21
Opublikowano 10 lipca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Jak sprawdzić czy ktoś się nie logował na nasze konto na Facebooku
 
 

Jak sprawdzić czy ktoś się nie logował na nasze konto na Facebooku


Facebook jest doskonałą siecią kontaktów ze znajomymi, współpracownikami i osobami o podobnych zainteresowaniach. Niestety, jak przystało na każdą platformę społecznościową trzeba tu być wyjątkowo dbałym o bezpieczeństwo naszych danych i udostępnianych innym, bo jakiekolwiek nadużycia będą widoczne na komputerach znajomych w ciągu sekundy od opublikowania! Jedno jest pewne – nikt nie chciałby, aby ktoś wstawił na naszym profilu Facebooka wulgarne zdjęcie czy złośliwy opis, rozsyłał spam, szpiegował nas i czytał prywatną korespondencję. Aby zapobiec takim zdarzeniem, chciałbym Wam przedstawić sposób jak poradzić sobie z problemem zapomnianych logowań na innych komputerach i w najgorszym wypadku włamaniem na nasze konto na Facebooku.

Jak sprawdzić czy ktoś nas nie szpieguje na Facebooku?

W FB istnieje funkcja wysyłania powiadomień o logowaniu z innego adresu IP (adresu komputera) na nasze konto. Aby włączyć powiadomienia wykonaj poniższą instrukcję:

 1. Zaloguj się na konto Facebooka i kliknij strzałeczkę w prawym górnym rogu. Pojawi Ci się menu, z którego wybierz: Ustawienia konta.
 2. Otworzy Ci się nowa strona, z menu po lewej wybierz odnośnik: Bezpieczeństwo.
 3. Teraz kliknij na: Powiadomienia dotyczące logowania, pojawi Ci się menu rozwijane, w którym wybierz zgodnie z preferencjami: Adres e-mail, Wiadomość SMS.

  Facebook powiadomienia o logowaniu, powiadomienia Facebook, włamanie Facebook

  Facebook powiadomienia o logowaniu

 4. Kliknij Zapisz zmiany.

Od teraz każde logowanie na Facebooku będzie rejestrowane i w przypadku logowania z innego komputera otrzymamy szczegółowe informacje na temat nowej sesji Facebooka (sesja – aktywne zalogowanie na innym komputerze). Niestety, ustawienie powyższe nie rozwiązuje problemu z już zalogowanym kontem Facebooka, aby uchronić się przed zapomnianymi sesjami FB czytaj dalej..

Jak wyłączyć nieaktywne logowania na Facebooku i sprawdzić skąd i kiedy ostatnio ktoś się logował na nasze konto?

Problem zapomnianej sesji logowania Facebooka to bardzo częsty przypadek szpiegowania naszego konta przez ciekawskich użytkowników komputera, na którym sprawdzaliśmy nasze konto Facebook. Aby sprawdzić czy nie zapomnieliśmy, na którymś komputerze wylogować się i aby zakończyć aktywne sesje z tamtych komputerów (wylogować się zdalnie) skorzystaj z poniższej instrukcji:

 1. Zaloguj się na konto Facebooka i kliknij strzałeczkę w prawym górnym rogu. Pojawi Ci się menu, z którego wybierz: Ustawienia konta.
 2. Otworzy Ci się nowa strona, z menu po lewej wybierz odnośnik: Bezpieczeństwo.
 3. Teraz kliknij Aktywne sesje, pojawi Ci się lista ostatnich logowań z komputerów na nasz FB:

  Facebook sprawdzanie z jakiego komputera nastąpiło logowanie do konta FB.

 4. Wybierz: Zakończ Aktywność, aby wyłączyć dostęp/wylogować nas z tego komputera, z naszego konta na Facebooku.

Powyższa lista pokazuje logowań na stronę m.facebook.com poprzez urządzenia mobilne. Aby sprawdzić i ten element wybierz: Rozpoznawane urządzenia i postępuj zgodnie z instrukcją.

Oczywiście jakiekolwiek zauważone nadużycie musi się wiązać ze zmianą hasła do konta na Facebooku , w tym pytania pomocniczego!

Czy Facebook nie dba o nasze bezpieczeństwo?

Z tym twierdzeniem nie mogę się zgodzić, ponieważ Facebook posiada wbudowane narzędzia do sprawdzania IP komputera, z którego nastąpiło logowanie. Zasada pracy jest niestety dość prosta i polega na tym, że nie możemy być zalogowani w dwóch krajach jednocześnie i tak jeśli będziemy chcieli skorzystać z Facebooka podczas wakacji to pojawi nam się formularz sprawdzania naszej wiarygodności. W skrócie polega na sprawdzaniu hasła pomocniczego i/lub prawidłowej lokalizacji znajomych na zdjęciach. Jest to też częsta przyczyna blokad konta, gdy nie pamiętamy hasła dodatkowego, a lista znajomych naszych dawno już przekroczyła kilkaset osób.

Spis treści: Jak sprawdzić czy ktoś się nie logował na nasze konto na Facebooku

Słowa kluczowe: facebook logowanie, facebook logowanie ip, fejsbuk logowanie, Fb logowanie, logowanie do facebooka, facebook zaloguj, Logowanie Do Facebooka Z Komputera, facebook do zalogowania, jak sprawdzić ostatnie logowanie na fb, facebook logowanie do profilu

Click to rate this post!
[Total: 418 Average: 3.1]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.