Opublikowano 6 sierpnia 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Google wyszukiwanie obrazem, czyli jak dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnym obrazku
 
 

Google wyszukiwanie obrazem, czyli jak dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnym obrazku


Mało kto z nas wie, że wyszukiwarka Google posiada ciekawą funkcję, która pozwala nam znaleźć pasujący artykuł lub podobny obrazek do posiadanego w naszych zasobach zdjęcia na komputerze lub na stronie internetowej.

Gdy szukamy zdjęcia lub informacji o nim, możemy skorzystać z Wyszukiwarki Google Images i wpisać pasującą nazwę, możemy też (co ciekawsze) wybrać obrazek z dysku twardego lub gotowego na stronie internetowej i przeciągnąć go do pola Wyszukaj. Za przykład niech posłuży zdjęcie przesłane przez znajomą, na którym widnieją ciekawie skomponowane lody owocowe.  Teraz pytanie brzmi – jak sprytnie znaleźć z pomocą wyszukiwarki Google przepis lodów o takim właśnie wyglądzie? Do dzieła:

 1. Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz adres Google Images
 2. Przeciągnij z eksploratora Windows zdjęcie do pola wyszukiwania Google, jak na obrazku poniżej. Powinno pojawić Ci się pole: Google wyszukiwanie obrazem.

  Google wyszukiwanie obrazem

  Google wyszukiwanie obrazem – metoda przeciągnij i upuść, aby załączyć obrazek do wyszukiwania.

 3. Po załadowaniu obrazka Google jest wstanie zrekognizować na podstawie właściwości obrazka i kompozycji jego zawartość! Naszym oczom powinna się ukazać witryna przedstawiająca podobne obrazki oraz adresy stron internetowych na jakich zostały one umieszczone. Google wskazuje nawet zapytanie tekstowe pasujące do danego obrazka. Prawda, że sprytne?

  Google wyszukiwanie obrazem wyniki wyszukiwania

  Google wyszukiwanie obrazem – artykuły powiązane ze zdjęciem, a nawet podobne zdjęcia.

Spis treści: Google wyszukiwanie obrazem, czyli jak dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnym obrazku

Słowa kluczowe: wyszukaj po zdjeciu, google grafika, jak sie dowiedziec kto jest na zdjeciu, szukanie obrazem, wyszukaj obrazem

Click to rate this post!
[Total: 32 Average: 3.1]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.