0
Opublikowano 27 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Narzędzia » Jak zainstalować Windows z dysku USB
 
 

Jak zainstalować Windows z dysku USB


Próbowaliście kiedyś instalować Windows z dysku USB? A może zastanawialiście się jak to zrobić? Za pomocą przedstawionego w artykule programu, bezproblemowo wykonacie bootowalny dysk USB lub pendrive z systemem Windows. Wszystko za pomocą jednej aplikacji nie wymagającej instalacji. Program w pełni wspiera wszystkie wersje Windows. Jedyne warunki jakie trzeba spełnić, to posiadać płytę z systemem bądź jego obraz.

  1. Pobieramy program WinToFlash, wypakowujemy w dowolnym miejscu na dysku. Wkładamy płytę z Windows do napędu i podpinamy pamięć do USB.
  2. Po uruchomieniu programu klikamy na dużą zieloną strzałkę. Gdy program jest w innym języku niż polski, po prawej stronie na dole klikamy na niebieski napis i wybieramy z rozwijanej listy, interesujący nas język.
  3. Gdy przejdziemy już dalej, pojawi nam się okno z wyborem ścieżki do plików Windows i literą dysku USB. Wybór potwierdzamy i następuje tworzenie dysku bootowalnego.

Program posiada również parę ciekawych opcji konfiguracji w ustawieniach, ale jeżeli chcemy po prostu stworzyć boot USB, standardowe ustawienia wystarczą. Ewentualna pomoc dostępna jest na forum, na oficjalnej stronie programu.

Jeśli program z jakichś powodów nie chce z nami współpracować to Makensis przedstawił alternatywny program w artykule: Instalacja Windows 7 z pendrive

 

Spis treści: Jak zainstalować Windows z dysku USB

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.8]

Webstero