68
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » nLite własna instalacja Windows XP (bootowalne CD)
 
 

nLite własna instalacja Windows XP (bootowalne CD)


W tym artykule przedstawimy Ci jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy program do tworzenia własnej instalacji Windows – nLite. Aplikacja ta służy do wprowadzania zmian w plikach instalacyjnych systemów operacyjnych Windows. Dzięki niej, możesz dokonać konfiguracji systemu operacyjnego jeszcze nie zainstalowanego na Twoim dysku twardym. W poniższym artykule zostaną omówione podstawowe możliwości aplikacji nLite.

Do poprawnej pracy aplikacji wymagany jest Microsoft.NET Framework – Net Framework. Wielkość pliku to 24 MB.  Aplikację potrzebną pobierzemy z działu Download nLite. Jeżeli zdobyłeś już oba te pliki, to, aby moc rozpocząć pracę pozostaje Ci tylko ich instalacja.

Widzisz już ekran powitalny programu. Pierwszą czynnością, jaką musisz wykonać jest zmiana języka interfejsu aplikacja na Polski.

nLite bootowalna płyta Windows XP, własna instalacja Windows

własna instalacja Windows programem nLite

Teraz kreator poprosi Cię o wskazanie folderu z plikami instalacyjnymi na dysku (aby moc dokonywać w nich zmian aplikacją muszą one być właśnie na dysku twardym). Jeżeli jeszcze nie skopiowałeś plików z płyty CD, jako folder z plikami systemu Windows wskaż płytę z systemem, następnie kreator poprosi Cię o wskazanie folderu, do którego mają zostać skopiowane pliki.

nLite bootowalna płyta Windows XP, instalacja nienadzorowana Windows

lokalizacja folderu i386 z Windows XP

W następnym oknie wybierz czynności, które chcesz dokonać. Wszystkie dostępne tutaj opcje są Ci na pewno doskonale znane. My pokażemy tylko jak zrobić botowalną płytę CD. Oczywiście możesz skorzystać z innych dostępnych opcji takich jak integracja Twojego systemu operacyjnego z Service Pack’iem, czy dodanie sterowników do sprzętu, w które domyślnie wersja Windows do instalacji nie jest wyposażona.

nLite bootowalna płyta Windows XP, integracja Windows

wybór programów, sterowników, patchy do integracji z Windows XP

Po wybraniu operacji do wykonania kliknij na przycisk Dalej.

Aby utworzyć plik ISO, który możesz potem nagrać i stworzyć botowalną płytę CD z Windows musisz tylko wskazać folder, do którego Lite ma zapisać plik ISO. Po operacji tworzenia tego pliku możesz go już nagrać Twoim programem do wypalania płyt.

nlite, instalacja Windows nienadzorowana, własna instalacja Windows,

zapis instalacji do pliku ISO, a później jej wypalenie w programie nLite

Spis treści: nLite własna instalacja Windows XP (bootowalne CD)

Słowa kluczowe: nlite, nlite instrukcja, nlite windows xp, tworzenie bootowalnej płyty nlite

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 3.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.