O portalu

Serwis Tweaks.pl powstał 13 lipca 2004 roku. Celem działania serwisu jest dostarczanie użytkownikom informacji na temat optymalizacji, administracji systemów operacyjnych z rodziny Windows, informacji na temat konsol oraz oprogramowania niezbędnego do pracy na komputerze.

Portal rozwija się w bardzo szybkim tempie, o czym świadczy ilość artykułów i porad. Dla stałych naszych czytelników, jak i odwiedzających serwis od czasu do czasu uruchomiliśmy dział Aktualności. Newsy są codziennie kilkakrotnie aktualizowane, informacje jakie w nich znajdziemy to wszystko co się dzieje w branży IT Software.

Kolejnym krokiem w rozwoju serwisu było stworzenie działu Hardware, poświęconego przede wszystkim optymalizacji, moddingowi i overclockingowi sprzętu komputerowego.

Społeczność Tweaks.pl to nie tylko ludzie odwiedzający Nasz serwis to także Forum, na którym swobodnie możemy wypowiedzieć się na tematy związane z komputerami jak i na tzw. Offtop, czyli wszystko co jest dalekie od naszej specjalizacji. Wraz z rozwojem forum zwiększaliśmy, jego bezpieczeństwo i komfort użytkowania, obecnie korzystamy z oprogramowania firmy Invision Power. Aby zwiększyć poziom merytoryczny forum, korzystamy z pomocy Specjalistów- odrębnej grupy ludzi, mających bardzo bogate doświadczenie w pracy w środowisku Windows i problemach z nimi związanymi.

Osiągnięcia: stronę główną odwiedza codziennie kilka tysięcy osób, a cały serwis ponad kilkanaście tysięcy internautów. Tysiące porad i artykułów, kilkadziesiąt tysięcy postów na forum. Dzięki dużemu zainteresowaniu serwisem, wygraliśmy konkurs: Jamy Mastacha „Mocne strony branża IT Systemy Operacyjne”, spośród 45 serwisów internauci zdecydowali się Nam przyznać tytuł „Mocnej Strony”. Portal Tweaks.pl został wyróżniony w tygodniku Komputer Świat, ponadto jeden z artykułów zamieszczonych na łamach portalu znalazł się również w czasopiśmie CHIP.

Historia portalu:

lipiec 2004 - Tweaks.pl wplątany w pajęczynę

tweaks historia portalu

sierpień 2006 - nowy redaktor naczelny i nowa odsłona serwisu

Spis treści: O portalu