2
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Test szybkości internetu sprawdzenie
 
 

Test szybkości internetu sprawdzenie

test internetu, tester netu, test szybkości internetu, jak szybki internet,
test internetu, tester netu, test szybkości internetu, jak szybki internet,

Jakość usług świadczonych przez dostawców Internetu, zarówno krajowych, jak i tych lokalnych, może pozostawiać wiele do życzenia. Nie warto tracić czasu na awarie, powolne wczytywanie stron WWW itp. Można w prosty sposób sprawdzić, czy dostawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań i zastanowić się przed podpisaniem z nim umowy na kolejny okres.

Aby zbadać rzeczywistą przepustowość Twojego łącza, wejdź na stronę speedtest.net. Wybierz serwer, który znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, a następnie kliknij strzałkę Begin test. Wynik będzie określał, jak naprawdę działa Twoje łącze.

test internetu, tester netu, test szybkości internetu, jak szybki internet,

SpeedTest to Nr 1 w programach sprawdzających szybkość Internetu, dzięki dużej lcizbie serwerów potrafi pokazać realny Twój ping do bliskiej Tobie miejscowości, a nie np. ping do Gdańska.

sprawdzanie szybkości łącza, szybkość internetu

wynik szybkości połączenia (nowa wersja pokazuje więcej informacji)

Nieco szybszym sposobem jest pobranie plików testowych, które udostępnia m.in. Multimedia Polska. Wystarczy otworzyć w przeglądarce adres http://test.mm.pl/1g.tmp, aby rozpocząć pobieranie pliku o wielkości 1GB i sprawdzić przy tym szybkość ściągania.
Jeśli szybkość pobierania jest niższa niż ta, którą gwarantuje Ci dostawca, skontaktuj się z nim.

przeliczanie jednostek, przepustowość łącza, megabit, megabajt

przeliczanie jednostek MB, mB, mb

Warto przy tym pamiętać, że przepustowość podana jest najczęściej w megabitach na sekundę (Mb/s) . Aby otrzymać przepustowość w kilobajtach, czyli taką, jaką wyświetla przeglądarka internetowa, użyj Google, wpisując jako słowa kluczowe przykładowo: 1 megabit na kilobajt. To pozwoli dowiedzieć się, jak szybko powinno przebiegać ściąganie pliku na łączu o przepustowości 1 Mb/s.

Co istotne, szybkość pobierania nie zależy tylko od Twojego łącza, ale także od serwera, na którym znajduje się plik. Znaczne obciążenie serwera może spowodować, że pobieranie z niego będzie przebiegać wolno, za co nie odpowiada Twój dostawca.

Spis treści: Test szybkości internetu sprawdzenie

Słowa kluczowe: test mm pl, strona sprawdzająca szybkość internetu, Szybkość Internetu Sprawdzenie, test łącza, mm test, ue40eh5020 test, test mm, speed test multimedia

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3]

Domyślny dla witryny