0
Opublikowano 10 kwietnia 2013 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Porady » Czyszczenie i optymalizacja nowego komputera
 
 

Czyszczenie i optymalizacja nowego komputera

PC Decrapifiter usuwanie śmieci na dysku
PC Decrapifiter usuwanie śmieci na dysku

Kupując nowy komputer, często otrzymujemy go wraz z dużą ilością dodatkowego oprogramowania, które nieszczególnie nam się przysłuży. OEM – producenci lub dystrybutorzy sprzętu – są często opłacani przez twórców aplikacji po to, by dołączać wersje testowe programów, które być może skuszą kogoś na zakup wersji pełnych. Często są to jedynie śmieci, marnujące przestrzeń dyskową, pamięć, a nawet istotnie osłabiające ogólną wydajność nowej maszyny. Dlatego warto je usunąć.

Do takiego zadania można polecić PC Decrapifier <- kliknij by przejść na stronę pobierania. Po pobraniu, program ten można bezpośrednio uruchomić – nie instaluje się go. Klikamy „Next” na ekranie powitania, licencji i ostrzeżeń. Następnie wybieramy tryb działania dla nowych komputerów i przechodzimy dalej (Next).

PC Decrapifiter usuwanie śmieci na dysku

Następnie możemy wybrać utworzenie punktu przywracania systemu (Restore Point), na wypadek potrzeby cofnięcia zmian za pomocą funkcji przywracania systemu.

tworzenie punktu przywracania

W następnym kroku wyświetlą się wszystkie programy automatycznie uruchamiające się przy starcie. Zaznacz te, które chcesz usunąć i przejdź dalej.

komputer oem zbędne aplikacje usuwanie

Przed usunięciem wybranych elementów trzeba potwierdzić wprowadzane zmiany.

komunikat usuwanie aplikacji

Następnie wyświetlone zostaną wszystkie aplikacje zainstalowane na komputerze. Zaznacz elementy, które chcesz odinstalować i kliknij „Next”.

Powtórnie potrzebne jest potwierdzenie zmian.

Teraz PC Decrapifier przeskanuje listę programów i odinstaluje te wybrane jako niepotrzebne. W przypadku niektórych, trzeba będzie raz jeszcze zatwierdzić dyspozycję usunięcia. Po ukończeniu, twój komputer będzie działał jak po świeżej instalacji Windows, czyli sprawnie i szybko!

Spis treści: Czyszczenie i optymalizacja nowego komputera

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.3]

Stefan