4
Opublikowano 13 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Internet » Metro + MSN = MetroMSN.pl
 
 

Metro + MSN = MetroMSN.pl

metromsn, portal msn, msn, Microsoft, emetro, metro
metromsn, portal msn, msn, Microsoft, emetro, metro

Współpraca Agory i Microsoft wkroczyła w kolejny etap – dziś ruszył portal MetroMsn.pl, który zastąpił dotychczasowe strony Msn.pl oraz emetro.pl. Pod nową marką portal połączy rozrywkę, wiadomości i styl życia w najlepszym wydaniu ze sprawami konsumenckimi.

Uruchomienie portalu jest kolejnym etapem współpracy Agory i Microsoft. Dziś ruszyła jego wersja startowa, która przez najbliższe miesiące będzie się rozwijać i doskonalić – powstanie m.in. mobilna wersja strony, a także pełna oferta dla reklamodawców. Docelowa wersja MetroMsn.pl zaprezentowana zostanie w październiku tego roku. Wtedy też rozpocznie się ogólnopolska kampania promocyjna portalu.

metromsn, portal msn, msn, Microsoft, emetro, metro

metromsn

Zawartość portalu powstawać będzie w nowej, multimedialnej redakcji, odpowiedzialnej zarówno
za MetroMsn.pl, jak i papierowe wydanie „Metra”. Redaktor naczelną portalu została Anna Gąsiorowska, która pozostaje jednocześnie z-cą redaktora naczelnego „Metra”.

Redakcja będzie koncentrować się na tematach związanych ze stylem życia i rozrywką, ale nie przekazywaną nachalnie, a także na kulturze i bieżących wiadomościach. Ważną częścią będą treści konsumenckie i poradnikowe – przeglądy towarów, testy produktów, przewodniki. Portal – podobnie jak dziennik „Metro” – będzie interweniować w sprawach czytelników. Jak zapowiada redaktor naczelna Anna Gąsiorowska – ma być ciekawie, mądrze, praktycznie, czasem poważnie, ale na pewno nie nudno. MetroMSN.pl ma być źródłem informacji, rozrywki oraz inspiracji i pomysłów na siebie, na spędzanie wolnego czasu, miejscem dla ludzi ciekawych świata, z pasją i posiadających własne zdanie.

– „Metro” to znana i silna marka prasowa. Nasze ostatnie sukcesy rynkowe i finansowe są tego najlepszym dowodem. Dzięki partnerstwu z Microsoft zespół „Metra” ma dziś niepowtarzalną szansę, aby wykorzystać potencjał czytelniczy i reklamowy marki również w Internecie i sprawić, aby nasze obie oferty medialne były jeszcze bardziej atrakcyjne dla odbiorców – ocenia projekt Joanna Bażyńska, dyrektor pionu Prasa Bezpłatna w Agorze.

Portal będzie też korzystał z treści dostępnych w ramach serwisów grupy Gazeta.pl, m.in. na Sport.pl,
a także – jako część międzynarodowej rodziny portali MSN – z materiałów udostępnianych przez Microsoft, tworzonych np.  przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych, takich jak Olimpiada czy rozdanie Oskarów. Jego użytkownicy, tak jak dotychczas, będą mieć dostęp
do programów i narzędzi komunikacyjnych firmy Microsoft takich jak poczta elektroniczna, Skype czy przeglądarka Internet Explorer..

 Współpraca Agory z Microsoft rozwija się. MetroMsn.pl dołącza do międzynarodowej rodziny MSN, która obecnie liczy już 51 portali. Jesteśmy dumni, że dzięki udziałowi jednego z najpopularniejszych polskich dzienników dostarczymy naszym użytkownikom jeszcze ciekawszy, bogaty w treści, ciekawy portal. – komentuje Justin Dewhirst, Executive Producer for Central & Eastern Europe MSN.

Projekt MetroMsn.pl pozwoli wykorzystać olbrzymi potencjał, który wynika ze współpracy tak silnych partnerów jak Agora i Microsoft – dodaje Paweł Wujec, dyrektor segmentu Internet Agory – Obie strony wnoszą to, co mają najlepsze – wartościowe treści, doświadczony zespół redakcyjny ”Metra”, technologię, międzynarodowe doświadczenie, lojalnych odbiorców.

 MetroMsn.pl to międzysegmentowy projekt Agory, nad którym pracują zespoły segmentu Internet i pionu Prasy Bezpłatnej Agory. Portal będzie wykorzystywał wieloletnie doświadczenie Gazeta.pl, a także silną pozycję i skuteczność „Metra” jako trzeciej najczęściej czytanej gazety ogólnopolskiej*. Portale MSN działają w 51 krajach i mają łącznie ponad 550 milionów użytkowników. W Polsce strona MSN ma obecnie 1,1 realnych użytkowników i 40 mln odsłon miesięcznie.**

*ródło: Polskie Badania Czytelnictwa, wyk: MillwardBrown SMG/KRC, wskaźnik CPW, I-XII 2011, N = 48757; opracowanie Agora SA

** Źródło Megapanel PBI/Gemius, marzec 2012

Spis treści: Metro + MSN = MetroMSN.pl

Słowa kluczowe: metro msn, jak usunać metromsn, metroMsn, msn metro, metro msn pl, www metro msn pl, mns metro pl, msnmetro

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.