277
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » GoD pierwszy polski p2p
 
 

GoD pierwszy polski p2p


GoD – pierwszy polski program P2P niewątpliwie jest wart zainteresowania, chociażby ze względu na to, że jest tym pierwszym polskim programem p2p, jednak czy z jakiegoś innego powodu również?
GoD
Spośród olbrzymich ilości programów P2P goszczących dzisiaj na naszym rynku GoD wyróżnia się przede wszystkim dużą ilością gadżetów wbudowanych w program – pytanie czy są one warte nawet tej stosunkowo niedużej sumy (dziewięć złotych)? Moim zdaniem nie, chociażby ze względu na ich niską jakość i znikomą praktyczność. Przeglądarka w GoDzie jest parodią prawdziwych i darmowych przeglądarek takich jak Firefox, Opera, czy nawet nie najlepszy Internet Explorer, który oferuje tak elementarne funkcję, jak otwieranie stron w kartach, zapamiętywanie wpisywanych haseł, tworzenie zakładek itp. – GoD nam tego nie umożliwia… Kolejną rzeczą po przeglądarce, którą autorzy programu uważają za cud i swój klucz do sukcesu jest (również wbudowany) czat. Z przykrością muszę stwierdzić, że tu również się rozczarują, bo chociaż nie jest on najgorzej wykonany to miejsca musi ustąpić tak popularnym dzisiaj komunikatorom jak gadu-gadu, czy ICQ, a nawet niektórym czatom Online.

Program został wyposażony również w system automatycznych, darmowych (po uprzednim zapłaceniu za kupno programu) uaktualnień. GoD, podobnie jak większość jego konkurentów oferuje nam również możliwość podglądu fragmentów plików, będących wciąż pobieranych. Jedną z ciekawszych, i mniej powszechnych w innych programach tego typu jest filtr pakietów przychodzących, mający chronić nas przed ewentualnym pobraniem wirusa – pomysł dobry, chociaż nie wydaje mi się, aby filtr ten był w stanie zatrzymać coś, z czym nie poradzi sobie antywirus, jednak bezpieczeństwa nigdy za wiele!

Odnośnie samego wyszukiwania nie można zbyt wiele powiedzieć. GoD działa na podobnej zasadzie jak inne programy P2P. Jego obsługa jest intuicyjna i bardzo podobna do obsługi innych programów tego typu – należy wpisać nazwę szukanego pliku i rozpocząć wyszukiwanie. Dodatkowo możemy odrobinę sprecyzować czego szukamy, podając np. typ szukanego pliku – to również nic nowego w P2P…

Podsumowanie

Zalety Wady
Duża ilość wbudowanych w program gadżetów. Program jest płatny
Intuicyjna obsługa Kiepska jakość wbudowanych aplikacji

DANE TECHNICZNE

Spis treści: GoD pierwszy polski p2p

Słowa kluczowe: torrius opinie

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.8]

draqo