Przedstawiają one między innymi:

  •       zwierzęta,
  •       wzory kwiatowe,
  •       kosmos,
  •       mapę Polski, Europy lub świata,

Do tego dochodzi także przezroczysta podkładka na biurko, która pozwoli utrzymać estetykę miejsca pracy. Każdy produkt występuje w różnych wymiarach i wersjach, dlatego wybór tego najlepszego nie powinien być trudny.

Spis treści: W jakiej sytuacji sprawdzi się podkładka na biurko?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.