12
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Jak włączyć automatyczne logowanie
 
 

Jak włączyć automatyczne logowanie


Jeśli jesteśmy jedynymi użytkownikami komputera i nie potrzebujemy zabezpieczenia w formie Ekranu powitalnego lub monitu logowania to zobacz jak włączyć automatyczne logowanie na wybrane konto w systemie Windows XP.

 1. Z menu Start wybieramy Uruchom i w pole wpisujemy polecenie: control userpasswords2
 2. W otwartym oknie usuwamy zaznaczenie: Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło (patrz rys. niżej), i klikamy Zastosuj. 

  Automatyczne logowanie do systemu Windows

  konta użytkowników Windows

 3. W kolejnym oknie wypełniamy pola wpisując nazwę istniejącego użytkownika i jego hasło, a następnie klikamy OK.

  Automatyczne logowanie do systemu Windows

  Automatyczne logowanie do systemu Windows

 4. Od teraz system Windows XP będzie logował się automatycznie na wskazane konto.

Trzeba również pamiętać, że po wpisaniu nieprawidłowej nazwy użytkownika lub jego hasła, system nie uruchomi się. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji to rozwiązaniem tego problemu będzie uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i poprawieniu błędów wprowadzonych w okienku Logowania automatycznego.

Spis treści: Jak włączyć automatyczne logowanie

Słowa kluczowe: jak usunąć MetroMSN pl, windows xp automatyczne logowanie

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.