0
Opublikowano 14 marca 2023 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Z wizytą w serwisie GSM
 
 

Z wizytą w serwisie GSM


Każdy, wieloletni użytkownik smartfonu zauważył, że wraz z długością okresu eksploatacji bateria zaczyna działać krócej, a na wyświetlaczu pojawiają się rysy, martwe punkty, a czasami również nieestetyczna pajęczynka. W takiej sytuacji nie ma potrzeby kupowania nowego telefonu – wystarczy wymienić wadliwy podzespół w odpowiednim serwisie GSM. Jak wygląda taka naprawa i gdzie warto szukać pomocy?

Diagnoza problemu 

Serwisanci posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę techniczną, aby przeprowadzić profesjonalną diagnozę i naprawę telefonu. Zgłoś się do punktu w Twoim mieście i przedstaw problem. Na sprawdzenie, co dokładnie stało się z urządzeniem, trzeba będzie chwilę poczekać. Zwykle czas oczekiwania to mniej niż 24 godziny. Cena zależy od stopnia skomplikowania prac, modelu urządzenia, a także kosztu samej usługi. Większość serwisów przed przystąpieniem do pracy kontaktuje się z klientem, podaje koszt naprawy, a dopiero po akceptacji warunków przystępuje do pracy. Jeżeli wyrazisz zgodę na wymianę uszkodzonego elementu, serwisant złoży zamówienie na podzespół. Korzystając ze sprawdzonej hurtowni, na przykład https://gsmok.pl/, ma pewność, że produkt jest fabrycznie nowy i w pełni sprawny. Jeżeli nastąpią nieprawidłowości w transporcie, wówczas kontaktuje się ze sklepem, by zrobić zwrot lub złożyć reklamację. 

Jak wygląda praca serwisanta?  

Wymiana wyświetlacza, akumulatora czy innego podzespołu wymaga wprawy, wiedzy i doświadczenia. Kiedy zamówiony komponent dotrze do punktu serwisowego, specjalista może przystąpić do pracy. Przy pomocy odpowiednich narzędzi otworzy urządzenie, a następnie delikatnie wypnie złącza, które zapewniają połączenie z płytą główną. Następnie wypina z korpusu ekran, baterię czy inny element i wstawia nowy. Po wpięciu wszystkich złączek następuje test sprawności, co jest szczególnie istotne w przypadku wyświetlacza czy baterii. Jeżeli wszystko będzie działało sprawnie, zostanie on ponownie przyklejony do korpusu całego urządzenia. Warto zapytać, czy jest możliwość zamontowania specjalnej uszczelki, która zwiększa odporność telefonu na działalność wody i wilgoci. Po wykonaniu zlecenia otrzymasz informację, że telefon jest gotowy do odbioru. Wystarczy pójść, uiścić opłatę i… cieszyć się w pełni działającym urządzeniem. 

Oddanie telefonu do naprawy w serwisie to sposób na szybką, skuteczną i bezpieczną naprawę urządzenia. Oszczędza czas oraz pieniądze, dzięki czemu możesz zapewnić sobie dalsze bezpieczne użytkowanie telefonu. Odbierając telefon, możesz od razu kupić szkło hartowane oraz etui, by zapewnić urządzeniu maksymalną ochronę przed uszkodzeniami. 

Spis treści: Z wizytą w serwisie GSM

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.