0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Ciekawostki » Indeks wydajności systemu Windows (małe oszustwo)
 
 

Indeks wydajności systemu Windows (małe oszustwo)


Microsoft w Windows Vista wprowadził kontrowersyjną metodę klasyfikacji wydajności naszego komputera. System analizuje parametry sprzętu komputera i wystawia ocenę w postaci liczbowej nazywany wynikiem podstawowym.  Wyższy wynik podstawowy oznacza, że komputer jest bardziej wydajny (szybciej i lepiej działa).

Indeks wydajności Windows Vista, indeks wydajności, pomiar wydajności

Indeks wydajności Windows Vista

Każdy składnik sprzętowy uzyskuje indywidualny wynik częściowy. Najniższy z wyników częściowych jest wynikiem podstawowym (wynik ostateczny).

Jak system Windows sklasyfikował nasz komputer możemy zobaczyć klikając Panel Sterowania,  następnie System i konserwacja i zaznaczając System. Aby zobaczyć indywidualne oceny każdego składnika sprzętowego klikamy na Indeks wydajności systemu Windows.

Klasyfikacja wydajności Windows Vista

Klasyfikacja wydajności Windows Vista

Wyniki z powyższej klasyfikacji pobiera system jak i aplikacje (gry). Interfejs Aero zależy od wyniku podstawowego i nie może być niższy niż 3. Aplikacje i gry też mogą się nie uruchamiać, poniżej określonego wyniku.

Jeżeli jednak chcemy możemy edytować ten wynik, oszukując indeks wydajności systemu Windows.
Pamiętajmy, że wszystkie poniższe wskazówki robimy na własne ryzyko. Może się zdarzyć, że uszkodzimy system wydajności systemu Windows.

 Zmiana wyniku w indeksie wydajności systemu Windows

  1.  Klikamy Start
  2.   W polu Rozpocznij wyszukiwanie należy wpisać C:\windows\Performance\WinSAT\DataStore
  3.   Teraz należy wejść do folderu DataStore i skopiować znajdujący się w nim plik w dowolne miejsce na dysku (zrobić kopię zapasową)
  4.   W folderze DataStore klikamy na znajdujący się w nim plik i otwieramy za pomocą notatnika. (Klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku i wybieramy Otwórz za pomocą, wybieramy Notatnik)
  5.   Zmieniamy wartości w:

<CpuScore></CpuScore>
<CPUSubAggScore></CPUSubAggScore>
<VideoEncodeScore></VideoEncodeScore>
<GraphicsScore></GraphicsScore>
<GamingScore></GamingScore>
<DiskScore></DiskScore>

Następnie zapisujemy plik i sprawdzamy, jakie zmiany wprowadziliśmy w indeksie wydajności system Windows.

Spis treści: Indeks wydajności systemu Windows (małe oszustwo)

Słowa kluczowe: indeks wydajności systemu windows xp

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 3.1]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.