1
Opublikowano 26 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Jak przyspieszyć kopiowanie plików
 
 

Jak przyspieszyć kopiowanie plików

kopiuj wklej
kopiuj wklej

Jeśli uważasz, że kopiowanie większych plików trwa zbyt długo, możesz to w całkiem prosty sposób zmienić. Na wolne kopiowanie w szczególności mogą narzekać użytkownicy systemów Windows Vista i 7 ze względu na ich wymagania sprzętowe. Dotyka to szczególnie posiadaczy słabszych komputerów z mniejszą ilością pamięci RAM niż 3 czy 4 GB. Tym razem przedstawiam 2 sposoby na szybkie kopiowanie plików.

Kilka miesięcy temu stanęło przede mną nie lada zadanie, bo trzeba było przekopiować prawie identyczne dane na ponad 300 urządzeń pendrive. Wykonując tą czynność próbowałem znaleźć najlepsze rozwiązanie na przyspieszenie procesu kopiowania, biorąc pod uwagę, że ze względu na różnice w plikach nie mogłem skorzystać z tzw. obrazu nośnika, który nagrałby wszystko zapewne szybciej. Do swoich zadań wykorzystałem:

TalentCopy – metoda programowa

Nic nie musimy specjalnego robić w systemie, ani bawić się w żadne inne modyfikacje choć gorąco zachęcam do przeczytania tych porad: przyspieszanie odczytu i zapisu przez dysk, dysk pracujący w trybie AHCI . Po prostu ściągamy pliczek (link poniżej) i instalujemy. TalentCopy – bo tak nazywa się omawiany program, integruje się z menu kontekstowym Windows. Kiedy będziemy chcieli przenieść dużą ilość danych, po skopiowaniu bądź wycięciu, w miejscu wklejenia klikamy PKM i wybieramy “Paste with Talent Copy“. Pojawi nam się ramka z postępem przenoszenia i nic więcej nie musimy robić.

TalentCopy

Program jest cały czas udoskonalany i rozwijany, obecna wersja to cały czas beta, ale spełnia swoją rolę i wspiera wszystkie systemy Windows. Przy dużej ilości pamięci RAM, instalacja tego programu jest trochę bez sensu, ale zawsze można urwać parę sekund. Wybór należy do Was.

Program przeznaczony dla każdej wersji systemu Windows.

TalentCopy V Beta 0.0.0.139. Pobierz [307KB EN] | Strona TalentCopy

Wiersz poleceń – powrót do przeszłości?

Tak to prawda, ale metoda z wierszem poleceń dała znacznie lepsze rezultaty. Najlepszą komendą do kopiowania plików było: XCOPY , które przyspieszało o kilkadziesiąt sekund ten sam proces wykonywany wcześniej przez TalentCopy. Niestety kopiowanie w ten sposób nie jest wygodne i jedynie pliki wsadowe mają tu sensowne zastosowanie.

Spis treści: Jak przyspieszyć kopiowanie plików

Słowa kluczowe: jak przyspieszyć kopiowanie na pendrive, jak przyspieszyc pendriva, jak przyspieszyć kopiowanie plików

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 2.6]

Webstero