Regulamin

Regulamin portalu i kwestie prawne jego działalności

 1. Artykuły zamieszczone na stronie chronione są prawami autorskimi.
 2. Serwis Tweaks.pl nie wyraża zgody na ich rozpowszechnianie, bądź kopiowanie bez zgody autorów i wydawcy.
 3. Artykuły są własnością autora zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) oraz ustawie z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych (Dz.U. nr 128, poz. 1402), jeśli nie zostały podpisane odrębne umowy i prawach do publikacji, bądź przekazane wynagrodzenie za nie.Regulamin wprowadzony 24.03.2012 r.

Podstawowy regulamin działu minirecenzje

 1. Artykuł, recenzję, test, poradę i news może zamieścić każdy użytkownik serwisu Tweaks.pl
 2. Recenzent może opisać dowolny sprzęt – pożyczony, swój własny lub wypożyczony przez portal Tweaks.pl i jego Partnerów
 3. Sprzęt do osoby testującej wysyłany jest na koszt Producenta lub Dystrybutora danego sprzętu. Użytkownik zwraca produkt wyłącznie kurierem, na koszt Producenta.
 4. Sprzęt o znacznej wartości(powyżej 500 zł) lub sprzęt, który może zostać u testującego, wysyłamy do testera po przedstawieniu krótkiego konspektu – planu recenzji bądź po publikacji recenzji.
 5.  W przypadku wypożyczenia sprzętu od redakcji Tweaks.pl, tekst można umieścić tylko na łamach serwisu Tweaks.pl.
 6.  W przypadku umieszczenia tego samego artykułu w innym serwisie, autor nie może otrzymać wyróżnienia, nominacji minirecenzja miesiąca, itp. recenzja również może zostać odrzucona.
 7.  Przed publikacją recenzje są sprawdzane, redagowane i akceptowane bądź odrzucane(w przypadku niespełnienia wymogów w pkt. 8) przez Redakcję.
 8.  Nie będą publikowane: teksty za krótkie (kilkanaście linijek o ile nie są w kategorii Newsy), słabe merytorycznie, obraźliwie, niedopracowane lub z dużą ilością błędów ortograficznych bądź stylistycznych.
 9. Sposób i technikę umieszczania w artykule fotek, obrazów, wykresów, filmów, itp, określają zasady ustalone przez Administratorów serwisu(czytaj: Poradnik wstawiania dobrego artykułu na portalu).
 10. Redakcja może poprawić artykuł: błędy, elementy niedozwolone, naruszające prawa autorskie, lub skontaktować się z autorem i dać mu wskazówki jak należy poprawić tekst.
 11. W minirecenzji autor może wykorzystać elementy z serwisu: fotki, wykresy wydajności, grafiki itp. przy czym wykorzystane elementy nadal pozostają własnością serwisu Tweaks.pl
 12. Za każdą minirecenzje redakcja może przyznać wyróżnienie i w szczególnych okolicznościach nagrodzić Redaktora nagrodą dodatkową.
 13. Recenzje zatwierdzone nie podlegają już edycji. Zmiany i poprawki w zamieszczonym tekście Autor może wprowadzić po skontaktowaniu się z Opiekunem działu.
 14. Jeśli autor wycofuje swoją minirecenzje, kasowane są wszystkie wyróżnienia przyznane za ten tekst. W przypadku braku punktów na koncie, minirecenzja nie może być wycofana.
 15. Autor, który wyraził zgodę na otrzymanie nagrody dodatkowej akceptuje dodatkowe warunki określone w osobnym Regulaminie Przyznawania Nagrody Dodatkowej.
 16. Minirecenzje, które naruszają prawa autorskie będą usuwane, a wszystkie przyznane wyróżnienia kasowane.
 17. Przywłaszczenie nie swojej recenzji/tekstu, może posiadać konsekwencje prawne.
 18. Czas napisania minirecenzji, wynosi 14 dni od dnia otrzymania wypożyczonego przedmiotu. W niektórych przypadkach, czas może zostać wydłużony poprzez skontaktowanie się z Opiekunem działu.
 19. Sprzęt musi zostać zwrócony, w takiej samej formie, jaką otrzymał Użytkownik podczas dostarczenia przedmiotu.
 20. Autor pisząc recenzję, zgadza się na udostępnienie swoich danych osobowych oraz zezwala portalowi Tweaks.pl na wykorzystanie jego minirecenzji na łamach serwisu.
 21. Po opublikowaniu artykułu przez Użytkownika, automatycznie przechodzi on na własność portalu Tweaks.pl.
 22.  Tweaks.pl nie ponosi odpowiedzialności, za wykorzystane materiały przez autora tekstu.
 23. W niektórych przypadkach wypożyczony sprzęt może pozostać u autora, jeśli będzie do tego odpowiednia adnotacja.

Produkt może zostać u testującego jeśli:

Warunek pozostawienia sprzętu u testującego – tylko gdy jest to zaznaczone obok produktu wypożyczanego na testy.

 •  Opublikowanie recenzji: maksymalnie do 14 dni od chwili otrzymania sprzętu.
 •  Całkowicie autorski tekst, nie publikowany w innych mediach.
 •  Minimalna średnia ocena czytelników, oraz ilość odsłon artykułu – w zależności od wartości sprzętu, w wariancie:
  • A – co najmniej 12 ocen „na plus”,  ilość unikalnych odsłon 600+
  • B – co najmniej 25 ocen „na plus”,  ilość unikalnych odsłon 1200+
  • C – co najmniej 50 ocen „na plus”,  ilość unikalnych odsłon 2500+

Warunki do spełnienia przez okres 30 dni od chwili publikacji.

 • Odpowiedzi na pytania zawarte w komentarzach, a w razie potrzeby przeprowadzenie dodatkowych testów i uaktualnienie recenzji (do 30 dni od chwili publikacji)
 • Podatek od wartości sprzętu przekazanego ponosi autor mini-recenzji (10% wartości sprzętu).
 • O pozostawieniu sprzętu u testującego, bez spełnienia warunków w pkt 3, może także zadecydować Redakcja.

Wszelkie sugestie do regulaminu mile widziane

Redakcja serwisu Tweaks.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku wykorzystania przez Użytkownika informacji uzyskanych na łamach serwisu. Jednakże dołożymy wszelkich starań, aby poziom merytoryczny treści serwisu spełniał państwa oczekiwania.

Z poważaniem Administracja Tweaks.pl

Regulamin może ulec zmianie.

Spis treści: Regulamin